Drslw

okres Košice

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 10.11.2019  22:24
    Toman (2018)

1. Rozprávky starej matere; 2. Krivenie histórie podľa dnešných pseudoštandardov; 3. Nepochopenie vtedajšej histórie a doby všeobecne; 4. Hudba. Aká hudba??! 5. Otrasné herectvo (dnešné) všetkých, obzvlášť Macháčka. Keby to bolo natočené pred 40 rokmi a hral to Vladimír Brabec, mohlo to byť skvelé. Ale "keby" sa v dejinách neráta. Jediná hviezda za kostýmy.

• 4.11.2019  22:52
    Ashby (2015)

Na jednej strane pohodový, ale netuctový film, na druhej strane každú chvíľu zvrat, takže pozornosť nemá kedy klesať. Veľmi dobrý výber hercov a reč obrazov. Viac takých!

• 27.10.2019  23:26
    Krok do tmy (2014)

slabota

• 27.10.2019  22:27

Western a sci-fi v jednom filme, to je ako akvarel a olejomaľba v jednom obraze a ešte jedným štetcom. Proste olej a voda. Ale vzhľadom na túto skutočnosť musím uznať, že výsledok je veľmi dobrý. A vlastne, okrem maličkostí, niet filmu čo vytknúť. Craig a Ford výborní, dej sype, atmosféra napínavá - tak prečo nie?

• 7.10.2019  22:36
    Asher (2018)

Veľmi osviežujúci nemainstreamový (klubový?) film. Keby nie posledných 20 minút, ktoré boli totálne proti pravidlám aj proti dovtedajšiemu štýlu i príbehu, dal by som 5 s hviezdičkou. Takto musím nasilu zaokrúhľovať hore. Ron Perlman skvelý.

• 7.10.2019  20:24
    Dunkerk (2017)

Je len málo filmov, ktoré ma dokážu odradiť. Alebo vyhnať z kina. A trúfam si povedať, že sa v Druhej svetovej vyznám. A v bitkách. A obzvlášť v bitkách Druhej svetovej. A celkom som sa tešil. Ale po 4 minútach 32 sekundách (vrátane titulkov), naplnených WTF-palmface scénami, som to vypol. Nič tam nedávalo zmysel. (ako príklad - ak narvete stovky tisíc vojakov na pár kilometrov štvorcových, nemáte tam NIKDE prázdne priestory s tichými brancami, ktorí ani nevedia, kde sú, kam patria, a len kradnú ohorky z prázdnych domov a ešte dumajú o filozofii) Ja viem - nestačí to na to, aby som to hodnotil. Ale stačí mi to bohato na to, aby som si bol istý, že si to už nikdy nepustím. A že to má 80%? Čomu by som sa čudoval? Dnes sa už nedá čudovať ničomu.

• 5.10.2019  21:15

Skvelý film, jednoduchý a priamy, ale atmosférou porovnateľný s Ponorkou. Nič zbytočné. Výborní herci. Výborné dialógy. Skvelé lietadlá. Lepšie než mnohé blockbustre po ňom.

• 29.9.2019  21:58
    Bába z ledu (2017)

Keby mal tento film okrem námetu aj myšlienku, cieľ, dramaturgiu a gule, bol by skvelý. Ale to by musel mať iných tvorcov.

• 21.9.2019  22:35
    John Wick 3 (2019)

Matrix bez matrixu. Už som to pochopil. Proste ľudia, čo sa radi dívajú na Keanu Reevesa, ako sa bije, strieľa a jazdí na koni, si to točia pre zábavu, a aby to nebolo len to (čo je), tak tam vmontovali aj nejaké deje. Ale to, čo bolo v Matrixe logické a žiaduce a nové, je tu strašne nedôveryhodné a smiešne, aj keď to postavy deklamujú vážnymi priškrtenými hlasmi. OK. Je to blbosť. Ale strašne dobre sa na to díva. Len nesmiete pri tom premýšľať... Takže akcia za 4 a pol, dej a logika a rečičky za mínus 3, to je dokopy 1 a pol, zaokrúhlené dole (dole za Keanuovu ruštinu). Po štvorke sa uvidí viac.

• 19.9.2019  21:55

Námet výborný, kamera, réžia, hudba, animácia, humor, všetko skvelé. Slabinou (štúdia Laika) je však scenár. Skáče príliš divoko hore-dole, a zatrasie divákom vždy, keď sa už chce konečne rozvaliť v kresle. Človek tak má na konci namiesto životného zážitku z tobogánu len neurčitý pocit zo schodov v paneláku...

• 18.9.2019  22:34

Chabý pokus o akúsi reverznú Hračku 2/1991 (nie dejom, ale sociálnou naliehavosťou). Má to však napriek všetkému aj svetlé okamihy.

• 18.9.2019  17:28
    Dvojče (1984)

Výborný film! Konečne atypická rola pre Pierra, ktorej sa však zhostil výborne, a tiež dvojčatá boli fajn. Vzhľadom na komplikovanosť deja a výsledný fakt, že film nemá hluché miesta, musím dať 5, pretože naozaj nie je čo vytknúť ani režisérovi.

• 16.9.2019  18:43

Francúzi, čo za posledných 50 rokov totálne potopili Francúzsko, poučujú Číňanov, ako strašne veľmi zle to posledných 50 rokov robili. Aha. Nestojí to ani za pozretie, ani za hodnotenie.

• 15.9.2019  20:17
    Duna (1984)

Lynch sa nemá za čo hanbiť. Vzhľadom na to, o akú mizernú predlohu ide, odviedol slušnú prácu.

• 14.9.2019  20:33

Prekvapivo uveriteľný, konzistentný, atmosférický a zaujímavo štylizovaný film so skrytýými okazmi, nad ktorými človek môže dlho premýšľať. Chcelo to však iný koniec (nie dejovo, ale graduačne). Jason Momoa nemusel silou-mocou hrať chicana, Keanu trochu nevyužitý, Jim Carrey skvelý, vlastne všetko veľmi ok. 3 a pol zaokrúhlemé dolu.

• 13.9.2019  21:52

Nedocenený film. Každej scéne akoby niečo chýbalo - ale nakoniec sa dalo aj tak ;) Peter Falk je geniálny herec, ale to je jasné už dávno, načo nosiť drevo do mora...

• 11.9.2019  19:12

Velmi, velmi velmi som chcel dat 5 hviezd. Bol som pripraveny priviriet vsetky oci. Ale nedalo sa. Su tri hlavne veci, ktore filmu uberaju body. Scenar, rezia a herci. Lebo pribeh povedzme nie je nic moc, ale na film staci. Obzvlast na vychodniarsky. Ale scenar nemusel byt tak doslovny... Vidno z kazdej sceny, ze je napisany ako svate pismo, a herci to musia citat. Rezia - velky detail, pointa, hranie sa s vtipom, improvizacia... skoda ze nebol dramaturg. Herci - bud neherci, alebo herci. Toto nebolo ani-ani. Skoda. Stale je to vsak vysoky nadpriemer slovenskeho filmu. Sanka dole, ale nie obdivom...

• 2.9.2019  22:42

Dobre som sa bavil. Vzhľadom na rok vzniku (1956!) moderné, vtipné a odvážne. Potenciál to však malo vyšší, ale to sa mi tu dnes mudruje...

• 28.8.2019  21:32

Že je tento film americká pravičácka propaganda, to je fakt. Ale že vtipy sú vtipné, herci dobrí, že to má šmrnc a tempo, to je tiež pravda. Oveľa lepšie a vtipnejšie, než kadejaké Scary movies a podobné fekály.

• 29.7.2019  23:21

Na oboch filmoch oceňujem najmä to, že zachovali aj ducha predlohy, aj s ňou nemajú skoro nič spoločné, aj že dodržiavajú pravidlá filmovej komédie a sú zároveň originálne. Veľkou zásluhou hercov tiež.

• 26.7.2019  23:41
    Svědek (1985)

Neskutočne nudný a tupý film. Scenár museli písať nejakí ameniti, čo v živote nevideli žiaden film a nečítali žiadnu knižku (a o policajtoch počuli len z rozprávania niekoho, kto o nich možno videl dokument), pre iných amenitov, a osobitné školy. Logika deja je absolútne deravá, život na farme naivňučký (ale dozvieme sa, že zrno sa zásadne skladuje tak, že sa vynesie na strechu a tam na daždi a slnku zostáva pripravené spadnúť do prázdnej sýpky), rozprávka o peknej a múdrej slečne, ktorá sa narodí do stovky rokov medzi sebou sa páriacimi sektármi, je na úrovni videoklipu, akurát bez hudby, a to doslova, lebo Jarre celý čas hrá iba Vietor v jaskyni. Museli to nájsť niekde medzi odmietnutými námetmi MacGyvera, inak si to neviem vysvetliť. A vraj to nakoniec dostalo Oscara za pôvodný scenár!!! Čo??? Právom zabudnutý film, z ktorého som doslova znechutený. Dve hviezdy iba za Kelly, pretože ukázala obe....

• 22.7.2019  22:28

Jeden z náborových filmov US Army.

• 21.7.2019  23:06
    Pod černou vlajkou (TV seriál) (2014)

Každý "historický" seriál má historickú výpovednú hodnotu len o dobe, kedy bol natočený. Toto je dokonalý príklad. Takže kto má rád prázdne kecy, právnické kľučky a drzú nevedomosť, vydávanú za sebavedomie či odvahu, môže dať kopu hviezd. Ako nejakému youtuberovi. Ale s 18. storočím a pirátmi to nemá spoločné ABSOLÚTNE nič. (hviezda za kostýmy)

• 17.7.2019  22:14

Film s tak blbučkým, totálne nevieryhodným príbehom a neskutočne hlúpymi dialógmi, že keby som ho práve nevidel, nikdy by som neuveril, že vôbec mohol vzniknúť. A ešte k tomu s takými hercami. Jedna hviezda za to, že farárovi spálili kostol.

• 16.7.2019  20:22

Ľahučký a vtipný film.

• 14.7.2019  22:03

Pomerne svieža groteska. Zaokrúhlené nahor z nostalgie a kvôli skvelému slovenskému dabingu, kumštu zrejme navždy stratenému...

• 13.7.2019  21:06
    Hra o láske (divadelní záznam) (2011)

Akoby nasadili dnešnú ABBU do dnešnej Eurovízie. Sorry Štepka...

• 30.6.2019  21:48

Chápem, že tvorcovia chceli "zachytiť dobu", ale akékoľvek domáce video by to urobilo rovnako dobre. Pravda, domáce video na ozajstný film nestačí.

• 20.6.2019  19:00

Volovina

• 19.6.2019  22:01

Nuda, nuda, romantika. Nie je to film pre mňa.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17