Thor: Láska jako hrom (2022)

Bylo jasné, že po Endgame úroveň Marvelu opadne. Absolutní dno už si odbyli v podobě doktora Divného, ten byl naprosto Strangely mimo. Proto jsem snížil své očekávání při návštěvě tohoto filmu. A výsledek? Neurazil ani nenadchl. Byla to taková zábavná omalovánka plná vtipu s primitvním dějem, který mi nijak nevadil. Waititi má velkou fantazii a tady jsem se jí nechal unášet. Čistý průměr

Gangy z Birminghamu - Série 6 (2022) (série)

Ne prostě ne. Tahle řada se už opravdu nepovedla. Po prvních čtyřech sériích přišla slabší pátá série, která si zachovala ještě nějaký standart. Ale tohle už bylo fakt špatné. Normálně bývám do seriálu zažrán a nedělá mi problém shlédnout více dílů po sobě. Na tuto sérii jsem se ovšem díval téměř měsíc. Strašně moc nicneříkajících, přetahovaných, užvaněných a po chvilce i otravných scén. Nezachránil to ani poslední díl, který by snesl nějaké měřítko, zároveň byl ale předvídatelný. Bez této série bych se obešel

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Zdá se, že kluci a děvčata z filmového štábu se učí ze svých chyb a zlepšují se. To ale neznamená, že je to skvělý film. Po totálně nudné jedničce, přišla o trošičku lepší dvojka a teď tu máme trojku, kterou z těch dílů řadím nejvýš. Možná je to i tím, že více prostoru dostal Jude Law, jeden z mála herců, co opravdu hrají v tomhle filmu. S výměnou Mikkelsena za Deppa jsem ok. Myslím, že ale jako u předchozích dílů, se dala minutáž filmu rapidně zkrátit, je tam spousta nicneříkajích a zbytečných scén i když teda méně. Suma sumárum, nejlepší díl z těch tří, pořád ale těžký průměr. Tak třeba 358. díl už bude v pohodě

Batman (2022)

Do kina jsem šel s velkou obavou, že mi film pokazí Robert Upír Pattinson. Jeho filmový výraz se od dob Stmívání nezměnil a v každém filmu na mě působí jako stále ten samý slizký upír a jinak tomu není ani zde. Naštěstí 90% filmu má masku a proto mohu s klidným srdcem napálit nadprůměrné 4*, protože natočené je to skvěle, 3 hodiny utekly, jak cola z mého kelímku. Neokoukaní herci, temnota, kterou si u Batmana představuju. Je to více o Batmanovi než o Bruce Waynovi, ale při představě Pattisona bez masky, mě to až tak netíží. Přimhouřil jsem oči i před tím, že má čas zmlátit někoho kdo parkuje na invalidech a není retard nebo, že se rozsvítí znamení na obloze a jde si nejdřív namalovat oční linky

Eragon (2006) odpad!

Jelikož jsem četl knížku a moc se mi líbila, tak možná budu až příliš kritický. Ale myslím že tento film si to zaslouží. Ano, všechno z filmu je podle knížky, ale vše je nahňápané, dostříhané a upravené do takové hatlamaniny, že někdy se v tom ztrácím i já. Myslím, že divák, který knihu nečetl se musí v ději ztrácet a spousta věcí mu musí být nejasná. Nelíbilo se mi jak obsazení, tak vybrané prostředí a efekty pro mě taky stály za hovno. Veškerá má představivost se naprosto rozchází z představivostí ,,pana" režiséra. Jde vidět že film má nízký rozpočet, takže místo předražených herců jako Honza Železný a Honza Málowich si mohli dovolit se více položit do samotného děje. Prostě tento film prošel odpadní rourou po 300 zápasnících sumo a taky tam skončil. Doufám, že v budoucnu se této skvělé ságy dračích jezdců ujme někdo kvalifikovanější s lepší představivostí než měla zmíněná ,,produkce" a já se dočkám filmu(ů) jakých si tato sága zaslouží

Rychle a zběsile 7 (2015)

Přeplácaná, nereálná, digitální sračka, kde každá z postav je nesmrtelná a zřejmě by přežila i úder asteroidu na naši matičku. Herecké obsazení šílené, ale jen se potvrdilo, že The Skála hraje v každé komerčně přeplácané sračce. Po shlédnutí filmu jsem si chtěl takhle jít skočit z našeho zlínského mrakodrapu a zkusit jestli vydržím to samé co tito herci. Nechápu jak jsem mohl udělit 2 hvězdy, ale nakonec jsem si to shrnul. Na Michelle se stále dá dívat i když je celý film zkouřená jak paprika stejně jako v předchozím dílu a pocta Pavlovi na konci filmu s nádhernou písničkou mě utvrdila v tom, že jsem to trápení nakonec vydržel z nějakého důvodu.

Dokonalý trik (2006)

Nolan rules! Skvělá podívaná plná zvratů a finále od Nolana jak se patří. Výborné obsazení obou představitelů se skvělými výkony. Batman vs Wolverine. Samozřejmě nesmíme opomenout pana Caina, který vždycky předvede svůj standart (pro ostatní herce nadstandart). Tady nelze udělit nic jiného než 5 hvězdiček.

Thor (2011)

Jednoznačně nejnudnější postava ze všech Avangerů. Film je o Thorovi, ale když do něj obsadíte homokládu s gorilým xichtem, který neviděl hereckou školu ani z dálky, tak vám to kupodivu domrdá celý film. Posilovat ve fitku umí každý, takže nechápu proč obsadit takového joudu, který vypadá tupě už od pohledu. Naštěstí přispěchá na pomoc krásná Natalie a spasí tento film alespoň na docela krásné dvě hvězdy.

Vlk z Wall Street (2013)

I když je to samozřejmě kokotina, tak je to kokotina zábavná. Možná až na ten závěr, který je zbytečně dlouhý. Každopádně Leoš to zahrál skvěle, stejně jako zbytek party nedomrdů, kteří fakt můžou klátit jen ty hnusné prostitutky. I když tučná šrajtofle platí na nejednu kundičku :-) Každopádně kundička v podobě Margot se fakt povedla a rozhodně mi to koukání vylepšila. Hlavně ve scéně kdy se za ní Leoš plazí. Každopádně, děj to nemá téměř žádný, jde hlavně o zábavu, která je opravdu dobrá, slovíčko F*CK slyším každých 5sekund. Za ten děj mínus hvězda

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Nebýt nudy v Jezerním městě a docela i cesty v lese, kterou mi po vydání prodloužené verze ještě více prodloužili, bych tento díl prohlásil za stejně kvalitní jako jedničku. Mých 5 hvězdiček zachránil hlas sv. Benedicta a celkově scéna parťáků z Sherlocka na konci. K tomu dechberoucí jízda v sudech, kdy mě pobavil i trpajzlík co za 3díly neřekne ani slovo, nejspíš proto že má v hubě pořád nějaké žrádlo. Evangeline nebo Lily jako zrzavá elfice docela dobrá i když tam v podstatě s Legovlasem s laserovými oči nemají co dělat. Nutno ale říct, že aspoň nějak vyplnili tu hrůzu ze scény v Jezerním městě. Efekty a atmosféra, ty Pítr prostě umí, takže těch 5 hvězd má u mě jasných!