Pyongyang s'amuse (2019) (TV film)

Asi prvý poctivý objektívny vyvážený francúzsky dokument, ktorý som kedy videl ;) Teším sa na pokračovanie.

Vitaj doma, brate! (2022)

Ako sonda do života vojvodinských Slovákov (o ktorých som do tohoto filmu vedel veľké nič), ku ktorej pridali aj nejaký ten dej, je to fajn. Najmä preto, lebo sa nehrá na nič viac.

O zapomnětlivém černokněžníkovi (1990)

Taká narýchlo spichnutá reklama na Barrandov (pre Hollywood) a v istom zmysle aj jeho labutia pieseň. Po výbornom začiatku to dosť zinfantilnelo, úplne zbytočne. 2 a pol, ale zaokrúhlené nahor, kvôli zobrazeniu toho filmárskeho zákulisia, aké bolo (a už nebude).

Ahsoka (2023) (seriál)

Nudné a pomalé postavy, nudný a pomalý dej, nudné a pomalé súboje. Hlavne že sú to všetko ženy. Star Wars odnož pre feministky, a teda nie pre mňa.

RRR (2022)

Ak som dodnes nevedel nič o Tollywoode (Telugu cinema), o ich vkuse, hrdinoch, piesňach, tancoch a divákoch, nuž, tak teraz už viem. Staroindický epos 21. storočia. Inak ale nemám slov. Treba vidieť.

Duch (1990)

Vzhľadom na dobu vzniku veľmi originálne, a preto zaokrúhlené nahor :)

The Big Town (1987)

Áno, treba priznať, že tento film nemá ani guľomety, ani sfetovaných robotov, ani superhrdinov (nahotinky hej). No a? Má predsa príbeh! A skvelú dobovú atmosféru. A skvelých hercov. A primerané tempo, napätie aj pointu. Takéto by mali byť všetky oddychové filmy - a ho ja rád ocením hviezdičkami.

Střípky lásky (1979)

Neskutočne roztomilý film... (aj keď by mu prospelo byť kratší) AKO TO, ŽE SOM HO NIKDY NEVIDEL V NAŠEJ TELEVÍZII?!

Rozčarování (2018) (seriál)

(po všetkých epizódach) Disappointment :( Skvelý začiatok, potom dolu vodou. V časoch, keď seriálová tvorba preteká skvelými scenáristami, vybral si Matt Groening (ja viem že nie on) zasa tých simpsonovských.

3 dny na zabití (2014)

Neviem si pomôcť, ale bessonovka bez Bessona nie je to pravé. Costnerovi sa nedá vyčítať nič, len to je proste Američan, a tí predsa len hrajú iný šport...