• Životopisný

Andělé všedního dne (2014)

Jako divák milující filmy o andělích,jsem nesměla propásnout film od Alice Nellis, kterou ovšem dál považuju za průměrně kvalitní režisérku v našem malém českém rybníčku. Film vnímám jako celkem vyvážený.První dvě třetiny mohly být o hodně akčnější a snesly by mnohem více humoru. Věty typu "...ona mu prostě musí říct,že ho miluje..." bych si dokázala odepřít. U Vojty Dyka musím poznamenat,že ten kluk je prostě komediant každým coulem a scéna kdy se zjeví utrápené ženě,je pro mě nejvtipnější z celého filmu... což je vážně zoufale málo. Věci mezi nebem a zemí možná jsou,možná ne a ano,takový film jako tenhle ,vás pohladí po duši,ovšem žádný velký zážitek nečekejte. Sečteno podtrženo-filmu chyběl náboj a jeho značná část mě prostě nebavila.Poslední půl hodina vážně povedená,ale celkový dojem při odchodu z kina nebyl valný a film byl tak pro mě celkem zklamáním.

Bony a klid 2 (2014)

Na tenhle film jsem se vážně těšila.Červíček pochybnosti mi říkal,že dvojka nikdy není už tak dobrá, jako jednička.Ale jednička, je v tomto případě moje srdcová záležitost,takže jsem tomu prostě musela dát šanci. Co mě dost naštvalo,byl neskonale zbrklý začátek,takové odnikud nikam ,co jsem už dlouho neviděla. Vážně zoufalstí.Připitomělý výkon Prachaře,doplněný jeho ještě blbějším výrazem,mě dokonale namíchnul a utvrdil v jeho chabém hereckém nadání. Celé natáčení musela být vážně děsná psina,protože to vypadalo jako by měl pořádnou chuť se od plic zasmát.Parodie na jedničku,říkala jsem si.Prachař to prostě prznil kudy chodil. A tak hlavně díky němu,mi celý film vážně lezl krkem. Jediné co kladně hodnotím,je stejná skvadra herců,takže jsem viděla, kdo zešedivěl,ztloustnul,zvrásčel. Jinak je to ovšem absolutní lobotomie diváka a vážně se asi budu modlit,abych se nemusela za dalších 25 let dívat na Bony a klid 3.

Prokletí ostrova Oak (2014) (pořad)

Tenhle dokument právě sleduju na kanále History.Je to napínavé,vzrušující a tajemné.Sledovat partu lidí, co jsou tak zapálení pro to, přijít stále více nevysvětlitelným věcem na kloub, mi přišpendlila oči k obrazovce.U konce každého dílu,jsem natěšená na další.Takových dokumentů je málo a Prokletí ostrova Oak, určitě stojí za schlédnutí.

Správná dvojka II (1998)

"...Fáá,fáá,fáááá..."Tahle správná dvojka mi zmasírovala bránici tak jako už žádná komedie dlouho ne.Lemmon a Matthau jsou (byli), pro mě vždy zárukou skvělé zábavy.Tomuhle totiž říkám inteligentní humor,protože některé dnešní komedie kdy musíte mít vedle křesla blinkací pytlíky, vážně nemusím.Ale zpátky k filmu.Pro mě to bylo 97 minut záchvatovitého smíchu,kdy jsem se v křeči třikrát sesunula k zemi.