Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Není to tak dávno, co se v našem ústavu pořádala anketa o nejzábavnější seriál. V prvním oddělení (porucha pohlavní identity) jednoznačně zvítězil Charlie Sheen s jeho Dva a půl chlapa. Druhé oddělení (porucha sourozenecké rivality) si zvolilo Krok za krokem. U třetího oddělení (schizofrenie) se všichni do jednoho okamžitě shodli na Alfovi, takže se ani nemuselo anonymně hlasovat. Dále zkratkovitě: paranoia - Survivor | sebepoškozování - Kutil Tim | Anorexie, bulimie - Roseanne. Mentální retardace - Teorie velkého třesku. Dávám jednu hvězdu, protože jak se říká, každý v sobě máme kousek retarda.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Tý volé, zdar Dejve. Já si říkal, že nám v 70. letech nenápadně zmizelo pár pacientů. No, a tys byl celou dobu jedním z nich. Musím tě pochválit, většina lidí nedokáže využít své stinné stránky k něčemu užitečnému, ale tobě se to povedlo. Vidím, že sis svými realistickými dokumenty vysloužil čtyři nominace na Oscara, bohužel bez úspěchu. Asi se dozvěděli o tvé akrofílii, ze které ses u nás (mimo jiné) neúspěšně léčil. Přecejen, existuje něco víc vzrušujícího než pocákat hlavu Oskarovi před zraky všech neschopných prominentů Hollywoodu? -- S tímhle seriálem jsi to ale víceméně zajebal. Pár záblesků tam bylo, ale zbytek byl kýčovitější než naše Ordinace. Většina herců snad stála před kamerou poprvé, což by samo o sobě nebyl zápor, kdyby tak i nehráli. Nejvíc mě pobavilo to umělé mystizování, který spočívalo v přidání tisíckrát ohraný melodie do jakékoliv scény, která tak měla působit.