Pražák

Pražák

okres Praha
Brooklyn/Letná

17 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 28.4.2009
  Miroir noir (2008)

  Kanadská rocková skupina The Arcade Fire natočila sedmdesátiminutový dokumentární film o průběhu natáčení desky "Neon Bible", která zaznamenala světový úspěch. Deska vyšla v roce 2007. Byla shodně Billboardem, Blenderem a Spinem označena za druhou nejlepší desku roku. Časopis Q jí přisoudil dokonce místo nejvyšší. Speciální edice bude navíc na druhém disku obsahovat i bonusový materiál zahrnující vystoupení v pořadech "Friday Night With Jonathan Ross" a "Saturday Night Live".

  • 28.4.2009
  Objectified (2009)

  Gary Hustwit se po úspěšné Helvetice, zaměřené na typografii a grafický design, rozhodl tentokrát podniknout exkurzi do světa produktového designu. Objectified je dlouhometrážní dokument o vztazích objektů a lidí, kteří je designují. Kreativní proces současných nejvlivnějších designérů světa. Je libo Jonathana Iva, šéfdesignéra Applu? Kontroverzního Chris Bangela, autora redesignu nových BMW řady 7?

  • 28.4.2009
  Proměna údolí (2008)

  Dokumentární film o proměně Radlického údolí během výstavby nové centrály ČSOB. Budova, kterou navrhl architekt Josef Pleskot, je ojedinělým projektem svého druhu v Evropě. Jedná se o jednu z nejšetrnějších ekologických staveb. To vše na ploše třetiny Václavského náměstí pro 2.500 zaměstnanců banky. Dokument zachycuje oživení tohoto údolí a stává se tak svědectvím proměny obyčejného údolí v živoucí a pulzující část obyčejné čtvrti.

  • 28.4.2009
  Helvetica (2007)

  Dokumentární film o typografii, grafickém designu a vizuální kultuře 20. století natočený u příležitosti vzniku písma Helvetica před 50. lety. Ve filmu diskutuje řada známých a zásadních designérů 20. století jako např. Erik Spiekermann, Matthew Carter, Massimo Vignelli, Wim Crouwel, Hermann Zapf, Neville Brody, Stefan Sagmeister, Michael Bierut, David Carson, Paula Scher, Jonathan Hoefler, Tobias Frere-Jones, Experimental Jetset, Michael C. Place, Norm, Alfred Hoffmann, Mike Parker, Bruno Steinert, Otmar Hoefer, Leslie Savan, Rick Poynor, Lars Müller a další. Takřka povinný film pro všechny, jejichž prací je či bude grafický design.