Návrat oživlých mrtvol 2 (1988)

Hlavní postavy, no to byla partička dementů, u níž ani nechápu, proč před zombíky, lačnícími po mozcích, utíkali, protože u nich by si neměli na čem pochutnat. Jinak výrazně slabší, než jednička. Moment, který mě pobavil, byl raut zombíků ve zverimexu, i když scéna spíše připomínala boj v hračkářství o plyšáky. Celkově ale tak 45%.

Noc žraloka 3D (2011)

To by mě zajímalo, co těm amíkům přidávají do hambáčů, že jsou pak všichni chlapi tak svalnatí a ženský takové rajdy. Já když přijdu k nám na koupák, tak je to tam samý chlupatý hrudník a těla alá Michelin, a o tom, jak vypadají chlapi, se raději nebudu ani zmiňovat. Rovněž by mě zajímalo, jak dlouho trvalo maskérům, než všechny ty gumové vrčící žraloky nafoukli. Největší záhadou pro mě ale je, jak mohl žralok, jehož rychlost se pohybuje kolem 19 km/h, když nepočítám žraloka Mako, držet rychlost s motorovým člunem nebo vodním skútrem. Příběh nebyl tak zlý, ale ti žraloci prostě tomu ubírali na verohodnosti.

Krvavá Mary (2006)

I Mary má své dny, proto se jí říká Krvavá Mary! To pak někde leze a dloube lidem oči. Nejdříve ale musíte předstoupit před zrcadlo a říct "Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě..." počkat, to je jiná pohádka, tady musíte říct "Věřím v Krvavou Mary". No já věřím v Ježíška, tomu, že děti nosí čáp, ale v Krvavou Mary opravdu nevěřím, taková blbost, nejsem přece malé děcko. No úplný odpad to nebyl, ale na to, že to bylo natočené v roce 2006 a ne v osmdesátých letech, a že se to odehrává v prostředí psychiatrické léčebny, tak z toho mohl rejža dostat daleko víc. V průběhu natáčení už asi tušil, že to za moc stát nebude, tak tam všechny herečky nechal pobíhat nahé, aby si to alespoň užil. Nudný film ale ani prsa nezachrání.

Poznáš, až to přijde? (2010)

Komentáře píši až po zhlédnutí filmu, ale tady klidně udělám výjimku, protože se už asi nic překvapivého nestane, maximálně se Reese už po miliónté někam přestěhuje. Jo, byla by to super komedie, kdyby se změnil scénář, režisér, zápletka, přidaly se komediální prvky a pár dalších věcí. Takhle to byla fakt nuda, a jediné, co mě tam trochu bavilo, byl vrátný. Ten mohl klidně dostat více prostoru...asi tak 110 minut a zbytek by zabraly titulky.

Vražedná dohoda (2013)

Tak z Grace z Chůvy k pohledání je už velká holka, jen si říkám, kde udělala slečna Fine při výchově dítěte Maxwella Sheffielda chybu, protože nejen že dospěla, ale ve filmu si hraje s panenkami trochu jinak než v dětství. Jo a taky krade a vraždí, ale to jen tak mimochodem, když nemá do čeho píchnout nebo líznout. Samotný film pak jede na jedné vlně, propletené takovým množstvím intrik, že se v tom možná i sám rejža ztratil.

Jízda švárů (2014)

Už jsme si zvykli na hru zlej polda a hodnej polda. V tomto případě to byl zlej polda a dementní polda. Asi museli jít v Americe s dobou, protože každou chvíli v televizi vídáme drsné americké poldy, kteří shazují nebezpečné vozíčkáře z křesel poté, co jim zákeřným útokem ze zálohy najedou na botu, nebo rozstřílí maminu v autě s dítětem, protože si při jízdě spletla před Bílým domem směr. No, tvůrci prostě musí jít s dobou a své filmy přiblížit realitě, tak se na ně nezlobme.

Hospoda (1996) (seriál)

Nevím, jaký byl rozpočet na tento sitcom, ale dost by se ušetřilo na hercích, kdyby se postavila kamera do rohu kdejaké zaplivané hospody a natáčela tam hospodské kecy místních štamgastů. Úroveň by zůstala stejná.

Velká oříšková loupež (2014)

Více či méně roztomilá zviřátka sbírají oříšky. Oříšků je sice hodně, ale ani to na vyšší hodnocení nestačí, a jeden roztomilý němý krysák s pronikavým kukučem to také nezachrání. Koukatelné to sice bylo, ale šance, že bych to sám od sebe viděl dvakrát by byla jedině tehdy, kdybych při prvním sledování šilhal.

Hurá do Afriky! (2010)

Tak nevím, zda to bylo vůbec pro děti, protože to celé na mě působilo jak nějaký propagační film pro ekologické aktivisty, nebo upozornění strany zelených na globální oteplování a další problémy světa: lední medvěd sleduje tání ledovců, želvy vyžene ztroskotání ropného tankeru u Galapág, Afriku postihlo sucho vinnou člověka a Francouz si chce upéct kohouta na víně. No dobře, to poslední asi není tak úplně problém světových rozměrů, ale ty další věci ano, ale to určitě nevyřeší malé děti, které spíše budou řešit to, jak dopadnou dvě želvy, nebo budete muset zabrousit do slovníku, abyste jim dokázali vysvětlit, co je to například orákulum. Jinak hrozba člověkem je tu zastoupena i v lovci, který je tak nezničitelný, že i terminátor by se studem raději nechal recyklovat na plechovky pro sardinky. Jediné, co se mi celkem líbilo, byla animace, ale to je trochu málo na lepší hodnocení.

Gladiátoři (2012)

Když přehlédnu to, že gladiátoři byli otroci a ne “počestní“ občané z římského obyvatelstva, nebo fakt že u rodinné komedie pro děti by neměla umírat maminka takovým způsobem, tak by se dalo mluvit o zábavném animáči, jenže on až tak zábavný nebyl. Navíc v průběhu filmu mě tam začal prudit všudypřítomný gang škaredých mimin, která nebyla ani trochu roztomilá. Sice věřím, že zrovna to Vaše miminko je to nejkrásnější na světě, ale v tomhle filmu byly jen obludky, které určitě nikomu nepatřily, tak to neberte osobně.