Hazardní hra (1978)

Vzrušující příběh z amerických dálnic uvedený u nás pod názvem Hazardní hra. Divoké a nebezpečné honičky a statečný boj hlavního hrdiny proti mocnějšímu protivníkovi.

Gándhí (1982)

Jedna z nejlepších biografií v historii filmu,velkolepá podívaná s účastí tisíců statistů, vynikající Ben Kingsley. A přitom se indická strana zpočátku nemohla smířit s tím, že její legendu ma ztvárnit Angličan.

Filadelfský experiment (1984)

Docela podařené spojení dobrodružného žánru s motivy melodramatu a katastrofických příběhů a ještě k tomu přenos v čase. Zajímavě vykreslené postavy a kvalitně podaný příběh.

Protokol (1984)

Komedie z diplomatického prostředí stojí a padá s výkonem Goldie Hawnové, jak jinak...

Daleká cesta (1948)

Když se podíváme na režiséra, tak nám musí být jasné, že film musel zákonitě skončit v trezoru. Vykreslení prostředí terezínského ghetta působí i po tolika letech mimořádně sugestivně, zřejmě i proto, že je použit i dokumentární materiál.

Ďáblova past (1961)

Baladické příběhy Vláčilovi sedí. Ukázka toho,co dovede pověrčivost a zhoubný vliv církve. Mimořádně zdařilý film, který stále upoutává i svým výtvarným řešením.

Vrať se do hrobu! (1989)

Cesta do mládí a zase zpátky se v příběhu sice M.Šteindlerovi nepovedl, ale film je výborný a byla to vlastně první Šteindlerova spolupráce s H.Pawlovskou.

Nebe může počkat (1978)

Horlivý anděl do přežene a vezme předčasně do nebe Joea, zpátky už to nejde, protože dole zatím tělo spálii v kremaci.A co teď? Jo, to jsou problémy! Není to ale nejhorší a občas se dočkáme i vzrůša.

Tajemné zlo (1987)

Sci-fi action příběh dvou mimozemšťanů, kteří spolu bojují na Zemi a vesele se převtělují a to nejen do lidí. Místy je to až nechutné, ale docela dobře udělané i napínavé,místy i dojemné, zvláště konec.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Výborné vykreslení prostředí Balkánu včetně mentality obyvatel. Pro nás asi nemyslitelné v něčem takovém žít.Kusturica je opravdu machr.