jlevcik

Instagram: levcikjan
LinkedIn: janlevcik

<< předchozí 1 2
    • 17.2.2020  11:31

Film jako takový je neskutečný brak. Špatné herecké výkony, špatný scénář, ale... Dobrý námět, výborné vizuální zpracování a dokonce i dobrý soundtrack. V Číně se skutečně snažili, ale jako celek k pousmání. O nelogičnosti některých scén se rozepisovat nebudu, jen bych zde zbytečně spoileroval.

• 17.2.2020  11:28
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Brutální severská jatka s perfektním hereckým obsazením a různorodostí charakterů. Bohužel s postupně klesající kvalitou. Např. série 5 je o třídu horší než série 3 a série 1 a 2 jsou o chlup lepší než zmíněná 3. řada. I tak si tento počin zaslouží plné hodnocení a i tak se těším na další díly /85%/.

• 21.12.2019  10:51
    Zaklínač (TV seriál) (2019)

Pro mě jako fanouška knižní předlohy to je splněný sen. Děj až na drobnosti koresponduje s knihou, výběr herců pro hlavní postavy výborný. Kvalita jednotlivých epizod je celkem vyvážená a to je jedině dobře. Mírně musím zkritizovat přílišnou snahu být rasově vyvážený za každou cenu. Na druhou stranu v dnešní době zfilmovat Zaklínače úplně věrně nelze tak, aby se to líbilo i obecenstvu v USA. /95%/ Začínám mít obavy o duševní zdraví zdejší elity. Pro snahu zviditelnit se shodit výborný seriál, kterým Zaklínač bezesporu je podlost a ryzí neprofesionalita. "Serialy fakt nie su pre mna." Tak proč to hodnotíš ty omyle? "Předem upozorňuju, že ačkoliv mi to rozesralo náladu už v prvních deseti vteřinách, já poctivě dokoukal celý dva díly." Na základě dvou dílů ohodnotit seriál? OK

• 3.12.2019  08:51
    Le Mans '66 (2019)

Benzínem provoněná dokonalost. Neuvěřitelné napětí. Absolutně božsky sepsaný scénář. Propracovaná režie. Fantastické herecké výkony, hlavně u Christiana Balea. To je Le Mans 66. P.S. Asi jsem viděl nejlépe ozvučený snímek, co jsem doposud slyšel. /100%/

• 3.9.2018  06:48
    Milada (2017)

Na tak silný příběh je film neskutečný brak. Sestříháno chaoticky - dabing nechutně ohavný - proč Milada mluví jako robot? Tento film čistě z úcty k Miladě Horákové měl být natočen v českém jazyce. Dám 3* za slušný hudební doprovod a... tak no. Edit: Blbost! 1 * dám. Nemohu si odpustit filmové hrubky jako např. dnešní auta v roce 1990. Ne, jinak to nejde.

• 16.7.2018  22:45
    Malý Sheldon (TV seriál) (2017)

Je to chytlavé i vtipné, nikoli trapné jako poslední díly TBBT. Kvalit TBBT v globále nedosahuje, ale přesto jsem byl příjemně překvapen. Očekával jsem příšerný propadák. Normálně bych dal 4 hvězdy, ale dám plný počet, protože takové hodnocení si Malý Sheldon nezaslouží. | 80%

• 26.6.2018  12:28
    Jasper Jones (2017)

Né, že bych se nějak výrazně nudil, ale po druhé už tento snímek vidět nechci. (55%)

• 3.4.2018  14:26
    Volejte Saulovi (TV seriál) (2015)

Kdysi jsem tu napsal, že Breaking bad je nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. Better call Saul od něj není kvalitativně daleko a místy mám pocit, že je stejně dobrý. Rukopis Vince Gilligana ne nezapře. Těším se na další série a doufám, že Netflix bude myslet i na nás česky mluvící. P.S.: Je-li Breaking bad etalonem a v měřítku dokonalosti by měl 100%, Better call Saul je dle mého skromného názoru s přehledem na pětadevadesátiprocentní podívaná.

• 31.1.2018  18:35

Dlouho jsem přemýšlel, co k tomu napsat. Miluji Star Wars a musím říct, že Thor: Ragnarok je nejlepší epizoda Star Wars všech dob! Neskutečný nářez!

• 9.11.2017  22:34
    Perníkový táta (TV seriál) (2008)

Dlouho jsem přemýšlel, jak Breaking bad vystihnout, takže jen stručně. Jedná se o bezkonkurenčně nejlepší seriál, co jsem kdy viděl.

• 27.4.2017  07:06

Filmy podobného rázu nejsou mým šálkem čaje, nicméně tento mě dokázal udržet v křesle celých 120 minut v kuse a musím se přiznat, že během závěrečných titulků jsem byl spokojený, nikoli nadšený jako u jiných kousků z dílny Lasseho Hallströma.

• 18.1.2017  22:19

Jakožto pravověrného hráče mne film nezklamal, ba naopak - byl jsem mile překvapen vizuálním zpracováním a hereckými výkony. Orkové jsou zpracováni skvostně, stejně tak lokace a stěžejní postavy. Ano je to předigitalizované, ale u Warcraftu toto rád přehlédnu, protože to (vzhledem k herní historii) k filmu patří. Není to stoprocentní vzhledem k výpadkům ve scénáři, ale i tak dávám 5* (90%) a s velkým očekáváním vzhlížím do budoucna ke druhému dílu. P.S.: Ramin Djawadi nezklamal a hudební doprovod je jedním slovem excelentní.

• 16.1.2017  05:09

Od filmu jsem moc nečekal, ale nelituji svých investovaných prostředků. Film si mne získal zhruba od druhé poloviny, kdy se pomalu začala rozmotávat asi nejkomplikovanější zápletka s jakou jsem se kdy setkal, což filmu na druhou stranu moc neprospívá.

• 21.12.2016  21:17

Nevím, jak vy, ale toto mě posadilo na zadek. Jen epizody IV, V a VI se mohou rovnat Rogue One. Definitivně nejlepší Star Wars film od Epizody VI.

• 19.12.2016  07:25
    Příchozí (2016)

První polovina filmu mi moc neřekla. Už jsem kalkuloval s tím, že budu práz záporný komentář, ale ve druhé polovině jsem postupně začal měnit názor, až jsem přišel na to, že je tento film fantastický až dechberoucí. Neuvěřitelně propracovaný děj a grandiózní finále mi nedovoluje dát filmu jiné hodnocení, než plný počet. Ale pomyslnou půlhvezdičku strhávám za pomalý rozjezd.

• 16.11.2016  22:29

Nejlepší Marvelovská sólovka všech dob. Skvělý soundtrack, Benedict Cumberbatch, skvěle vizuálně podané. Půjdu na to ještě jednou, vychutnat si to ve 3D.

• 18.9.2016  21:23

Věrně zpracovaný příběh dle skutečné události. Clint dokázal, že i za "málo" peněz se dá udělat velké divadlo. Jasných 5 hvězd nejen za mistrný výkon T. Hankse.

• 19.8.2016  05:31

Já se i přes negativní hodnocení docela bavil. Je pozorovatelný lehký sestup kvality, ale není to příliš radikální. Nový režisér se snažil přinést několik svých myšlenek a myslím, že se mu to celkem zadařilo.

• 1.8.2016  21:35
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Přehodnocuji hodnocení. Seriál absolutně změnil téma a směr.

• 12.3.2016  12:47

V rozšířené režisérské edici je film vynikající, ovšem v kinoverzi průměr. Udělejte si obrázek sami. Myslím ale, že budete stejného názoru, co já.

• 31.1.2016  20:26

Dlouho jsem neviděl film, který mně doslova nutil prožít veškeré utrpení, kterým si Glass prošel. Neuvěřitelné, co vše přežil, ale vše bylo podáno uvěřitelně a tleskám tvůrcům za tento mistrovský kousek.

• 13.11.2015  21:57
    Steve Jobs (2015)

V porovnání s prvním pokusem nepochybně více vypovídající. Jsem spokojen, konečně Jobs, jak jsem si jej představoval už před rokem.

• 27.4.2015  09:39

Za mně dobré. Místy mi to připomínalo mých oblíbených 96 hodin. Určitě si udělám čas na druhé shlédnutí z pohodlí domova.

• 13.4.2015  13:15

Vzhledem k okolnostem, které byly to lépe udělat nešlo. Moc se mi to líbilo a konec byl dojemný.

• 19.3.2015  12:49
    Pearl Harbor (2001)

Za 4* kvůli absolutně dokonalé a skvělé hudbě od Hanse Zimmera. Zbytek filmu je diskutabilní, ale mně se líbil. Nesouhlasím názory, že je to vykrádačka Tmavomodrého světa.

• 23.2.2015  07:44
    Vybíjená (2004)

Je to trapné, je to sprosté, ale smál jsem se od začátku do konce. Dávám maximální hodnocení, protože film udělal svou práci a zpříjemnil zbytek jinak příšerného dne. Jsem rád, že nejsem jediný pošuk, který to vidí stejně.

• 26.1.2015  16:37
    Čokoláda (2000)

Pravděpodobně nejlepší film s Johnym Deppem ve vedlejší roli. Perfektní zážitek z filmu doplňuje skvělá hudba. Tleskám tvůrcům.

• 2.1.2015  09:42

Ano, takhle si představuji dokonalý příklad žánru "stupidní komedie". Zkrátka odlehčený film na vypnutí mozku. Mám ten film rád a bavím se i po desetitisícím zhlédnutí. A proč by taky ne? Co když to dopadne jinak? :)

• 1.1.2015  17:51

Nebudu se zde rozplývat, jak skvělý Švejk je. Všichni to víme. Tento film je skvělou vizitkou české kinematografie.

• 1.1.2015  17:48
    Děsnej doják (2006)

Vážný kandidát na nejhorší film všech dob, který se zde odvažuji hodnotit. Film překypuje rádoby-vtipnými absurditami, kde místo záchvatu smíchu se chce člověku plakat, slabší povahy odprásknout se. Ano taková blbost to je.

<< předchozí 1 2