Narozen 4. července (1989)

Oscary ověnčený hit s tématem pro Američany nevyčerpatelným - válka ve Vietnamu. Výborný výkon Cruise v roli ochrnutého válečného veterána - postava natočená podle skutečnosti.

Nemocný bílý slon (1989)

Poněkud krotká satira na reálný socialismus, která ale přišla s křížkem po funuse, nebo také pět minut po dvanácté.

Propast (1989)

Dramatické setkání pozemšťanů a mimozemšťanů v hluboké mořské propasti je i přes poněkud kýčovitý závěr sympatickou podívanou-mimozemšťané kupodivu nevypadají jako nepřátelské příšery.

Řidič slečny Daisy (1989)

Je to takový klidný film, který asi nikoho neurazí a když skončí, tak máme docela dobrý pocit.

Slepá zuřivost (1989)

Hauer hraje amerického žoldnéře, který přijde ve Vietnamu o zrak, naučí se ale bojové umění nevidomých, které po dvaceti letech použije v boji proti výrobcům drog.Dá se na to koukat.

Vrať se do hrobu! (1989)

Cesta do mládí a zase zpátky se v příběhu sice M.Šteindlerovi nepovedl, ale film je výborný a byla to vlastně první Šteindlerova spolupráce s H.Pawlovskou.

Action Jackson (1988)

Černý seržant detroitské policie v podání urostlého Carla si samozřejmě poradí se všemi překážkami, které mu nastavuje bezohledný Dellaplan. Průměr...

Critters 2 (1988)

Opět jsou tu žravé "kaktusomufoidní" příšerky s vesmírnými šerify v patách. Druhý díl mi připadá vtipnější,akčnější a celkově zdařilejší.

Dětská hra (1988)

Kouzelná panenka, napínavý děj, dobré speciální efekty a finále takové, jak má ve správném horroru být.