Kód Enigmy (2014)

O hvězdičku míň za ty zbytečný sladkobolný scény u konce a Keiru Knightley, která se na roli geinální matematičky hodí asi tak, jako kuchyňský nůž na natírání stropů.

Příběhy strachu (2014)

Nejsem si doposud zcela jistá, co autor zamýšlel. Po celou projekci mi v hlavě blikalo obrovské w t f. Byly to příběhy a byl tam strach (především ke konci to bylo nepříjemné), ok. Celé to ale bylo nějak řídké, nesourodé a nedotažené (ne nutně nudné).

Něco se musí zlomit (2014)

"Ale já nejsem gay" Příběh o lásce, hledaní sebe sama a o tom, jak to spolu souvisí. Lidé během projekce na MFF KV odcházeli, asi se jim to zdálo příliš explicitní - četli ale popisek? Určitá dávka otevřenosti a nsfw materiálu se dala předpokládat. Účelem filmu patrně nebylo odvyprávět homosexuální love story, ale přiblížit život a myšlenky někoho, kdo si není jistý vlastní sexualitou. Tohle se děje - tak neodvracejme pohoršeně tvář jenom proto, že nás se to netýká.

Babovřesky 2 (2014) odpad!

Dvouhodinová reklama, prokládaná extrémně nevkusnými vtipy (nešlo by to bez sexu?). Všichni obyvatelé Babovřesk dobrou půlku filmu přesazují květiny a pytle s hlínou mají naaranžované přesně tak, aby divák neměl šanci přehlédnout a -->zapomenout<-- logo. Product placement do určité míry chápu, české filmy se ale stávají produktovou děvkou masírující povolné mozečky českých spotřebitelů odkojených Bleskem. Divím se všem starším hercům, že jim jejich důstojnost dovolí svolit k vykoupání se v Troškově tvůrčím průjmu (peníze?). Nejhorším okamžikem celého filmu jednoznačně byla rádobyvtipná zmínka o tom, že se připravuje třetí díl ("Jen počkej ve třetím díle!") hahahahaprosímne.

Faktor strachu (2001) (pořad) odpad!

Překvapuje mě, že se tímhle může bavit někdo s IQ nad 30 (nebo nemůže?). Přehlídka těch nejprimitivnějších američanů postrádajících sebeúctu, ládujících se krysami, rozemletými slimáky a syrovými koňskými střevy. Čekám, kdy se v televizi za peníze začnou jíst hovna.