Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Obsahy (38)

Vraždy na Shetlandech - Nezvyklí pachatelé

Vraždy na Shetlandech - Nezvyklí pachatelé (2019) (epizoda)

Perez může vyslechnout jednoho z lidí, kteří Zezi drželi v zajetí a zaměřuje se na upozornění na McGuirea. Perez si uvědomuje, že začíná závod s časem, aby Zezi našel živou. Síť se začíná stahovat kolem předpokládané polohy Zezi. Tosh získá tip, který vede k průlomu, ale Perezovo spojení s Alicí Brooksovou může případ ohrozit. Perez se také obává, že někdo z jeho blízkých je zapleten do obchodu s lidmi. Doporučení policejní komise ohledně Sandyho průšvihu se sebevraždou Caluma Dunwoodyho je postoupeno výše. Zezi se podaří na poslední chvíli zachránit. Tosh si přes traumatický zážitek prožitého znásilnění najde přítele, který ale má brzy odjet kvůli práci ze Shetlandských ostrovů.

Vraždy na Shetlandech - Epizoda 5

Vraždy na Shetlandech - Epizoda 5 (2019) (epizoda)

Další oběť obchodu s lidmi známá pouze jako Nikki se objeví mrtvá. Tlak na Pereze, aby Zezi našel, se zintenzivňuje, protože cítí, že se jí krátí čas. Olivia konfrontuje jediného přeživšího člena rodiny Hayesových, Jamieho, a nabídne obchodníkovi s lidmi McGuireovi výkupné za Zezi. Zezi má mezitím smůlu. Ať se snaží utéct sebevíc, všechny její pokusy jsou odsouzeny k neúspěchu. Duncan Hunter, který objevil další těla plovoucí v příboji, je traumatizován. Perez testuje svá přátelství. Perez si myslí, že se mu podařilo najít Zezi díky významnému zatčení.

Vraždy na Shetlandech - Epizoda 4

Vraždy na Shetlandech - Epizoda 4 (2019) (epizoda)

Poté, co se Duncan dozví o událostech v Glasgow, má obavy o Cassiinu bezpečnost. Grant, mladý policista v civilu, je pověřen, aby na ni dohlédl. Jimmy a Sandy, kteří jsou si nyní jisti, že Zezi je stále držena na Shetlandech, navštíví Morag Dunwoodyovou, aby od ní získali další informace. Její postoj se oproti předchozímu dni zcela změnil. Morag je očividně otřesená a Jimmy má podezření, že ji překupníci varovali. Té noci je Moragin dům zapálen, ale ona se svými malými dětmi uteče a později přizná, že jí před útokem volala žena s glasgowským přízvukem. Potenciální podezřelou se stává tatérka Andrea Doyleová. Perez se snaží setkats Alicí, ale vyšetřování se mu stále staví do cesty. Když se mu konečně naskytne příležitost se s ní setkat, Alice přiznává, že si není jistá, zda Chrise stále miluje. Když si Duncan zajde na skleničku, vidí Jimmyho a Alici, jak si důvěrně povídají v koutě – ale to samé vidí i Chris. Sandy celou noc prochází kamerové záznamy a před útokem vypátrá Andreu Doylovou na benzinové pumpě poblíž domu Dunwoodyových a po honičce je zatčena. Olivia je frustrovaná z toho, že se nepřiblížila k nalezení své dcery Zezi. Taky jepřesvědčená, že Jamie Hayes ví víc, než dává najevo, a proto přepadne Jamieho a Rosie a odjede s Jamiem v autě.

Vraždy na Shetlandech - Epizoda 3

Vraždy na Shetlandech - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Sandy Wilson je po sebevraždě Caluma Dunwoodyho ve vazbě v nejisté situaci. Calum raději zemřel, než aby mluvil. Perez se vydává do Glasgow, aby zjistil více o Paulu Kieranovi. Místní kontakt inspektor Sam Boyd mu sdělí, že Kieran je spíše pěšák než generál. Při sledování některých stop narazí na dům, v němž jsou drženi lidé, kteří byli předmětem obchodu s lidmi. Perez ale stále nemůže najít Oliviinu dceru Zezi. Perezova přítomnost v Glasgow ohrožuje i jeho dceru Cassie, která je sledována. Perez zjišťuje, že jsou do případu možná zapleteny větší ryby.

Vraždy na Shetlandech - Epizoda 2

Vraždy na Shetlandech - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Perez zjišťuje, že vražda mladého Nigerijce není jen obchod s drogami, ale že by mohlo jít o obchod s lidmi, přičemž Shetlandy jsou pouhým kolečkem v mnohem větším soukolí. Byla nalezena rodina Hayesova, jejíž členové byli až na jednoho nalezeni zavražděni. Poněkud pochybná rodina přiměje Pereze k domněnce, že zločiny spolu souvisí. Alternativou je, že po ostrově pobíhají dvě skupiny vrahů. Olivia Lennoxová, matka mrtvého Nigerijce, je podezřelá z vraždy Hayesových. V noci, kdy byli zavražděni, byla poblíž jejich pozemku. Olivia chce samozřejmě také zachránit svou dceru, která je držena v zajetí, a myslí si, že teď už smrt jejího syna nebude důležitá, když někteří místní obyvatelé skončili mrtví. Z obchodu s lidmi je podezřelý glasgowský zločinec Kiernan. Rybář Calum Dunwoody je přiveden k výslechu, ale odmítá mluvit. Taky naznačuje, že lidé, kteří stojí za těmito zločiny, jsou všehoschopní. Sandy Wilson udělá elementární chybu.

Vraždy na Shetlandech - Epizoda 1

Vraždy na Shetlandech - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Na ostrově se objeví elegantně oblečený mladý černoch, který vypadá ztrápeně. Později jsou na břeh vyplaveny části jeho těla, které možná byly rozpuštěny v kyselině. Mrtvý muž byl identifikován jako Daniel Ugara z Nigérie, který na Shetlandské ostrovy přijel hledat svou sestru, která se mohla stát obětí obchodníků s lidmi. Jimmy Perez původně podezíral rybáře, který se dostal do finančních problémů a kterého mohlo zlákat přilepšit si pašováním drog.

Vraždy na Shetlandech - Utajený syn

Vraždy na Shetlandech - Utajený syn (2018) (epizoda)

DNA potvrdí, že Duncan je otcem Alana Killicka a pravděpodobně dvojnásobným vrahem, a je zatčen. Následně nahlédnutí do Sallyiných spisů přivede na scénu dalšího podezřelého, a to doslova – toho, který měl dobrý důvod se Lizzie zbavit a který se k vině přizná. Jimmy však zjistí, že tato osoba možná Sally nezavraždila, ale přesto se Duncan i on sám ocitnou v nebezpečné situaci, než dojde k uzavření případu.

Vraždy na Shetlandech - Šátek

Vraždy na Shetlandech - Šátek (2018) (epizoda)

Poté, co dojde k napadení chatařky Jo Halleyové, se Jimmy domnívá, že se tak stalo proto, že viděla Sally mluvit s osobou, která je v případu vraždy podezřelá. Zatímco na místo dorazí dva policisté z pevniny a zaměří se na Thomase, Tosh má podezření ohledně nedávno příchozího Larse. Jimmy má mezitím důvod spojit svého přítele Duncana se Sallyinou vraždou a na starém videu najde něco zajímavého.

Vraždy na Shetlandech - Předsudky a lži

Vraždy na Shetlandech - Předsudky a lži (2018) (epizoda)

Jimmy a Tosh zjistí, že Soderlund je tajný agent, který pracuje na odhalení NDA pro norskou tajnou službu. Když ho najdou, jeho krytí je prozrazeno. Vracejí se na Shetlandy na Sallyin smuteční obřad, kde je odhalen vztah Kate a Thomase, který je stále podezřelý. Zjistí se, že další obyvatelka Jo byla zamilovaná do Alana, Tosh má nečekanou návštěvu z Norska a je nahlášen další zločin.

Vraždy na Shetlandech - Horská stopa

Vraždy na Shetlandech - Horská stopa (2018) (epizoda)

Exhumace odhalí Alanův původ. Benny Ray je napaden a obviní Thomase. Drew mu věří a je stále přesvědčen, že Thomas Lizzie zavraždil. V Norsku Tosh a místní detektiv Lars najdou Hagana, který popírá, že by ho Sally navštívila. Tosh se však dozví, že se Sally setkala s Matim Soderlundem, předním členem krajně pravicové skupiny NDA, a po znepokojivém incidentu za ní odlétá Jimmy. Nemohou Soderlunda najít, ale učiní o něm objevné zjištění. Někdo je však varuje.

Vraždy na Shetlandech - Zájmové osoby

Vraždy na Shetlandech - Zájmové osoby (2018) (epizoda)

Thomas přežije pokus o lynč a zavolá Jimmymu, který věří, že Sally nezabil. Z Thomasova únosu je podezřelý Sallyin přítel Alan Killick, ale důkazy DNA naznačují, že Lizzie zavraždil jeho otec, což vede k exhumaci jeho ostatků. Pátrání po Sallyině vrahovi se přesune k ropné společnosti Forst Energy a jejímu agentovi na Shetlandech Andreasi Haganovi, s nímž se Sally setkala v Norsku v souvislosti s utajováním smrti dělníka Dannyho Hamiltona. Dannyho vdova Tosh nepomůže, a tak se Tosh musí vydat do Bergenu a Hagana hledat.

Vraždy na Shetlandech - Nevítané propuštění

Vraždy na Shetlandech - Nevítané propuštění (2018) (epizoda)

Po letech od uvěznění za vraždu Lizzie Kilmuirové je Thomas Malone propuštěn na základě odvolání. To Jimmyho vede k domněnce, že existuje druhý podezřelý a že původní vyšetřovatel Drew McColl možná Thomase k přiznání donutil. Thomas se vrací do domu své zesnulé matky na Shetlandy i přes všeobecné nepřátelství, které k němu chovají místní lidé. Nicméně Lizzieino dvojče Kate s ním soucítí. Drewova dcera Sally, investigativní novinářka, je sama zavražděna a po Thomasovi jdou místní mstitelé.

Vraždy na Shetlandech - Nečekaný motiv

Vraždy na Shetlandech - Nečekaný motiv (2016) (epizoda)

Jimmyho vyšetřování událostí v klubu Level 9 před deseti lety vede k setkání s vysoce postavenou glasgowskou státní zástupkyní Phyllis Brennanovou, které sdělí své podezření, že ona a Calvin Sarwar byli součástí spiknutí. Zároveň se Kelly rozhodne vznést obvinění proti svému násilníkovi a donutí Phyllis, aby o dotyčné noci řekla pravdu. S tím, jak se objevují další důkazy, si Jimmy uvědomuje, že osoba, která si objednala vraždu Michaela Thompsona, chce McCalla obvinit pro své vlastní cíle, zatímco vzpomínka na minulý případ na Shetlandech poskytuje vysvětlení smrti Robbieho Mortona.

Vraždy na Shetlandech - Smutný návrat

Vraždy na Shetlandech - Smutný návrat (2016) (epizoda)

Traumatizovaná Tosh je nalezena bosá na okraji města Glasgow jako varování pro Jimmyho a vrací se na Shetlandy spolu s Ashou. Asha obnoví svůj vztah s Jimmym a řekne Freye, že se jí Michael chystal odhalit svou pravou identitu. Tělo Michaelova vraha je vyplaveno na pláž, ale McCall, nyní propuštěný na kauci, tvrdí, že neví, jak se tam dostalo. S vědomím, že klub Level 9 je pro vyšetřování důležitý, shetlandští policisté zjistí, že před deseti lety v něm Michael pracoval a odvezl do nemocnice prostitutku Kelly Patersonovou poté, co byla znásilněna. Jimmy vypátrá Kelly, která mu vysvětlí, že Michael se k ní sice vždy choval dobře, ale majitel klubu McCall jí zaplatil, aby mlčela a neoznámila to policii, protože její násilník byl muž s vlivnými konexemi.

Vraždy na Shetlandech - Bez skrupulí

Vraždy na Shetlandech - Bez skrupulí (2016) (epizoda)

Poté, co zjistí, že Michael a Robbie byli otec a syn, Jimmy vyslechne zotavující se Leanne, ale stejně jako Freya nedokáže nájemného vraha identifikovat. Místní rodina se však domnívá, že viděla auto vraha, které řídil Craig Cooper. V Glasgow Perezova kolegyně Tosh a místní policista Iain Boyd najdou Michaelův kontakt, vyděšeného Briana McDadea, a také zaplivaný klub, který vlastní McCall, zatímco Calvin Sarwar, McCallův neomalený právník, se pokouší s Jimmym dohodnout. Craig přiznává své zapojení do Robbieho obchodu s drogami, spolu se zdaleka nevinným důchodcem Alecem, a své obavy, že Robbieho vrah jde nyní po něm, zatímco Perezovy kolegové Sandy Wilson a Tosh se pokoušejí o vyšetřování na vlastní pěst, což ani pro jednoho z nich nevěstí nic dobrého.

Vraždy na Shetlandech - Tajnosti a lži

Vraždy na Shetlandech - Tajnosti a lži (2016) (epizoda)

Po Maguirově vraždě Rhona Jimmymu řekne, že se ve skutečnosti jmenoval Michael Thompson a byl v programu na ochranu svědků. V důsledku toho Rhona, Jimmy a Tosh cestují do Glasgow, kde se dozvídají, že Michael měl svědčit proti gangsterovi Arthuru McCallovi, který není ochotný jít k výslechu. Jimmy Perez musí také bojovat s jedním z McCallových zločinců a zároveň se dozví, že Michael a Leanne – stále v kómatu – byli zastřeleni stejnou zbraní. Setkává se však s glasgowskou policistkou Ashou Israniovou, která mu řekne, že Michael se setkal s mladším daňovým úředníkem Brianem McDadem a o týden později byl mrtvý, což ukazuje na McDada jako možný zdroj úniku informací. Zpět na Shetlandech je zjištěno další důležité spojení mezi Michaelem a Robbiem, což urychlí Jimmyho návrat na ostrov.

Vraždy na Shetlandech - Slídivá minulost

Vraždy na Shetlandech - Slídivá minulost (2016) (epizoda)

Jimmy zjistí, že Robbie byl na moři umístěn do kontejneru. Byl také drogovým dealerem a mezi jeho zákazníky patřil i zaměstnanec domova důchodců Craig Cooper. Zatímco se Jimmyho nadřízená Rhona snaží získat povolení k převozu těla, Maguireovi poskytne alibi spolucestující na trajektu a poté, co je Freyina dílna vypleněna, si Jimmy všimne, že Maguire a Robbie měli totožné tetování, a pak se dozví zásadní informaci o svém hlavním podezřelém. Leanne mezitím udělá chybu a konfrontuje Maguirea kvůli Robbieho smrti.

Vraždy na Shetlandech - Robbie

Vraždy na Shetlandech - Robbie (2016) (epizoda)

Leanne Randallová se na trajektu na Shetlandy seznámí s mladým Robbiem Mortonem, ale když po hádce s jiným mužem zmizí, řekne to Jimmymu. Ve stejné době skončí šestiletý Callum v nemocnici poté, co snědl barevné tablety nalezené na pláži. Jak se ukáže, jde o rekreační drogy, které vyplavilo z moře. Jimmy se bez radosti obrátí na známého uživatele Andrewa, ale zjistí, že Robbie pravidelně navštěvoval Aleca, obyvatele domova důchodců Heddar House. Prsteny vyrobené návrhářkou Freyou Galdieovou dovedou Jimmyho k podnikateli Michaelu Maguireovi, který se s Robbiem na lodi popral, ale tvrdí, že ho naposledy viděl živého. Jimmy prozkoumá Maguirovy obchodní prostory a najde Robbieho mrtvolu, ale zavolají mu, že k tělu nemá oficiálně přístup.

Vraždy na Shetlandech - Modrý blesk - 2. část

Vraždy na Shetlandech - Modrý blesk - 2. část (2014) (epizoda)

Peter Latimer umírá na následky popálenin, které utrpěl při požáru, a inspektor Perez má problém uvěřit, že smrt dvou kolegů během 24 hodin je jen náhoda. Dozvídá se, že Latimer byl těžký pijan, který si občas odskočil na flám, ale Perez si nemyslí, že by byl typ, který by si odskočil sám, což se zřejmě potvrdí, když patolog najde na Latimerově hlavě zlomeninu. Všichni ostatní možní podezřelí mají na dobu požáru nepříliš spolehlivé alibi. Joe Blake řekne Perezovi, že Donnie Tulloch zabil jeho matku kvůli Joeovu vztahu s Donnieho synem Angusem, ale nemá žádné důkazy o opaku. Když je jeden z podezřelých přistižen při lži, pravda vyjde najevo.

Vraždy na Shetlandech - Modrý blesk - 1. část

Vraždy na Shetlandech - Modrý blesk - 1. část (2014) (epizoda)

Perez přijíždí na ostrov Fair Isle, kde prožil své dětství. Na ostrově byla ve své laboratoři zavražděna ptačí bioložka Anna Blakeová. Perez a jeho otec zřídí v obecním sále místnost pro vyšetřování a vyslechnou ostatní členy Annina výzkumného týmu – Finlayho Caulfielda, Tessu a Billa Warrenovy, Petera Latimera a Annina manžela Franka a jejich syna studenta Joea, který se nečekaně vrátil na ostrov. Ukáže se, že Finlay byl Annou posedlý, tajně ji fotografoval a měl trestní záznam za pronásledování jiné dívky. Blakeovi měli oddělené ložnice a Anna plánovala odjet z ostrova s Latimerem, který se stane hlavním podezřelým. Perez však vytáhne těžce zraněného Latimera z hořící budovy po výbuchu, jehož příčina se zdá být úmyslná.

Reklama