Žralokonádo (2013) (TV film)

Asi bude pršet, žraloci létají podezřele nízko. Dobrá komedie s řadou napínavých scén, jako ta, když žralok šplhá po laně, za což by si v tělocviku určitě zasloužil jedničku. Kolem 55 minutě je tam i strhující honička s policií, při které hlavní hrdinové jedou tak rychle, že během jedné minuty minou stejné místo pětkrát a Fin to dorazí otázkou, zda už ujeli dostatečné daleko. Rovněž není nouze o chytré nápady jako: "Naházíme z vrtulníku zapálené propanbutanové bomby do tornáda a to žraloky zabije", no nebudu dopředu prozrazovat, jak to dopadlo, protože bych tím zklamal řadu skeptiků. Oou, teď koukám, že to měl být horor. Tak to potom nechápu, proč jsem se při sledování tak chlámal? Jako hororu bych tomu dal odpad, ale jako komedii to mohu doporučit :oD. A jedna kontrolní otázka na konec: Co se stane, když proti vám vzduchem letí tunový žralok rychlostí 100 km/h a vy máte holé ruce? Za a) Porazí vás na zem a vy při troše štěstí skončíte s četnými zlomeninami v nemocnici, nebo za b) Bleskurychle popadnete a nastartujete motorovou pilu ležící opodál, kterou následně nastavíte do cesty letícímu žralokovi tak šikovně, že ho podélně rozpůlíte na dva úhledné filety, za něž by se nemusel stydět ani japonský šéfkuchař. Odpověď najdete ve filmu. Jo a ještě jedno upozornění než úplně skončím: Střílet pistolí z půlmetrové vzdálenosti do plynové bomby, kterou svírá žralok v tlamě, to mohou dělat jen zkušení žralokobijci - vy to doma rozhodně nezkoušejte!

Úsvit mrtvých (2004)

Další z řady kvalitně zpracovaných hororů na téma kousajících mrtvolek, kde jste vtaženi do děje hned od začátku roztomilou holčičkou. Pak už to běží ve svižném tempu, přestože se většina děje odehrává v obchoďáku, kde si nedobrovolně uvězněná partička krátí dlouhé chvíle sportovními aktivitami, jako je jízda na kole, střelba na pohyblivý cíl, nebo golf bez jamek. Zombíci se pohybují pěkně rychle, zvláště když jde o kus žvance, tak je na co koukat.

Matilda (1996)

Možná, že je to ztřeštěné, postavy se chovají praštěně, ale kdysi, když jsem byl ve věkové kategorii, pro kterou byl film určený, tak mě oslovil, přišel mi zábavný, tak proč bych ho měl nyní hodnotit záporně. To je stejné, jako když se dospělými odsune teleblbís do odpadu, přestože pro spoustu nemluvňat, na něž je to zaměřené, je to vrcholný výtvor kinematografie.

Thor: Temný svět (2013)

Moc často se mi to nestává, ale pokračování mě zaujalo více, než první Thor. Bylo napínavější, postavy temna temnější a nepůsobilo to na mě tak komediálním dojmem jako v prvním Thorovi, kde mi hrdinové ve své lesklé zbroji a se zbraněmi v ruce připadali jako parta lidí, co právě vykradla hračkářství. Tahle marvelovka byla o poznání kvalitnější, alespoň z mého pohledu.

Zombies: Den-D přichází (2008)

Pryč jsou ty časy, kdy se za vámi zombíci táhly líně jak našlápnutá žvýkačky za podrážkou, a vy jste si říkali, jak je možné, že vůbec někoho dohoní a sežerou. Tady je tempo zombíků a rovněž celého filmu poněkud svižnější, mrtvoly tu lítají rychlostí sjetého feťáka na perníku, a než si stihnete někoho oblíbit, už je z něj jen trupík, jehož končetiny lítají vzduchem. Co mě dostalo asi nejvíc, tak to je zombík, který se tohoto degustačního menu neúčastní, protože je vegetarián. Na video film dobré, rozhodně mě to nezklamalo.

Země mrtvých (2005)

V celku dobře zpracované téma o zombie s tím rozdílem, že tady zombáci, nebo alespoň jejich vůdce, mají nějaké pocity, cítí bolest, ať už fyzickou nebo psychickou, a používají nástroje včetně těch hudebních. Občas mě pobavilo, jak je jednoduché holýma rukama někomu utrhnout hlavu a vytáhnout jí z těla i s páteří, ale to asi k filmům tohoto typu patří. Ve filmu bylo vše, co k tomuto žánru patří, i něco navíc, takže tomu nemám moc co vytknout.

Mrtví a neklidní (2013)

Čekal jsem další Twilight, jenom s trochu nekrofilním nádechem a něco takového jsem také dostal. Jen s tím rozdílem, že tento film byl vtipnější a zatímco v Twilightu se oba hlavní hrdinové jako zombie chovali od začátku až dokonce, kdy jenom nudně chodili a koukali, tak tady se skutečné zombie začne v průběhu filmu měnit v lidskou bytost. Někdo přišel s novým nápadem u zombie žánru a to oceňuji.

Já, Frankenstein (2014)

Dějově trochu jinde, než klasika, ale jako akční fantasy to působilo dobře, včetně propracovaných masek chrličů, tedy až na královnu, jejíž maska vypadala tak trochu zvláštně. Rovněž bitvy mezi chrliči a démony působily efektivně. Jednu výtku bych měl k samotnému Frankesteinovi a jeho "masce". Pokud by byl sešitý z osmi těl, tak by měl vypadat trochu víc nesymetricky, zatímco u něj to maskéři odbyli pouze nalepením jizev.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Zajímavé postavy, ať už kladné nebo záporné, si určitě najdou své příznivce mezi diváky tohoto seriálu. Rovněž příběhy jednotlivých zájemců o trůn a jejich intriky jsou zajímavé a jejich konce dost nečekané. Pár věcí, co bych seriálu vytknul, je občasná nepřehlednost v množství postav a rodů, které se v příběhu objevují. Dále některé věci vyzní tak nějak do ztracena, například když se blíží na konci jedné série nemrtví ke zdi, tak bych čekal, že ta další na to naváže, a ono nic. Množství postav má ještě jednu nevýhodu - pokud fandíte některé z postav, což je i můj případ, tak čekáte dvě třetiny dílu na to, než se objeví na chvíli na obrazovce, doplní svou část příběhu a zase se odmlčí. Pro tyto věci jsem nedal plný počet, ale jinak nemám tomuto skvělému seriálu co vytknout.

Robocop (2014)

Dějová linie má hlavu a patu. Nejedná se jen o akční podívanou, ale jsou zde řešeny i otázky identity hlavní postavy a dále morální zásady a politické otázky, kdy toto není na škodu, ale dává to filmu další rozměr, aniž by mu to ubralo na akčnosti. Dvě hodiny uběhly svižným tempem bez zbytečných dialogů a prostojů.