Susedia (2006) (seriál) odpad!

Neposudzoval by som tento seriál tak, že má byť odrazom slovenského humoru. Podobné "vtipy" sú úspešné iba u vrstvy nenáročných divákov, ktorí sa smejú aj slovu "zadok". Je mi len ľúto, že sa tu dokáže niekto takto zhadzovať - herci, účinkujúci a hlavne diváci. Ak toto je súčasný slovenský humor, tak sme sa dostali na úroveň zábavy v krajinách tretieho sveta (tuším "rozvojové" sa už nepoužíva, lebo sa nikdy nerozvinuli).

Utíkejme, už jde! (1986)

Keď tak premýšľam, posledná skutočná slovenská komédia, ktorá bola natočená. Bolo hriechom nevyužiť tento dobrý začiatok.

Démanty noci (1964)

Exprerimentálny film, ktorý je na prvý pohľad zmätený, ale slovo "zlý" tu vôbec nie je na mieste.

Katarína Hudáková odišla na večnosť (1997) (TV film) odpad!

Prvý slovenský film, ktorému som dal takéto hodnotenie. Nenašiel som v ňom jedinú pozitívnu vec, aj keď som si ho pozrel viac ráz v snahe o zmenu názoru. Premiéru mal na STV na Štedrý večer roku 1997 vo večernom vysielacom čase a bol už niekoľko dní predtým náležite propagovaný v upútavkách. Pamätám si to presne, lebo na takéto "dielo" sa nezabúda, žiaľ... Za všetky trápnosti spomeniem už v dobovej kritike pretriasané prehadzovanie vlasov asi hlavného predstaviteľa (ten tu nie je ani spomenutý), či otravný tuberácky kašeľ sprevádzajúci prejav Š. Kožku.

Kastelán (1977) (TV film)

Zvláštny film, akoby divadelná hra natočená za jedno popoludnie. Na počudovanie sledovateľný a niektoré vygradované dialógy mali dobrú kvalitu. Samotný námet však bol uletený, rovnako aj hudba...

Frajer Luke (1967)

Značne nevyrovnaný dej postavený na popularite jedného človeka. Už keď som tento film videl prvý raz pred rokmi som si nevedel vysvetliť, prečo sa pôvodný sebavedomý "boss" väzňov "Tahoun" správa pri poslednej scéne fakt polodementne. Jednoducho tu chýba väčšia prepracovanosť.

Oscar (1991)

Stallone nemal nahradiť Funésa, ako si niekto može myslieť. Zahral svoju úlohu prepracovane a svojským štýlom, netušil som že to dokáže tak brilantne... Skvelá konverzačka plná nápadov.

Oskar (1967)

Ostatní herci Funésovi s priveľkým rešpektom iba nahrávajú, americká verzia sa mi zdala vyorvnanejšia po celý čas filmu.

One Foot in the Grave (1990) (seriál)

Vynikajúci britcom o britských dôchodcoch plný pravého anglického humoru, starší "prízbuzný" Black Books a IT Crowd. V polovici deväťdesiatych rokov ho s nezvyčajne dobrým slovenským dabingom vysielala TV Markíza.