Drslw

okres Košice

<< předchozí 1 2 3 4 6 11 15 20
    • 14.11.2020  18:30
    Top Gun (1986)

Po rokoch som si to pozrel znova. A zistil som, že som to asi predtým nikdy nevidel... Nuž a dojmy: Hot Shots! sú lepšie, vzrušujúcejšie a uveriteľnejšie (a s lepšími hercami). Dlhý náborový videoklip do amerického letectva, ktorému nemôžu veriť ani americkí letci. Ale ako taký prijateľný a najmä úspešný... Hlavná vec však je, že konečne viem, o čom to bolo, a môžem si pozrieť dvojku!

• 2.11.2020  10:47
    Staříci (2019)

To nech si pozerá starý dedo Simpson namiesto Matlocka.

• 1.11.2020  17:55

Prečo? Načo? Sančo...? Odnikiaľ nikam. Ale dobrí herci.

• 25.10.2020  22:01
    Uncharted (2018)

Parádička! Potential demonstrator - čakám, kto sa chytí.

• 24.10.2020  22:44
    Greyhound (2020)

Príbeh o tom, ako Tom Hanks rozstrieľal vlčiu svorku a keby mal čas a náboje, doplával by až do Berlína a vyhral vojnu :D Ale nie. Výborná sonda do práce kapitána, bez jedinej zbytočnej veci, tak akurát strohá, dlhá a hrdinská. Za mňa veľmi OK (aj preto, lebo v iných filmoch to tak podrobne neuvidíme).

• 23.10.2020  23:15

Je to síce náučná rozprávka pre základné školy, ale dalo sa to prežiť. Udržali to v mierach znesiteľných, čo platí najmä pre koniec. A lietadlá boli fajn, tak prižmurujem oči ;)

• 20.10.2020  21:59

Napriek tomu, že sú to rozprávky starej matere, je to výborne natočené a zahraté... a dobre sa na to pozerá ;)

• 21.8.2020  18:44

Neskutočne nudná, hluchá a nezmyselná zbytočnosť. (tá jedna hviezdička je za kostýmy)

• 11.8.2020  22:55

Upotená reklama na Ameriku. Čo s tým má spoločné Baťa??

• 9.8.2020  23:00

Škoda záveru. Ale Arnold prekvapivo prirodzený, možno dokonca viac než v True Lies (aspoň ho tu nenútia do francúzštiny).

• 24.7.2020  23:01
    Epizody (TV seriál) (2011)

Pravdepodobne najlepší seriál, aký som kedy videl. Skvele napísaný, zahratý, zrežírovaný, uzavretý. Špeciálne klobúk dolu pre Matta LeBlanca. Jeden z mála, kde netreba pridávať umelý smiech. Samozrejme, nie pre masy ;)

• 21.7.2020  22:27

V snahe natočiť tabu natočila režisérka pičovinu.

• 3.7.2020  08:45

Ten štylizovaný obraz je boží. Pár výborných vtípkov. Ale inak poplatné dobe svojho vzniku. A aj tie vtípky onedlho vyblednú.

• 28.6.2020  16:05

Pozrel som si to deň po dočítaní Běhounkovej knihy Trosečníci polárního moře, takže musím chtiac-nechtiac hodnotiť prísne. Každopádne to rozdelím na plusy a mínusy. Mínusy: príliš veľa látky zmizlo, hoci je film dlhý. Nedalo sa však inak. Všetky udalosti z knihy by v pohode utiahli desaťdielny seriál, treba len dúfať, že ho raz niekto natočí. Trochu nasilu pôsobila Claudia Cardinale, aby vo filme bola aspoň nejaká žena, ale dá sa to pochopiť. Z podobných príčin je trošku nasilu Lundborg záporný hrdina, aj to sa dá pochopiť. Čo sa však nedá pochopiť, je zobrazenie linky so skupinou Zappi-Mariano-Malmgren, stvárnené podľa dodnes nevieryhodného rozprávania Zappiho a v úplom protiklade k rozprávaniu Běhounkovho, ktorý bol nielen čerstvým a nezaujatým svedkom, ale aj Malmgrenovým priateľom. Zrejme to bol ústupok oficiálnej talianskej verzii - ale aj tak to pôsobilo nevieryhodne. A autori si mohli odpustiť aj sovietsku mládež, naboso rajtujúcu na koňoch po zelenom lese, aby doručili do Moskvy telegram... Plusy:Absolútne skvelá atmosféra na palube vzducholode, vrátane zobrazenia technickej a konštrukčnej stránky. Vynikajúco zobrazené prostredie stroskotancov a ľadu - tu práve chýbalo viac času, ktorý by sa dal využiť v seriáli. Zvlášť chýbalo zobrazenie polárneho dňa, keď slnko nezapadá. Krásny bol aj ľadoborec, rovnako pri pohľade z paluby i na jeho plavbu. Mohlo byť viac lietadiel (nevošli sa). Veľmi dobre boli vybratí herci. Až možno na Seana Conneryho, ktorého postava dostala neprimerane veľký a dôležitý priestor, hoci v celom epose mala iba epizódnu rolu. Výborný Nobile! A páčil sa mi aj presah do otázky viny, súdu a odsudku. Keby niekto dal dosť peňazí do rúk správnym ľuďom na desať hodinových dielov seriálu, mohol by sa Černobyľ schovať!

• 28.6.2020  15:22

O hlavu lepšia Brutálna Nikita než všetky ostatné Nikity vrátane celkom prvej. Výborné dialógy. Úsporné scény. Uveriteľné (ne)bitky. Film má gradáciu, záver mohol byť lepší, ale všetko do seba krásne zapadá. Mohli viac tepať do politiky a CIA, ale toto nebola nosná téma. Je úplne jasné, že sa chystajú pokračovania, na ktoré sa osobne teším. Nechápem absolútne tieto slabé hodnotenia - nie všetci agenti sú nezničiteľní Bournovia (ak vôbec nejaký taký je).

• 18.6.2020  21:52

Nuž, Marvan hlavnú úlohu sám neutiahne. Obzvlášť keď na plátne z troch štvrtín ani nie je. Zvyšok je však OK, hlavne Pešek +Strejka.

• 7.6.2020  23:22

Odnikiaľ nikam, o ničom, o nikom. Bez S+Š to mohlo byť o dve hviezdy lepšie.

• 7.6.2020  20:02

Čiastočne zábavná, čiastočne nudná a čiastočne blbá sebaparódia. Dá sa však prežiť bez poškodenia mozgu, očí či uší, čo sa zďaleka nedá povedať o všetkých oveľa vážnejšie myslených filmov.

• 5.6.2020  20:59
    Labyrint (1986)

Má to atmosféru, skvelé bábky, skvelé triky, skvelú Jennifer. Keby to nemalo zbytočné pesničky a naopak malo vynikajúceho záporáka (niežeby bol Bowie vyslovene zlý, ale chcelo to viac), mohla to byť nesmrteľná klasika.

• 4.6.2020  22:32

Chcelo to niečo viac, alebo o 10 rokov skôr. Akoby niektoré scény chýbali, lebo už nebolo síl ich natočiť...

• 1.6.2020  18:06
    Chaplin bez masky (TV film) (2014)

Namiesto dokumentu, postaveného na hĺbkovej analýze, rešerši a systéme, dostávame nakašírované akožedokumentárne zábery, sprevádzané povrchnými dojmami kadejakých "odborníkov", vrátane Miloša Formana (čo? akože prečo???). Časť z toho sú úplné voloviny. Spomína sa pritom iba približne 10% dôležitých udalostí z Chaplinovho života. Jediné, čo tu stojí za to, sú domáce zábery a zábery z nakrúcania, ktoré to však samotné nevytrhnú. (videné dva dni po dočítaní Chaplinovho životopisu)

• 26.5.2020  22:18
    Svět po Hitlerovi (TV film) (2016)

prepisovanie histórie naberá na obrátkach. tfuj

• 22.5.2020  23:02

Neuveriteľne premárnená príležitosť na skvelú komédiu/paródiu. Škoda.

• 22.5.2020  20:03

Neskutočná pocta filmovému umeniu od neskutočných filmových fanúšikov.

• 18.5.2020  21:53

Celkom zábavný hororík s celkom slušnými hercami.

• 10.5.2020  14:47
    Alergia (TV film) (1997)

Ján Uličiansky je autorom vynikajúcich rozhlasových hier pre deti. Bohužiaľ, práve na tejto inscenácii to vidno. Čistý rozhlas. Je vinou najmä režiséra, že s tým nič neurobil.

• 8.5.2020  23:57
    Hollywood (TV seriál) (2020)

Ja si teda radšej pozriem seriál, aké by to bolo bývalo mohlo byť, keby sa dnes história nemusela nasilu prepisovať. Ale komu by taký seriál načo bol, že?

• 5.5.2020  23:27

K tomuto filmu som sa dostal tak, že som si čítal pamäti Charlieho Chaplina a k tomu s malou nádejou googlil. Chcel som totiž vedieť (a vidieť), s kým hral malý, 13-ročný Charlie (William Gillette, autor a hlavná postava), a čo (Sherlockov sluha Billie/Billy). Nielenže som sa to dozvedel, ale ešte aj čosi naviac: - ako vyzerali v tom čase divadelné hry; - ako vyzerali neskoršie filmy; - aká bola vtedy reč (ledva som rozumel); - a ako dobre sa dá zreštaurovať taký starý film (Kurwadobre!!!) V porovnaní s dneškom strašná kravina, a zároveň strašná zábava. A strašne dobrá lekcia z histórie (nielen kinematografie).

• 3.5.2020  22:00
    Anatomie zrady (TV film) (2020)

Nečakané prekvapenie. Labuda výborný, hrá tvárou i telom, cítiť z neho človeka, nie figúrku. Škoda tých pár klišé v druhej časti. Ale týmto smerom by sa malo ísť ďalej, aby sa konečne niekam došlo.

• 27.4.2020  23:33

Sranda. Výborní herci.