2 zbraně (2013)

Dvojice, která se má tak ráda, že se vzájemně střílí, vykrade banku a tím nase... naštve snad všechny od CIA, přes armádu až po mačo paka z mexického kartelu, kteří jsou tak nebezpeční, že způsobují infarkty slepicím, když se jim nedokážou trefit do hlav, vyčnívajících ze země. Do konce filmu se objevují stále nové zápletky a pořád se to tak nějak nese ve stylu nevěř nikomu.

Zrození Planety opic (2011)

Nejdříve si domů místo morčátka pořídíte opičku (myšleno lidoop), kterou přebalujete, staráte se o ní, kojíte jí a pak jí dáte do útulku jen proto, že mlátí sousedy. No a co čert nechce, v útulku pracuje zlý Draco Malfoy, který jí dělá naschvály, ale jak praví české přísloví, tak dlouho se chodí s klackem na opičku, až se opička z řetězu utrhne. Pak už stačí, aby opička osvobodila pár příbuzných a z laboratoří několik inteligencí zfetovaných kámošů a neštěstí je na světě - v supermarketech neseženete banány. Napínavá záležitost ve svižném tempu.

Příběh kmotra (2013)

Je to celkem poklidně odvyprávěný příběh o tom, co se dělo a v podstatě děje pořád, jak si někdo nahrabe na získaných zakázkách, protože mu to někdo jiný umožní. Proč šetřit peníze ze státního rozpočtu, když kšeft za pár babek se může přihodit "kamarádovi" za nehorázné sumy. Tu dobu revoluce jsem zažil, a lidi, co byli u korýtek před ní, tam zůstali i po ní, jen se hrdě hlásili k jiné straně, a film to dění kolem celkem dobře zachycuje.

Predátoři (2010)

No ten rock ´n´ roll na začátku závěrečných titulků mi tam nesedl, ale jinak obstojný film, který sice v dost věcech kopíroval Predátora s Arniem, ale měl tam i pár inovací, takže celkem spokojenost. Navíc když tam hraje někdo, kdo se jmenuje Mahershalalhashbaz, tak to nemůže být propadák :oD. Škoda jen, že fešák Trejo nedostal více prostoru, ale možná se ho Predátoři báli a utíkali režisérovi z klece, tak ho raději vyškrtli hned na začátku. Jinak to byl úspěšný hon, ale to se dalo čekat, když je rejža nimrod.

Území mrazu (2013)

Nicolas Cage, herec dvou tváří a to strnulé jak po botoxu a štěňátka, které se právě počůralo, kde nemělo, tentokrát řeší kriminální zápletku, kdopak asi zabíjí prostitutky, když má na výběr jen z jednoho možného pachatele, kterým je slavný lovec Pampalini, jehož hraje John Cusack. Od začátku je tak nějak dané, jak to asi dopadne, ale i tak je to celkem napínavá a slušně zpracovaná kriminálka.

28 týdnů poté (2007)

Milé děti, jestlipak víte, co to je: Má to červená očička, slintá to a cení při tom na vás zoubky, a ulicemi bloumá hlavně v noci? Ne není to upírek, ale váš tatínek. A nevrací se z hospůdky, ale od vaší maminky, kterou samou láskou spapinkal. A vy od něj pohádku na dobrou noc rozhodně nečekejte a raději ho střelte do hlavy dřív, než začne zjišťovat, co máte na srdci...doslova. Film má příběh, akci i napětí, takže celkem spokojenost.

28 dní poté (2002)

Ukázka toho, jak to dopadne, když se ekologičtí aktivisté, místo přenášení žabiček přes dálnici, snaží zachránit infikovanou opičku z laboratoře. Film působí značně úsporně a řada katastrofických scén by se dala natočit na vylidněném Václaváku ráno po Silvestru. Na komparzu rovněž ušetřili, protože na davy nakažených ve filmu moc nenarazíte. A co se vojáků týče, tak ty poznáte jen podle toho, že mají vojenskou uniformu, protože výcvik ani taktika tomu moc neodpovídá. Jinak ale celkem napínavá záležitost.

Desperado (1995)

Zábavný akčňák, při němž se použilo nejspíš podobné množství munice jako za druhé světové. Pokud někdo položil dotaz, jestli někdo přežil setkání s Mariachim, tak bylo jasné, že nejenže nepřežil, ale navíc to odskákal tím nejbrutálnějším způsobem. Chvíle, kdy charismatický Banderas nedělal z lidí cedníky, a nebylo jich moc, zaplnil pohled na přitažlivou Salmu, podtržený super skladbami a melodiemi na kytaru.

Vlk z Wall Street (2013)

Prvních třicet minut jsem se docela bavil, ale pak, když to bylo stále stejné, tak jsem jen čekal na nějakou další hlášku jako "Ojel jsem jí jak zvíře...za 11 sekund". Docela výstižné bylo, jak člověk v rauši vnímá svou jízdu autem jako bezstarostnou a následky vidí až ve chvíli vystřízlivění, když jeho roztřískaný sporťák připomíná svým vzhledem deset let požívané kecky, zakoupené na vietnamské tržnici jako zaručeně stoprocentní Adidas. Jinak to bylo převážně o sexu, šlehání si čehokoliv kamkoliv a podvodech na burze, což u tříhodinové stopáže filmu mě časem trochu nudilo.

Černé ovce (2006)

Ovečka Shaun většinou s ostatními ovcemi pořádá velkolepou pařbu ve stodole. Tentokrát ale vezme partu kámošek a vydá se na pastvu do širokého okolí, kde se ale nesjíždějí na trávě, ale na šťavnatých roštěnkách a dalších lidech. V celku to byl originální a vtipný nápad, jen čekám, co se pustí do lidí příště - ještě by mohla přijít invaze proradných džungaráků nebo zběsilá koťátka.