Divotvorný hrnec (1968)

Příliš americký film, česká duše je trochu jiného ražení.

Dlouhý Velký pátek (1980)

Brilantní výkon Hoskinse v roli šéfa gangsterů,permanentní napětí, mnoho násilí. Dá se říci, že to lze téměř srovnávat se slavným Kmotrem.

Dny vína a růží (1962)

Jacka Lemmona jsme zvyklí vídat většinou v komediálních rolích, ale on umí zahrát i role dramatické,až tragické.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Koktejl dramatu a komedie, ve kterém je americký disckjockey povolán do Vietnamu, aby tu rozveseloval vojáky jdoucí na smrt. Výborný Robin Williams!

Dobré světlo (1985)

No jo, když něco režíruje Kachyňa, tak v tom jsou většinou nahotinky-aspoň něco.

Doly krále Šalamouna (2004) (TV film)

Dvoudílná , velice natažená a nepovedená slátanina, odehrávající se v Africe, kde jakýsi domorodý kmen zajal anglického cestovatele kvůli bájnému pokladu krále Šalamouna. Za ním se vydává jeho dcera s pomocníky v čele s panem Quatermainem a za nimi další zájemci (Rusové) o poklad. Vidíme africkou krajinu se všemi jejími krásami a nástrahami a naši hrdinové jdou nebo jedou, dost často mají žízeň , občas se střílí a dopadne to tak, jak se nabízelo: anglická blondýnka a dobrodruh Quatermain vše přežijí a nakonec se vezmou a jsou spokojeni i bez pokladu.

Doly krále Šalamouna (1985)

Má to být dobrodružně-komediální, ale moc se to nepovedlo. i když v tom hrají dvě hvězdy. Místy se člověk musí zasmát, ale většinou tam, kde by si to asi tvůrci nepřáli.

Dotek Medúzy (1978)

Jo, telepatie, to je věc. Stačí, když se mi někdo nelíbí a já ho zničím. Trochu je to přehnané, ale Burtonovi to odpouštím.

Drahé tety a já (1974)

Jeden z posledních filmů N.Gollové, která spolu s E.Svobodovou hraje tetičku a obě jsou svědky krádeže na poště.

Druhá šance (1999)

V trochu netradiční roli se Bruce Willis rozvádí a zase udobřuje s krásnou Michelle a nebýt jejich dvou dětí, tak je po happy-endu. Místy mi to připadá rozvleklé...