Červený trpaslík - Kamila (1991) (epizoda)

Super díl plný hlášek o gelfce, ale taky o Krytonovi, který se učí být člověkem. :)

Hvězdná brána - Hadova píseň (1999) (epizoda)

Morální a vojenské dilema: poskytnout svému nepříteli pomoc důstojnou každé bytosti nebo jej nechat zemřít...a když Tok'ra vyjevil, že i po své smrti bude Apophis znovu oživen, aby mohl být znovu a znovu mučen a hostitel už přitom dostal od Daniela požehnání... přitom jej čeká další peklo... jestli si dobře pamatuju, tak zde Apophise nevidíme naposledy.

Teorie velkého třesku - Experimentování s oslavou (2016) (epizoda)

Maximální hodnocení za výborný herecký výkon Jima Parsonse, analýzu Sheldonova chování, celkovou dojemnost toho, jak přes to, že se Sheldon chová jako osina v zadnici, jej mají rádi, ale 6. hvězdu bych nejraději dal také Hawkingovi za to, že se projektu účastní a dokáže si sám ze sebe přes všechny své problémy dělat legraci. :) Klobouk dolů. :)

Hvězdná brána - Rok 1969 (1999) (epizoda)

Hrátky s časem. :) Jenom sranda pozorovat, jak jsou všichni opatrní, aby se nestalo něco navíc...kdyby se to stát mělo, stejně už by to bylo součástí kontinua, stejně jako to s Hammondem.. :) A přijde mi pak ještě fyzikálně dost zvláštní, jak by mohla erupce ovlivnit červí díru, která je v jiném prostoru než tom našem...kdyby černá díra, která ohýbá i prostor, oukej, ale erupce? Nebýt této nesrovnalosti, byl by díl i za 5*. :)

Elixír a Halíbela (2001) (TV film)

Krásná pohádka o dobru a zlu a mixu obou hodnot v lidských bytostech. :)

Červený trpaslík - Série 3 (1989) (série)

Asi souhlasím s 4 hvězdama za tuto sérii... už tady nejsou takové kameňáky jako v těch prvních a díl Výměna těl byl v mých očích slabší výrazně...

Červený trpaslík - Poslední den (1989) (epizoda)

Křemíkové nebe neexistuje? A kam teda přijdou všechny kalkulačky? Zdánlivě vtipné, ale co když budoucí umělá inteligence opravdu bude mít Duši a tyhle otázky budou na místě? :)