Robin Williams: Mysl na dlani (2018)

Nezabudnuteľný komik v spomienkach mnohých, ktorí s ním študovali, spolupracovali, žili. Spomienky umocňujú aj pomerne unikátne zábery z Robinových raných predstavení, či už v školskom divadle, alebo na javisku, kde vystupoval ako stand up komik. Málokto dokázal tak pohotovo, a zároveň vtipne reagovať na pestrú škálu situácií, v ktorých sa ocitol. Film však nie je jednostranný – naopak, zobrazuje aj problémy, ktoré Robina obklopovali, či už psychického rázu (ponurý tichý samotár v kontraste s energickým zábavným živlom, akým bol na javisku či pred zapnutými kamerami) alebo aj jeho problémy s alkoholom. Silný a skvelo spracovaný filmový životopis veľkej hereckej legendy.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Rok 2009 bol dosť pokročilý rok na to, aby vo filme, kde sa oháňajú fyzikálnymi a vesmírnymi zákonmi a pravidlami, neporušovali polovicu z nich.

Bruce Springsteen’s Letter to You (2020)

Tvorba najnovšieho albumu, no aj poodhalenie zákulisia tvorby i nahrávania pesničiek v kruhu svojej vernej družiny The E Street Band. Bruce Springsteen zároveň ukazuje, ako sa vo svojom remesle vyzná a popri spievaní dokonale pozná aj gitarové tóniny. Jednotlivé časti predstavených songov sú pretkané rôznymi príbehmi z Brucovho života, ako aj jeho recitovaním vlastnej textotvorby. Keď k tomu pridáme vynikajúcu kameru a zábery zasneženej krajiny, zobrazenie je naozaj kvalitné. A pri ukážke asi tretej pesničky som si uvedomil, že tento album (Letter To You) sa naozaj dobre počúva.

Banda - Série 2 (2020) (série)

Trocha ležérna séria s naozaj bravúrnym záverom.

Sněžná past (2018)

Dosť prvoplánové, dalo sa poľahky tipnúť aj to, kto prežije a kto nie. Napriek tomu však celkom pozerateľný počin. Momoa ukázal aj to, že v mraze sa v mokrom tričku fungovať nedá. To dokáže iba Stallone v Cliffhangerovi.

Criminal: V hlavě zločince (2016)

Neuveriteľné, koľko známych hereckých tvárí sa v tomto filme objavilo. A to som do toho šiel "naslepo" v domnienke, že tam bude len Kevin.

Pán profesor - Útek (2020) (epizoda)

Časť ukončená štýlom, akým Hemingway ukončoval svoje romány. Teória ľadovca.