• Fantasy

Susedia - Sťahovanie (2018) (epizoda)

Susedia sú po 10 rokoch späť v plnej sile. Kvalitatívne sú rozhodne na rovnakej úrovni ako pred 10 rokmi, aj keď som bol voči nim skeptický. Uvidíme čo bude ďalej :)

Živí mrtví: Počátek konce - Série 3 (2017) (série)

Koncom druhej série som uvažoval nad tým, že s FTWD skončím. Som však rád, že som neskončil, 3. séria prekonala moje očakávania, momentálne ma baví viac ako klasické TWD. Dúfam, že 4. séria pôjde v rovnakých šlapajách ako tretia.

Hra o trůny - Drak a Vlk (2017) (epizoda)

Winter has come. Neviem prísť na lepšie slovo ako neskutočne úžasná epizóda. Síce pomalší začiatok, ale bol PLNE vynahradený Baelishom, pádom Steny, odhalením, že Jon neni Jon ale Aegon. Bravó! Najlepšia epizóda vôbec! Prajem si, nech zvyšných 6 epizód poslednej série je zvládnutých takto!

Rampage Ničitelé (2018)

Asi najlepší film, pri ktorom sa dá momentálne v kine vypnúť, pokiaľ nerátate Pacific Rim, pri ktorom vás vypne ale totálne. Nedá mi nevyzdvihnúť skvelý herecký výkon Jeffreyho Dean Moegana, obrovský palec hore, rovnako aj humor vo filme.

Insidious: Poslední klíč (2018)

Myslím, že Insidious: Posledný kľúč je dobrým zakončením série. Od filmu som neočakával nič, hlavne po fiasku trojky, avšak film ma veľmi milo prekvapil. Skvelá atmosféra, dobré ľakačky, vcelku pútavý dej... Myslím, že séria už ďalší film nepotrebuje, keďže Posledný kľúč uzatvoril kruh.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Annabelle 2: The Creation rozhodne nie je perfektný horor, ale rovnako ani zlý horor, ako napríklad Bye Bye Man. Prvá polovica je úžasná, až do chvíle kým démon neovládne Janice, potom film podľa mňa poľaví a je tam obrovské klišé, že jeden posadnutý sa snaží všetkých vyzabíjať. Film ma držal v napätí už od začiatku až do konca. Krásne je tam vidieť aj easter egg na budúcoročnú The Nun. Koniec sa parádne spojil s prvou Annabelle, ktorá ma až tak neoslovila. Ako príbeh nadviazal na prvú Annabelle, bolo to neobyčajné, nie ako iné filmy, kde priamo vidíte začiatok predchádzajúceho filmu. Annabelle rozhodne teda hodnotím veľmi pozitívne, som nadšený, že tento rok nás stretol aspoň jeden horor, na ktorý určite stojí za to ísť do kina! 80%