Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Za mě dobrý, nemůžu si pomoci, jako diehard fanoušek SW universa, mi tento díl přišel z nové série nejlepší. Samozřejmě, že došlo na recyklování nápadů, zápletky vycucané z prstu a Disneyovský heppáč, ale nějak mi to přišlo méně pěst na oko než The Last Jedi... Do jisté míry obrvský fan service... ale pro mě to mělo to, o čem SW jsou - Spoustu planet a expandování universa, badass lightsaber duel, a postavy, které měly alespoň nějaký vývoj... Určitě se dalo spoustu věcí udělat lépe, ale jako (snad) konec Ságy mi to přišlo důstojné.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Na film jsem se těšil už od doby, kdy jsem si přečetl knihu. A musím řict, že nezklamal. Spoustu lidí by vám řeklo, že film je pouze pro asociální nerdy nebo pamětníky her a filmů z 80. let... není tomu tak. Dokonalá animace, poutavá hudba A. Silvestriho a jednouduchý děj dělají z filmu zážitek pro celou rodinu. Samozřejmě, film je plný referncí všeho druhu, a abyste je našli všechny museli byste si ho pustit několikrát a zpomaleně, ale jejich neznalost by vás neměla odradit od shlédnutí filmu. Příběh je velice prostý s tradičně Spielbergovským posláním (tentokrát: Neseďte pořád u počítače a žijte život naplno), ale barevný vesmír OASIS je naprosto dokonalý, vesměs tak, jak jsem si ho představoval při čtení knihy. 90%