Bohemian Rhapsody (2018)

Že film bude stát za to, jsem věděl, hned jak jsem se dozvěděl, že je natočen podle skutečné události. Hudební filmy moc nevyhledávám, nicméně jsem filmu dal šanci, protože jsem podle názvu čekal něco na způsob "8. mile". Když jsem v půlce filmu zjistil, že se jedná o skupinu Queen, tak jsem byl mírně rozhozen. Na výsledné hodnocení to ale stejně vliv nemělo. Film je tak skvělý, že dokáže zaujmout i člověka, který druhou polovinu filmu (po zjištění o jakou skupinu jde) očekával písničku "The Final Countdown".

Útok pětihlavého žraloka (2017) (TV film) odpad!

Že bude film o ničem jsem věděl hned na začátku, když v úvodu filmu nezazněla hláška "film je podle skutečné události". Nicméně jsem filmu dal šanci, protože mě zajímalo jak bude vypadat pětihlavý žralok. První polovinu filmu jsem strávil s počítáním hlav a pořád jsem se nemohl dopočítat správnému počtu. Říkal jsem si, že tvůrci asi počítají s tím, že na film se budou koukat jen lidi, co neumějí do pěti počítat. V polovině filmu se vše naštěstí vysvětlilo, když se žralokovi vyklubala pátá hlava místo ocasu. To jsem si už říkal, jestli nejsem vocas, že na to už 40 minut koukám. Od odpadu film nezachránil ani nejlepší místní hudebník "Pídžej".