Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krimi
  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Pohádka

Recenze (274)

plakát

Ruce v záruce (2022) (TV film) 

Pochvalu si zaslouží nápad zakomponovat do současného příběhu prvky a napětí americké grotesky a pantominy, a Polívkovou obojí zvládnuté.

plakát

Nanebevstoupení L. L. - Epizoda 8 (1994) (epizoda) 

První polovina seriálu mi přišla ve vyprávění sevřenější a tím zajímavější, přesto je dobře že seriál byl konečně po letech reprízován. Připomněl pestré osudy lidí ve dvacátém století a navíc v tak pestrém regionu jako byla Slezská Ostrava a okolí.

plakát

Ledviny bez viny (2022) (TV film) 

Obsahově trochu nedotažené, ale dívat se na to dalo. A J. Pidrmanová tomu dávala nějaké to kouzlo navíc.

plakát

Nanebevstoupení L. L. - Epizoda 7 (1994) (epizoda) 

Trochu se to obsahově v tomto dílu rozteklo, a těch lyrických vzpomínkových vsuvek tam bylo až příliš.

plakát

Nanebevstoupení L. L. - Epizoda 6 (1994) (epizoda) 

Vydařený díl, i když trochu připomíná předlistopadové seriálem s obsahem opačného znaménka. A hudba začala být v tomto seriálu postupně přece jen výraznější a vlastně velmi působivá.

plakát

Pozadí událostí - Rošády (2022) (epizoda) 

Přiznám se, že pointa kriminální zápletky mne příjemně překvapila, nečekal jsem to. A nemyslím si, že seriál byl příliš plakátový (viz. recenze p.Spáčilové) a navíc měl řadu zajímavých hereckých výkonů. Ale ve čtvrté části mi už ty vztahové zápletky přišly poněkud přebarvené či překalkulované, v tom množství přehnané, a tím pádem asi i brzy zapomenutelné.  A hlavní hrdina (docent v podání Havelky), na kterém se  postavil rozjezd  a zápletka příběhu, se vlastně ve 4.dílu  vytratil skoro  jen v takovou vedlejší postavu, tak trochu do počtu, to mi přišla chyba.

plakát

Pozadí událostí - Střet zájmů (2022) (epizoda) 

Tam, kde jsou dialogy dvou postav, většinou to má slušnou úroveň a režisérovi se z herců podařilo dostat slušné výkony. Problematičtější to bude asi ve výsledku s celkovou kostrou, tam zřejmě doopravdy hrozí až určitá plakátovost.  Ale typy jako hraje Čvančarová, člověk v životě potkává. A propos, kdyby někdo chtěl natočit tv.film o životních  cestách J. Švorcové, asi by v ní našel její představitelku.

plakát

Pozadí událostí - Paridův soud (2022) (epizoda) 

První díl se mi poměrně líbil. Už proto, že nezačínal jako většina českých kriminálek výkřikem "máme výjezd" a vzápětí ohledáním patologa a jeho sděleními, ale že skutečně, jak slibovali tvůrci, rozehrál lidské vztahy jako to ve správné detektivce má být a pak teprve přišel zločin. A že to rozehrávání vztahů trvalo celý díl mi nevadilo, zejména Hřebíčková a Havelka hráli přesvědčivě, a také představitelky studentek a studentů se herecky neztratili. Jen se bojím, aby další díly nebyly slabší. Něco napovídají některé recenze kritiků, to by byla škoda.

plakát

Nanebevstoupení L. L. - Epizoda 2 (1994) (epizoda) 

Z tohohle seriálu uvíznou v paměti také herecké výkony Stanislava Šárského, třeba hned v tomto druhém díle.  V rozhlase mimochodem svého času krásně načetl prózu Josefa Čapka Stín kapradiny.

plakát

Nanebevstoupení L. L. - Epizoda 1 (1994) (epizoda) 

I po letech, kdy konečně došlo na reprízu tohoto seriálu, to má své kouzlo. Herecké, příběhové, i je to trochu jinačí pohled na naše dějiny ve dvacátém století přes dění a míšení lidí a osudů ve specifickém regionu. Jediné, co mne zarazilo, jak málo režisér nasadil při scénách hudbu, docela mi tam chyběla.