Tesne pred svadbou si ženích vypočuje zložitý príbeh, v ktorom je jeho milá nevesta Nancy (Laraine Day) vykreslená ako žena, ktorá ničí životy druhým mužom... (westerns)

EdaS

Další z tipů z mé čím dál oblíbenější stránky www.noiroftheweek.com. Jediná výtka - díky několikanásobnému flashbacku (a tudíž předpokládané nespolehlivosti jednotlivých vypravěčů) bych čekal méně jednoznačný závěr. Ale i tak hodně dobré. P.S. Obstálo i napodruhé. Ale od Brahma mám ještě radši retra Lodger a Hangover Square. ()

ad142

Psychologický noir s prvkami gotiky, silne vychádzajúci z freudovskej psychoanalýzy, ktorá bola v tej dobe veľmi populárna aj v Amerike. Občas som mal pocit, ako keby Alfred Hitchcock z neho až príliš čerpal vo svojom oveľa neskoršom snímku  "Marnie (1964)". The Locked  je rozhodne vydarený prínos k tomuto "psychoanalytickému" žánru a najmä hlavná postava, Nancy, je zahraná výborne herečkou Laraine Day. Tradične skvelý je aj R. Mitchum, akurát už začínam rozmýšľať prečo práve on musí tak často v noir filmoch končiť podobne ako aj tu...:) Brilantný scenár, využívajúci až trojvrstvové flashbacky, nasvietenie scény podľa nálady hlavných hrdinov a výborne zrežírovaná záverečná scéna svadby. Za mňa veľká spokojnosť. ()

M.E.J.L.A.

Moc zajímavý psychologický noir, který zaujme hlavně svou efektní narativní výstavbou s několikanásobnými flashbacky. Připočtěte si příjemnou stopáž, neokoukanou a sympatickou Laraine Day a mladého Mitchuma a další povedený noirový kousek je na světě. ()

Topco

Výborný noir o psychopatickej kleptomanke, ničiacej mužom život, má rozhodne čím zaujať: psychologická zápletka, presvedčiví herci (Mitchum je stávka na istotu), až trojvrstvové flashbacky a Musuracova veľmi pekná kamera (nasvietenie tvárí, nápadité prechody do flashbackov, tiesnivé podhľady, pôsobivý záver príchodu nevesty). 4,5* ()

JohnnyD

Zábavný noir, kde sa Brahm bez akejkoľvek hanby nebojí naservírovať flashback vo flashbacku vo flashbacku! Napriek krkolomnému vyrozprávaniu je príbeh prekvapivo konzistentný a prehľadný a doplňujú ho skvelí herci. Laraine Day si strihla ukážkovú psychopatku. ()