Cesta domů (2009)

Zajímavé co všechno se zařadilo do programu při návštěvě Johna Malkoviche... Vcelku sympatická režisérka, ale film nemá takové tempo, jaké by mít mohl. I tak stojí za zhlédnutí.

Ciao Bella (2007)

To, že se tvůrcům podařilo do teenagerské komedie přimíchat i vážné téma přistěhovalců je pro mne obdivuhodné. Přestože jde o klasické téma, film ani vteřinu nenudí a stálo za to kvůli němu sedět kus od plátna na zemi kina Panasonic:) 43. KVIFF

Cinema verite (2011) (TV film)

Příjemný film na motivy skutečné události, který naprosto věrně napodobuje styl americké filmařiny 70.let (nejen kamerou, ale i střihem). Kdyby mi to někdo prezentoval jako dobový film, neměl bych mu důvod nevěřit. Dovedu si představit opětovné shlédnutí a hlavně mě láká původní 'dokumentární' seriál: http://en.wikipedia.org/wiki/An_American_Family

Černá labuť (2010)

Nebudu se přidávat s komentáři typu "hype roku", ale přesto mě něco nahlodává... Aronofsky pojal tak lineární látku natolik svěžím způsobem, že jej kritizovat ani pořádně nejde - nastavil si mnoho překážek a to, že občas nějakou nepřekonal, není až zas tolik na škodu. Přesto ve mně však přetrvává dojem, že by filmu neuškodila o nějakých 20min delší stopáž a možná pár týdnů více práce na scénáři, či ve střižně. Konec však kritiky - filmu dominuje naprosto neuvěřitelná Natalie Portman a její pilná herecká práce. Další precizní složkou filmu je kamera. Živá, přímo baletní... Nejsem nějaký znalec baletu, ale lépe ho už zachytit asi nejde. Kameře sekunduje zvuk, z něhož občas mrazí v zádech... Třeba při pohledu na baletčino cupitání, se zvukem, vytvářejícím dojem třepetání křídel. Dílo je prostě perfektní filmařina, s trochu nedotaženým a zkratkovitým příběhem. I přesto jsem spokojen.

Černý kůň (2011)

Příjemný oddech u lehce černého humoru. Jen škoda, že podobných filmů už tu bylo mnoho. KVIFF 47

Česnek se vyrovná deseti matkám (1980)

Neuvěřitelný dokument na propagaci česneku! Asi ne náhodou jsem pod sedačkou nalezl jeden stroužek... 43. KVIFF

Čestná medaile (2009)

90% Vcelku předvídatelný, ale přesto perfektně vystavěný film. 45. KVIFF

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Celkem příjemné překvapení. Příběh nenudí a spolu se vtipy si drží ducha komiksu. Co však u mě zásadně sráží hodnocení je příliš okatý product placement.

Darjeeling s ručením omezeným (2007)

Vidět tento film bylo velmi příjemné. Ač v poloprázdném kině, skvěle jsem se bavil. Najdete tu vše, co se na Andersonovi líbí.

Das iTeam - Die Jungs an der Maus (2007) (seriál) odpad!

Jedním slovem: neuvěřitelné... Ti němci jsou prostě geniální! Doporučuji zhlédnout po zkouknutí původního seriálu jako studijní materiál německé kultury:)