SkeeveTulp

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 1.7.2020  21:43

Parodie na detektivky. Resp. pokus o parodii. Několik dobrých vtípků, převážně vykradených z Připoutejte se prosím a Bláznivé střely. Má to i slušné obsazení. I jinak tuhá Vágnerová tu kupodivu hraje (blbku, což ji evidentně jde nejlíp). Bohužel je to celé zprzněné velkou dávkou Kameňáku, až Babovřesk. Není to ale úplný odpad, jsou i mnohem horší filmy. Na nějaké chlastačce by to mohla být docela i zábava.

• 8.6.2020  20:45
    Rok komety (1992)

Promarněná šance. Výměna nesympatické hlavní dvojice by asi trošku pomohla, ale i tak by z toho byl max. film na nedělní ospalé odpoledne - když si čtvrt hoďky zdřímnete, o nic nepřijdete.

• 11.4.2020  21:49

Fajn nápad, ale pěknou akci střídá rozvleklá nuda. A ta nakonec převažuje.

• 11.4.2020  20:43
    Vlastníci (2019)

Kupodivu dobrý. Vtipný, místy až formanovsky absurdní. Kdo měl někdy tu "čest" účastnit se podobného jednání, tak bude mít možná až mrazení, jak je to reálné. Bohužel je na tom vidět, že je to původně divadelní hra, a tak to, co by na jevišti odsýpalo, na obrazovce trochu klopýtá, a neškodilo by to sestříhat. Ale neurazí to.

• 3.4.2020  21:12

Bohužel nesrovnatelně slabší, než americký remake. Obávám se, že i kdybych tohle viděl první, tak tomu nedám víc než 3*

• 14.2.2020  21:41

Komedie se zajímavým námětem, který ale brzy vyprchá, takže to drží herecké výkony. Ty jsou naštěstí na velmi dobré úrovni, takže to udrží na třech hvězdičkách.

• 19.1.2020  20:20
    Lucky Day (2019)

Scény se zabijákem jsou vtipné, zbytek je trapná a užvaněná nuda.

• 14.12.2019  22:37

Michael Bay dostal od Netflixu 150mil., aby natočil něco jako Mission Impossible. Prvních dvacet minut je jedna z nejvtipnějších automobilových honiček. Pak to sice zvolní, a scény, kdy se scénárista pokouší o hlubší přesah jsou nezajímavé. Neškodil by tedy menší sestřih. Ovšem akční scény, podané s typicky bayovskou teatrálností, zajistí, že není moc času na nudu. A když nic jiného, tak Mélánie Laurent, aka Shosanna z Hanebných parchantů, je kočka ;-) Takže si nalejte víno, nasypte popkorn, a nechte se bavit :-)

• 7.12.2019  22:54

Prachsprostý remake jedničky, nic nového, včetně pastí. Předzvěst trapných pokračování.

• 3.12.2019  21:17

Vidět a zapomenout. Malé plus za pěknou hudbu, ale scénář je nejspíše psaný za pochodu, a nebo někdo našel v pozůstalosti kousky natočeného materiálu, a pokusil se z toho vyrobit film. Těch půl mega za prsa H.B. měli raději dát scénáristovi.

• 2.12.2019  20:23
    Annihilation (2018)

Knihu jsem nečetl (zdravím FF), ale buď autor knihy, nebo autor scénáře se evidentně inspiroval Tarkovského Stalkerem. Akorát skupinku chlapů nahradil skupinkou žen. Děj udělal víc průhlednější, aby se nemusel tolik namáhat mozek, a bohužel obsadil i průměrné herečky (ne, Natalie Portman opravdu neumí hrát), takže postavy nejsou moc uvěřitelné. Relativně slušné CGI (Karel Zeman se v nebi směje) bohužel nestíhá vyvážit prázdnotu děje. Někdo to přirovnává k Arrival/Příchozí, ale ten by měl okamžitě dostat facku z obou stran. Kurňa, i přes poměrně průhledný scénář, se z toho dalo vytlouct mnohem, mnohem víc, proč muselo vzniknout tohle? Škoda času.

• 1.12.2019  22:05

Má to občas vtipné momenty, ale je to až moc amatérské a hloupé. Pokus napodobit Bad Taste a Braindead je příliš okatý, a nevyšel.

• 21.11.2019  21:21

Nádherná animace, hodně drobných/dobrých vtípků v pozadí, ale jinak nic. Dějově je to hodně slabé, a po hodině to už začíná nudit.

• 18.11.2019  21:08

Co jsem čekal, to jsem dostal. Oddychová romantická komedie. Jak moc nemusím Anne Heche, ve spolupráci s Indi Jonesem jí to fungovalo. Netřeba přemýšlet, jen si oddechově užívat. Ano, mohlo to být o mnoho lepší, ale neurazilo to.

• 9.11.2019  22:18

Je to akčňárna, hlubší rozbor netřeba. Jen si to užívejte. A to jde vcelku bez problémů. Casey kurva Rayback je neporazitelný, comander Krill je odporný, a na Eriku Eleniak se dobře kouká. Co sakra chcete víc?

• 7.11.2019  20:01
    Jdi na to (1983)

Rvačky vtipné jako vždy, ale jinak dost nudné a rozvleklé. No, holt mi už není 10.

• 11.8.2019  21:59
    Mlha (1980)

Vidět to tenkrát na VHS, tak si asi znečistím prádlo. Dneska už je to jen příjemná žánrovka, kterou netřeba vidět znovu.

• 16.6.2019  22:36
    Equalizer 2 (2018)

Tohle ne, tohle fakt ne-e. Jednička nebyl žádný skvost, ale v rámci žánru, plus pár fajnových scén, to bylo pěkné. Ale tohle je tak sračka, kde chybí akce, chybí hlášky, jen furt někdo planě žvaní. O zápletce je zbytečné hovořit. Bohužel to není alespoň tak blbé, aby to bylo vtipné. Je to jen otravné. Ještě že jsem na to nešel do kina, a peníze za lístek efektivně propil :-)

• 2.6.2019  16:03
    Za oponou (TV seriál) (2019)

Mělo to zajímavě našlápnuto, ale velmi rychle to upadlo do průměru, a jednotlivé epizody kolísaly mezi zajímavostí a trapností. Tandem Čermák & Halbich se sice snažil, ale se slabým scénářem nic nenadělali ani oni. Navíc závěr série vlastně není závěrem, a obsahuje tak trapnou a nereálnou vějičku na pokračování, že to tím úplně zabili.

• 1.6.2019  23:05

Velmi dobrá komedie, kde trošku nedotažený scénář zachraňují výborní herci. Z nápadu by se dalo vytlouct víc, ale výsledek je i tak moc fajn. Iva Janžurová a její "pa pú" nemá chybu. "Proč příšerný? Máme prostě výborný špenát."

• 4.4.2019  21:29

Pár dobrých momentů, které by mohly fungovat, ale poslepované je to tak neumětelsky, že to spíš nudí. Někteří herci se i snaží (Vávra, Bárdos), zbytek je jen stafáž, někdy dost otravná (Voříšková, Strejcovský). Hudba k tomu nepasuje, instrumentální část je vykradená z Tajemství hradu v Karpatech. Dá se to dokoukat, ale z kina bych asi utekl.

• 27.3.2019  21:23

Především: Není to Predátor. Je to akční slátanina, kde jsou sice fajn akční scény, ale jakmile dojde na nějaký klidnější okamžik, projeví se blbost v celé nahotě. Logika hlavní linky se hodila marod hned na začátku. Následují nepovedené pokusy o profily hlavních osob, kde už ani klasická klišé nefungují. Pokusy o inspiraci dvojicí Pegg & Wright, či vykrádání jiných filmů, kdy se ani jedno nepovedlo, a tečku tomu dává environmentalistická úlitba Bohům. Na druhou stranu ten film vcelku šlape, takže když u toho omezíte přemýšlení na minimum, tak se nudit nebudete. Po shlédnutí to smažete z disku, v klidu zapomenete, a až se vás za rok někdo zeptá, tak budete chvilku dumat, jestli jste to viděli. Malé plus za Keegana Michaela Keye. Btw: Ten komentář jsem psal průběžně, a počet zkopírovaných/zparodovaných scén úspěšně narůstá.

• 26.3.2019  22:17

Je to blbý. Nápad by byl fajn, na lehkou komedii, ale scénář je fakt mizerný, a natahovaný do nekonečna. Občas nějaký fajn moment, ale i s podpůrnými látkami je to jen těžko dokoukatelné. A to mám rád zde tolik zatracované Prcičky či Road Trip.

• 18.1.2019  19:50
    MOST! (TV seriál) (2019)

Po druhém dílu vzdávám. Tohle se bohužel opět nepovedlo. Nekorektní humor? Kde? Převládá obyčejná vulgarita sklouzávající do trapnosti. Nekorektnost jen ve stylu aby se nikdo neurazil. Libovolný skeč České sody obsahoval mnohem více a drsnějšího humoru, než celý díl Mostu. Prakticky každá scéna je natažená na délku neúměrnou jejímu významu. Většina postav existuje jen aby tam někdo byl. Jediným hrajícím hercem je M. Hofmann, zbytek je do počtu. Další Okresní přebor se holt nekoná. O České sodě nemluvě.

• 22.12.2018  21:01
    Miss Hanoi (2018)

Je to spíše televizní film. Příběh není špatný, byť nic vyjímečného. Scénář by ale potřeboval trochu propracovat, a hlavně režie je dost nevyvážená, stejně jako kamera. Když se k tomu přidá zbytečně přehrávající David Novotný, a podprůměrná Ha Thanh Špetlíková, vyjde z toho film, který sice neurazí vidět, ale není to žádný zážitek a brzy na něj zapomenete. Film na nedělní odpoledne. Je to škoda, podobný film by tu vůbec nebyl na škodu, protože vietnamská komunita je tu dost silná, a náhled do jejího fungování by vůbec nezaškodil.

• 25.11.2018  20:03

Fajn detektivka, i když trošku roztahaná. Dobře zahraná, i zrežírovaná. Bohužel veškeré ženské role jsou obsazené tragicky. Ochotnicky přehrávané výstupy sráží dotčené scény na úroveň odpadu.

• 18.11.2018  21:55
    Metro (2013)

Velmi nevyrovnaný film. Chvílemi napínavé, kvalitně natočené scény, ale vzápětí ubité nesmysly a nudou. Režisér zdá se umí, ale scénář je špatný. Hlavně ta romantická zápletka je strašná. Sestříhat to tak na 1,5h by tomu přidalo minimálně hvězdičku.

• 18.8.2018  21:31
    Swingtime (TV film) (2007)

Tohle svinstvo by si zasloužilo lepší scénář i režii. Někteří herci se sice snaží, ale celkově to směřuje do zapomenutelného průměru. A to je velká škoda.

• 6.8.2018  20:13
    Ve znamení Merkura (TV seriál) (1978)

Nejde o to, že je to propaganda, ale ona je to ke všemu nudná propaganda. I jindy skvělí herci hrají jak v Ulici, děj je o ničem, vešel by se do dvaceti minut. To i Svatopluk Kuřátko byl proti tomuhle nabitý dějem a skvěle zahraný.

• 21.7.2018  23:15

Četl jsem knihu, takže zklamání bylo příliš veliké. Kniha má svoje mouchy, místy je příliš užvaněná, ale takhle ji zmršit, to chce fakt talent. Spielberg sice umí, ale scénárista by měl dostat padáka bez nároku na stravenky.

<< předchozí 1 2 3 4