Dlouhý spánek (1978)

Mně to rozhodně neuráží, naopak. Mitchum se pro roli Marlowa prostě narodil a ostatní herecké výkony dělají filmu jenom čest. To že se to odehrává v Anglii místo v Americe se dá taky zvládnout, změna je holt život. Film mě příjemně překvapil.

Giovanni Falcone (1993)

Vynikající drama, skvěle vystavěné a perfektně věrné, přesně jak má být. Jediná, možná spíš subjektivní, výtka je k zobrazení soudce Falcona. Příjde mi, že ho film úplně nevystihuje - zkoušeli jste si někdy zadat jeho jméno do vyhledávání obrázlů na googlu? Je opravdu těžké najít fotku, na které nemá úsměv od ucha k uchu, zatímco filmem nás provází ustaraný kamenný hrdina. Na fotkách mi příjde o mnoho lidštější...

Únos (1971)

Mně se to teda moc líbilo!! Romantické hrdinské drama jedna báseň, vivat Zorro, Černý korzár a Alan Breck!

Pryč od minulosti (1947)

Klasika a podle mého nejlepší noir všech dob. Herecké výkony, dialogy, práce s kamerou - bravurní.

The Wrath of God (1972) odpad!

Mitchum je jeden z mých nejoblíbenějších herců, ale tohle vážně nejde. Je to tak na efekt, že by jeden brečel. Vůbec se mi to nelíbilo, je to nevyvážené a na můj vkus po všech směrech dost přehnané.

The Locket (1946)

Přestože dost překombinované j to vážně moc dobré. Zub času je znát, ale herecké výkony jsou vynikající!

Kouř (1990)

Jste skvělí, jste báječní, jste DOKONALÍ!

Cestující v dešti (1970)

"Nezabila jsem ho." Parádní lež, které by divák skoro věřil, přestože vraždu sám na začátku viděl. Je to geniální. Dokonalá hudba, bezvadně budovaná atmosféra a tak akorát komplikované. Jobertová je skvělá a Bronson je fakt kocour.

Valachiho svědectví (1972)

Joe Valachi - muž, který společnosti odhalil strukturu zločnecké organizace tak rozsáhlé, že se o něčem podobném do té doby nikomu ani nesnilo. Film vychází celkem věrně ze stejnojmenné knihy, každopádně se často v detailech mírně odchyluje, což je podle mého názoru dost škoda. Celkově totiž příběh vyzní dost zmateně a divák, který nečetl knihu, nemá šanci rozeznat narážky, nuance a motivy zúčastněných postav. Je to spíš taková pohádka/příběh o mafii založená na skutečném příběhu ale krvavou a krutou realitu stále jen něžně nastiňující. Kdo ale předvádí naprosto geniální výkon je dvojice Ventura-Bronson. Ti dva celý film táhnou a to s takovou samozřejmostí a lehkostí, že je divák ochoten zavřít oči i před leckdy dost naivně podanými postavami ostatních mafiosů. Charles Bronson Valachiho zahrál tak bravurně, že člověk nestačí zírat, přestože se postava Valachiho úplně liší od charaktrů, na které jsem u Bronsona zvyklá. No a Lino byl prostě neskutečný, to se nedá jinak nazvat. Celkově se z filmu dalo rozhodně vytěžit mnohem víc, ovšem Ventura a Bronson si tu čtvrtou hvězdu prostě zaslouží.