A History of Horror with Mark Gatiss (2010) (seriál)

Takhle vypadá dokument, když je vytvořen někým, kdo ví o čem mluví a je nadšencem. A když je tím hororovým fanouškem Mark Gatiss, skvělý britský komik a scénárista, má rozhodně smysl koukat. Provede vás třemi érami hororu, vypíchne své oblíbence a navštíví herce i místa natáčení, to vše s troškou jeho osobitého britského humoru a přetrvávajícím, skoro dětským nadšením. Podívala bych se klidně na další tři díly.

Silent Things (2010)

Kdyby tohle byl celovečerní film, tedy za předpokladu že by postavy více mluvily, vůbec bych si nestěžovala. Má to skvělý potenciál a Scott je výborný, byť pronese tak tři věty, hraje výrazem obličeje a to pro těch dvanáct minut bohatě stačí. A ona nejvypjatější scéna? Krásná ukázka přátelství.

Císařovna Sissi (2009) (TV film)

Krásné a realističtější, přesto stále zromantizované a nepřesné zpracování prvních let Alžbětina manželství. Krásná příroda a kostýmy, sympatičtí herci. Pominu-li jako historický nadšenec nepřesnosti, moc se mi to líbilo.

Narodil se Kristus Pán! (2009)

Vlastně obyčejný zástupce tohoto žánru s naprosto jasnou dějovou linkou ale přeci jen stojí za to něco vypíchnout. A to za prvé skvělého Freemana, jehož komediální talent je výborný, a za druhé překvapivě dobré výkony dětských herců. A konec, byť očekávatelný vás i tak okouzlí. Příjemně strávené dvě hodiny.

Splice (2009)

Viděla jsem to před několika lety, a až teď jsem si vzpomněla, jak se jen ten šílený úchylný film jmenoval. Fascinovalo mně to od začátku, hlavně blbost hlavních hrdinů kteří pro tohle stvoření obětovali svůj život...Ale musím říct, že film měl dobrou atmosféru, při některých scénkách mě mrazilo v zádech, a jak nemám ráda tenhle žánr, tak tady jsem seděla až do půlnoci, celá zvědavá, jak to nakonec dopadne.

Vévodkyně (2008)

Skvělý Ralph, poněkud uhekaná a nepřirozená,ale stále krásná Keira a pohádkové prostředí. Donutilo mě to přemýšlet, a soucítit s Georgianou -která mi po prozření dala pochopit jak výborně se role zhostila, a také s vévodou, který přes to jak působil, nebyl zlým, pouze odtažitým a dobou svázaným člověkem.Historie nebyla romantická jako v pohádkách a podobné sňatky a aféry byly na dením pořádku. Pro mě výborný film.

Sokyně (2006) (TV film)

Hlavní psychicky narušená hrdinka mě slušně vytáčela celý film. Bylo sice jasné,jak se film bude stupňovat a kterým směrem se bude ubírat,ale zaujalo nás to celou rodinu a zvítězilo nad fotbalem. Také vás to donutí přemýšlet nad ,,náhradními matkami" a psychickou zátěží kterou pro ně může darování dítěte být. Zabaví i poučí.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

I přes to, jaká je to vlastně kravina, jsem se bavila. Britský humor má rozhodně přidanou hodnotu oproti amrickému a já ho přímo miluju. Právě proto, jaká je to vlastně patlanina nevíte, co se stane dál a to mě drželo u obrazovky. Určitě musím vypíchnout Freemana, kterému role perfektně sedla a jeho grimasy a mimiku, které mluví samy za sebe. Ke konci mě potěšil i Bill Nighy, přesto že mě jen malou roli. Skvělá oddechovka.

Zkáza spolku gentlemanů (2005)

Dívat se na to jako neznalá tak hodnotím tak jednou hvězdičkou, pokud jste ale “local” tak si smlsnete. Jasně, je to obrovská kravina ale to je podstata celého seriálu. Jediné. co by se dalo vytknout jsou obě zelené příšery jejichž animace byla na úrovni chobotniček, ale jinak vše skvěle funguje a já si užila zapojení všech čtyř Gentlemanů do děje. A jako bonus můj oblíbený pan veterinář šáhl na zvíře a ono nezemřelo. No krása :D

Zkrocená hora (2005)

Zkrocená hora mě chytila za srdce vším, co mohla nabídnout. Nádherná, malebná příroda, krásná a jemná hudba, kultura amerických šedesátých let, kovbojové, koně, country... Výborný předpoklad pro film, co mě bude bavit. Když se k tomu připočte tragický příběh(protože klišé rozhodně není nic pro mě) a herecké výkony, mám film, na který jen tak nezapomenu. Heath a Jake předvedli oba skvělé výkony, škoda, že se ocenění v podobně ceny BAFTA dočkal pouze druhý jmenovaný, snad je uchlácholila sdílená cena MTV za nejlepší filmový polibek :D Výkony obou byly vyrovnané a skvělé, oba se svých charakterů zhostili na výbornou, a největší škoda je, že zatímco od Gyllenhaala jsme se dočkali spousty dalších výborných rolí, od Ledgera už jen pár. Mně osobně délka filmu vůbec nevadila, plyne sice pomalu, ale zato nám umožňuje poznat životy a povahy obou hlavních aktérů a také jejich manželky, jako vždy okouzlující Hathaway a Michelle Williams, jejíž postavy mi bylo doopravdy líto. Silný a dojemný film.