Protiúder - Epizoda 4 (2013) (epizoda)

Tak síce som to poriekol ohľadom tej ručnej akcie ale inak je to stále kvalita. Smrť Daltonovej bola nečakaná, prekvapilo Al-zuhariho poslanie prepáčenia, Letherbyho zabitie bolo odfláklé ale to som tak nejak čakal. A tiež dúfam, že ten sajrajt v tej rakete nespôsobí, že v tejto sérii odíde na večnosť i Stonebridge.

Protiúder - Epizoda 3 (2013) (epizoda)

parádny diel ktorý nám ukáže, že Mithra berie nejaké shity, predstaví sa nám prevádzač zo Škótska, dostaneme slušné prestrelky a zistíme niečo nové o Kamalim. A naozaj vydarený finish. Ale tú gay scénu si mohli odpustiť.

Protiúder - Epizoda 2 (2013) (epizoda)

tak mal som pravdu, že s Kamalim to nebude také čierne ako sa zdalo. Pasáž kde prepadnú "banku" je fajn ale ešte lepšia je pasáž kde Richmondová a tá policajtka zahrajú, že sú lesbičky. útek je skvelý a zastrelenie Rebeccy(celkom brutus štýlom) to bolo nečakané jak fras. Záver kde sa ale nášmu pamrdovi s cigaretľou pomstia bola fajn ale podľa mňa sa s ním mali vyhrať nie odstreliť ho a hotovo.

Protiúder - Epizoda 1 (2013) (epizoda)

Po dlhšej dobe návrat k tomuto počinu a musím uznať, že som urobil chybu, že som čakal tak dlho. Tento diel je narvaný nonstop akciou a konečne(snáď to neporieknem) dostávajú priestor aj pästné súboje(niežeby v predchádzajúcich dieloch neboli ale bolo ich ako šafránu). Kamali pôsobí ako taký týpeček u ktorého nie je všetko jasné, stará dvojka je rovnako fajn a Mitra v Libanone perfektne ojebala asasínov. Prestrelka v druhej polke coolová a záver napínavý. Čávo s cigaretľou by zaslúžil zhebnúť.

Banshee - Všechno, co jsem se naučil (2015) (epizoda)

Hood a Brock lovia nášho indiánskeho mastodonta a je to paráda. Obidva súboje sú fajn a krvavé a mastodontove vyradenie je brutus. Pasáž Sugara s Jobom je tiež dobrá a aj funny. Poteší aj flashback do minulosti poloslepého pakokota a tiež Rebeccino zistenie, že poloslepý pakokot je vlastne bez šlaufu. Zaujímavá je aj pasáž kde si černosi dôjdu pre Proctora a aj scéna kde náš generál zisťuje kto mu udrbal keš. No myslím, že posledné dva diely budú drsné.

...a jitra jsou zde tichá (2015)

SPOILER ALERT: Tak tomu vravím nárez. Spočiatku taká pomalšia až dráma o skupine vojačiek a jedného veliteľa kdesi v ruskej prdeli, kam nemčúri ani nepáchnu. Avšak nakoniec sa ukáže, že vpáchnu a vtedy začína to pravé orechové. Páči sa my, že sú tu hojne využité flashbacky aby sme spoznali naše slečny. Akčné scény sú síce pomenej ale sú drsné, krvavé a riadne prekvapivé. Akože rátal som s tým, že niekto s týmu umrie ale že pomrú šetky baby tak to som nečakal, sánka dole. Byť to USA produkcia, no asi každý vie, že by sa im nestalo nič. A pasáž v saune skvelá.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Tak toto bola riadna šleha po papuli. začnúc dĺžkou a všetkým ostatným krom hereckej trojice (Brock, Clketus a Shriek). Akcie málo, je v podstate v traileri a pasáže ktoré tam nie sú nie sú ničím výnimočné. Záver kde Cletusa poslali k pánu očividne ukazuje, že tvorcovia rátajú s Multiverse z nového spíďa. A zároveň ukazuje ich mámpičizmus. Potitulkovka ale topová.

Má je msta (1998)

zaujímavý film. Už úvodná akčná 20 minútovka je fajn akurát človek trošku rozmýšľa ako vlastne začne príbeh a vznikne revenge. Tvorcovia sa s tým pohrali tak, že po akčnom začiatku sa tempo zvoľní a záverečných cca 30 minút je ten pravý akčný revenge mód. Všetko je správne B-čkové a je to proste B-čko jak vyšité, čo viac chcieť.

Jedinečný (2001) odpad!

Mám rád Liho, mám rád akčniaky ale toto bol bolestivý zážitok. Ale Statham s három potešil.

Banshee - Před mrtvými se neschováš (2015) (epizoda)

Z počiatku taká pomalšia časť kde sa dočkáme jedného fajn súboja Carrie a jej ex s partičkou ožratých vagabundov. Potom nasleduje útok na vojenskú základňu, natočený štýlom found footage. Prekvapivo to nie je zlé ale čakal som, že to bude klasický štýl, avšak bitka nášho Joba s tým černochom alebo záver lúpeže kde generál vtrhne do auta a šeckých nakope, LTT odtiaľ ujdú má grády. No a úplne na konci zisťujeme kam zmizol náš mastodont a ide sa naňho. P.S. Pasáž s mastodontom sa dá vystihnúť vetou: "Pre dobrotu na žobrotu."