• Pohádka
  • Western

V hlavní roli obhájce (1982) (TV film)

Jelínek, Kodet i Pavelka odvedli svůj standardní výkon, Havelka umí hrát i líp. To neustálé zapírání i když mu muselo být jasné, že vše svědčí proti němu, to dělalo z postavy obviněného Kořínka naprostého hlupáka a že se scénáristka pokoušela zdůvodnit jeho nesmyslné chování tím, že chtěl dodržet slib, to dělalo z té postavy ještě většího pitomce. Jinak jsou tam strašně praštěné hlášky, třeba chlap popisuje, jak odcházeli z hospody po rvačce slovy "Pak jsme vyšli do ticha noci jako dvě labutě". :-) Přemýšlel jsem o hodnocení mezi 2 a 3 hvězdami, protože to byl průměr, ale za Jelínka jsem se přiklonil k těm třem.

Třeboňská pohádka (1982) (TV film)

Spíše něco jako pověst než klasická pohádka. Podvodník a šejdíř Přeučil a klaďas Luťanský. Někdy mám pocit, že ti dva nikdy nehráli ani nic jiného. Po duši pohladí postava písmáka Urbana v podání Ladislava Peška, ale jinak je to příběh pouze průměrný.

Za humny je drak (1982)

Spíše parodie pohádky než skutečná pohádka a i když parodie u nás umí filmaři docela dobře a i obsazení je docela zajímavé, tak tohle mne, až na pár vtipných momentů, nějak moc nechytilo.

Pozor na Kozoroha (1994) (TV film)

Když se puberťák chová jako idiot a bezmezně věří každé pitomosti, kterou mu nakecá kamarád nebo kterou si přečte v horoskopu, tak je to hrůza, ale když jej navíc ještě Pavel Mang hraje jako idiota, tak už se to nedá vydržet. Nedivím se, že Manga nevzali na hereckou konzervatoř pro nedostatek talentu, protože on opravdu hrát neumí. Kromě toho i námět této inscenace byl pod úrovní i žáků zvláštní školy a jediné co stálo za podívání byly mladé Linda Rybová a Klára Issová.

Tři kamarádi (1947)

Takže mimo Peška nestály za nic ani herecké výkony, Zvarík hraje jako ochotník, Jára Kohout se pitvoří a Manon Chafour, to je opravdu exotika za všechny peníze. Námět je o ničem a tak ty dvě hvězdičky jsou za Peška a Irenu Kačírkovou jako debutantku.

Major Dundee (1965)

Nevěrohodné, těžko by taková banda něco svedla jak proti Apačům, tak i proti francouzským vojákům, ale tady samozřejmě musí ti správní zvítězit. Průměrný film s dobrými herci.

Otravný víkend (1989) (TV film)

Hodně natahovaný příběh o lidské bezohlednosti.

Dva na koni, jeden na oslu (1986)

T5ak toto se mi líbilo moc i když uznávám, že to není pro každého. Skloubení moderní hudby a tance s historickým tématem je dokonalé a výkony herců opravdu výborné, škoda jen, že Psí noha (Jiří Sova), není ani uveden mezi herci na ČSFD. Ten jeho výkon v tomto filmu je vynikající.

Jak namalovat ptáčka (1980) (TV film)

Možná by se to i dalo, ale ta herečka v hlavní roli je hrozná. Dobře udělala, že herectví nechala.

Bláznova smrt (1973) (TV film)

Výborné herecké obsazení a vzhledem k době vzniku také perfektně zachycená atmosféra doby, kdy této zemi vládli tvrdou rukou komunisté. Přesto si v inscenace neodpustí drobné poznámky, například vrchní v restauraci, který napomíná Exnera při tanci "Prosím, ne tak výstředně, míváme někdy problémy". Taky se tam objevuje jedna věc, které se říkalo "socialistický zázrak", jsou to Sparty ve tvrdé krabičce a proč socialistický zázrak? Protože nikde nejsou k dostání a každý je kouří. Pro LiVenturu bych jen dodal, že to rozhodně není nejslabší z "exnerovek", jak píše, ale asi neviděl Dialogy pro klarinet, cimbál a bicí.