Jak vycvičit draka (2010)

Hravé, roztomilé, originální i když trošku předvídatelné. Takhle bych popsala počin od DreamWorks. Kdo by po tomhle nechtěl na drakovi prorážet mraky se Škyťákem a Bezzubkou? A protože jsem nenašla jediné místo, které by mě nudilo, dávám 5* :)

Váňa (2012)

Je mi líto, že taková osobnost českého dostihového sportu dostala tak bídný kousek prostoru v archivu české kinematografie. Když se řekne Váňa, je to pojem. Tento film ale nabízí jen minimum z toho pojmu. Očekávala jsem víc informací z dostihového sportu, informace ke koním, na kterých seděl, nebo je jen trénoval. Ale dívám se na to zase z pohledu milovníka koní a obdivovatelky seniora, který nesedí u televize a neláme ruce nad tím jak ho trápí zdraví a že za chvilku nejspíš umře. Tento člověk totiž nemarní svůj čas a jde si tvrdě za svým už několik let. Z té nezdolné vůle bychom si všichni měli vzít příklad. Ale jak jsem již zmínila, v dokumentu je zobrazeno jen minimum této osobnosti a na konci jsem si říkala - a to už je jako všechno? Možná by to chtělo nekompromisnějšího režiséra, který ví co točit.

Grandhotel Budapešť (2014)

Hvězdně obsazený, přešperkovaný příběh, který mě ne a ne zabořit do sedačky, rozsvítit mi očička a odpoutat mi pozornost od vedle chrápajícího kolegy. Co se herců týče. Ralph už mě dávno přesvědčil, že dokonale zahraje vše, zde dokonce i popichovače přezrálých žen a Adrien Brody, ten být už snad ani ďábelštější nemůže. Saoirse plácá cukrovinky, Willem amputuje končetiny. Nevím. Nemůžu si pomoct, ale něco mi v téhle nadprůměrně hodnocené věci chybí. Na komedii zde bylo totiž málo humorných scén a na drama zase málo věcí k zamyšlení. Nic co bych musela vidět znovu a nic co bych dále doporučila. Nenadchne a neurazí.

Warrior (2011)

SPOILER Chtěla jsem dát 4*, ale poté jsem se zamyslela - co mi film jako celek dal? Určitě to byla kvalitně zpracovaná podívaná. Ale. U začátku jsem nedokázala udržet pozornost, poté přišlo na řadu citové vydírání ze strany scénáristů - dcera s operací srdce, otec, který je zadlužen až po uši, chtějí mu zabavit vysněný dům, s manželkou mají 3 práce a protože není jiného východiska, obětuje se a začne dělat to v čem nikdy, na rozdíl od svého bratra, nevynikal. Akční scény z klece jsou víc než působivé a samotné by zasloužily hvězdiček pět. Dojem kazí příběh, který je neskutečně americký a plný klišé. Nejzvláštnější je ovšem vítěz velkého Sparta klání. Jak může outsider, který měl v každém zápase namále, porazit někoho, kdo byl v kleci v předchozích soubojích dohromady asi 2,39 mikrosekundy. Je to škoda. Aspoň nějakého překvapení bychom se dočkali.