Fargo (1996)

pre mňa osobne jeden z najviac preceňovaných filmov, hoci má svoje kvality...tu som sa uistil že Coenovcom proste neviem prísť na chuť a ich glorifikovanie je pre mňa nepochopiteľné.. herci sú skvelí a rovnako aj scenár no spôsob akým to dvaja bratia natočili ma nijako hlboko neoslovil

Flákači (1995)

od mojeho druhého stretnutia so Smithom som očakával viac....ničím výnimočné to nebolo...po Dogme, ktorá ma absolútne nedostala a po Mallrats si už začínam pripadať že Kevin ide mimo mňa...snáď to Clerks, Amy a Jay s Bobom napravia

Frajer Luke (1967)

malý Shawshank čo sa týka veľkosti väzenia, no rovnako úžasný čo do kvality filmov Darabonta a Rosenberga...staré filmy vo mne vzbudzovali obavy z aktuálnosti ich odkazu aj pre dnešnú dobu, no čím ďalej tým viac si uvedomujem že tieto obavy sú úplne bezpredmetné. fantastický Paul Newman ktorý sa stáva mojím obľúbencom odohral svojho "frajera" majstrovsky, vďaka nemu dokonale rozumiete a viete sa vcítiť do pocitov hlavného hrdinu, no rovnako aj G. Kennedy jeho "parťáka" stvárnil bravúrne. film ktorý vás pobaví, dojme, ukáže vám krásu ľudského života a radosť z neho aj v drobnostiach ktoré si človek uvedomí a užíva si ich až v istých momentoch, ukáže nezlomnosť vôle človeka a to že niečo človeku nemôže byť ukradnuté ani vzatím slobody,film ktorý vás chytí za srdce svojou ľudskosťou. proste krása

Futurama (1999) (seriál)

zatiaľ pre mňa dosť značné sklamanie. M. Greoning je dosť veľkým lákadlom no oproti Simpsonovcom je toto len slabý odvar...videl som však zatiaľ len necelú prvú sériu tak verím že to ešte bude lepši...snáď....zlepšenie na 4

Galapágy (2013) (seriál)

Je síce pravdou, že som asi žiadnemu prírodopisnému dokumentu z dielne geniálneho Attenborougha nedal menej ako 5*, no toto dielo je jedným z najosobitejších, tematicky najkomplexnejších a súšasne najlepších prírodopisných dokumentov aké som kedy videl.

Gauneři (1992)

jednoznačne to najlepšie od Tarantina...tým čím sú jeho filmy charakteristické je tu vyšperkované k úplnej dokonalosti....bravúrne dialógy medzi postavami, chladnokrvné, brutálne zabíjanie, výborný herci, scenár...naozaj perfektná gangstrovka...škoda len že som nemal šancu to doteraz vidieť v origináli...s dubbingom som si to fuckovanie nemohol vychutnať

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

už teraz viem a môžem s istotou povedať že tento seriál v mojich očiach neprekoná nič. nemôžem dokonale povedať čo pre mňa znamená, no po práve zhliadnutom poslednom diele 7. (s najväčšou pravdepodobnosťou záverečnej )série som plný emócií ktoré sa hromadili celých 7 rokov. "vyrastal" som na tomto seriály, prežíval som každú jednu radosť aj starosť ktorá sa v ňom odohrávala ako svoju vlastnú. nemám mu čo vytknúť hoci možno len z môjho subjektívneho hľadiska, ale nemám...dostalo ma v ňom naozaj všetko, dokonale zostavené a napísané postavy, či už od skvelej dvojice hlavných "Gilmoriek" ich osudov, ich vzťahov k iným a k sebe samým, Lorelein perfektný sarkastický humor, Roryna inteligencia, jej milý úsmev, pojašená Suky, tvrďácky Luke za pultom, oddaný Christopher, asi najzábavnejšia postava celého seriálu-Kirk, panovačná Emily s Richardom...takto by sa dala vymenovať kažá postava seriálu. možno nie je najprevratnejším, najoriginálnejším, najinovatívnejším no pre mňa ostane tým NAJ. to že som sa do tohto seriálu, do jeho neopakovateľnej atmosféry, zamiloval je slabé slovo. nikdy ma tak nebolelo keď som vedel, že žiadne..."to be continued"...už proste nepríde. možno už nikdy nebudú natočené nové časti a nebudú sa ďalej rozvíjať osudy obyvateľov Stars Hollow, no viem že ja sa určite do Hviezdneho údolia ešte neraz budem znova a znova vracať. Gilmorky u mňa navždy ostanú Gilmorkami a titulná pesnička mi nikdy neprestane hrať v ušiach. krása

Gran Torino (2008)

začnem od konca...film končí nie záverečnými titulkami ale až po nich a je priam povinnosťou nechať doznieť tento film v záverečnej piesni ktorá je dokonalou bodkou sumarizujúcou všetky pocity nadobudnuté počas filmu. Priznám sa je to moje prvé stretnutie so Eastwoodom čoby režisérom a to je silnejšie. Skutočne som nečakal, že ma niečo tak hlboko zasiahne len deň po tom čo som videl Slumdog millionaire. Clint Eastwood exceluje v tomto filme jednak ako režisér a jednak ako herec, ani v jedej z týchto polôh mu nie je absolútne čo vytknúť. V roli Walta Kowalskeho stelesňuje amerického tvrďáka, starú školu s možno skostnatenými názormi na nový svet okolo seba podfarbený neskrývaným rasizmom. Na režisérskom stolci ponúka svoj prerod svojej postavy ktorý je obraz od obrazu jasnejší. Prerod chlapa ktorý ostal sám na svojej vlastnej pôde, v prostredí ktore kedysi bolo jeho. Nie je to zmena cielená a dobrovoľná, ale nenápadná a postupná a natočená dosť dôveryhodne, aby ľudia mohli uveriť, že takto sa môže zemniť každý z nás. Dve kultúry, ktoré sú od seba tak odlišné, ľudia ktorý sú na prvý pohľad rozdielni sa pod vedením Eastwooda stávajú nerozluční a prepojení. Je to skutočne majstorvské dielo pohybujúce sa medzi tou najhlbšou drámou a filmami v štýle Juno ktoré Vám takisto vykúzlia počas deja úsmev na tvári, no dokonalé skĺbenie ponúka až Gran Torino...akadémia si môže opäť "zatlieskať", a my ostaní len žasnúť nad krásnym umením

Hanebný pancharti (2009)

tak dlho som nevidel ziaden film, ale to cakanie, ktore som zakoncil bastardami stalo za to...hlavne prava a druha cast tohto filmu su absolutne genialne a za ne by si zasluzil Tarantino oscara, nepochybne rovnako ako Waltz(a mozno aj Pitt). Film, ktory by v istych momentoch, v rukach inych reziserov skocnil v klise polohach, quentin posuva do uplne inych dimenzii a preto si osobne myslim ze zaver nad tymto filmom nemoze byt ani to, ze vyhralo dobro, alebo vyhralo zlo, ci vyhrala fikcia alebo naopak fikcia, ale koho za vitaza nepochybne ozancit mozno, tak potom urcite Tarantina...skvele!

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

asi nazaujimavejší diel zo všetkých aspon z mojho pohladu. cim dalej sa to pritemnuje a Harry rastie so svojim publikom a nie je uz len rozpravkou pre 10 rocne deni ako tomu bolo na zaciatku ale stava sa z neho seriozny film aj pre zrelsie publikum. uz sa nikto neposklada do skatulky z toho ked vidi Rokfort alebo rozne cary, ale viac sa sustreduj pozornost na obsah co je podla mna "zdravsie". dost ma v kine prekvapil kratky cas pre vedlajsie postavy, no v celku to ublizilo mozno viac penazenkam danych hercov nez filmu ako celku.slovenskz dabing mi ale pripadal krajne rusivy,al vzhladom na plne natrieskane kino(ake som uz navno nevidel) hlavne deti to bola nutnost a film sa preto zrazat pod zem nemoze. a reziser dobre zvladol nahustit vsetko tak aby ani stopaz nerobila problemy a film zbehol ako voda...prvy krat mozem povedat ze ako nefanatik do Pottera a necitatel knih sa tesim na dalsi diel...inak Fiennes sa mi ako Voldemort strasne pozdava a rovnako aj Helena Bonham Carter sa zda pre strigy narodila, tak napoly si to vyskusala v Big Fish a teraz uz to rozbalila naplno