Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když je na zasněžené silnici v Severní Dakotě nalezen chladnokrevně zavražděný strážník a dva nevinní kolemjdoucí, Marge Gundersonová, policistka v pokročilém stadiu těhotenství, zahájí vyšetřování, které odhalí nebezpečnou hru chamtivosti a břídilství. Jerry Lundegaard, manžel, otec a obchodník s auty z Minneapolisu, který dlouho trpěl v područí svého bohatého šéfa a tchána, vymyslí propracovaný plán, jehož nedílnou součástí je únos vlastní ženy. Chce za ni výkupné ve výši jednoho milionu dolarů, aby mohl splatit nahromaděné dluhy z hazardu. Jenže všechno, co se může pokazit, se nakonec skutečně pokazí. Pod skrovným a přátelským zevnějškem policistky Gundersonové se totiž skrývá bystrá mysl a nelítostné morální postoje, díky nimž lehce prokoukne odfláknutý a mizerně zahlazený zločin, spáchaný zmatenými, ale velice nebezpečnými únosci. (HBO GO)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 068)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Když jsem se dnes odpoledne po škole vrátil celý promrzlý z venku (letošní září je fakt nějaký chladný), usednul jsem ke kompu a pustil si Fargo. Jaká to chyba, ještě teď mi drkotaj zimou zuby. Každopádně jsem se ale u filmu nenudil, Coenovská režie je natolik osobitá, že vždycky poslouží jako příjemné osvěžení po řadě nemastných a neslaných snímků. Základní dějová kostra není nikterak objevná, co však činí příběh nezapomenutelným je jeho umístění do prostředí, které obývá stěží tak jedna normální postava na sto komických figurek, a černočerný humor. ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Fargo mi v mnohém přijde jako takový upgradovaný Blood Simple. Upgradovaný o rozvětvenější a bohatší děj, ale stále ctící Coenovská pravidla velice chytré zápletky, nezměrné absurdity, špetky černého humoru a jakési všudypřítomné "smůly" hlavních postav. Nevidím v tom přímo genialitu, konkrétně Big Lebowski je zábavnější, Millerova křižovatka dějově hutnější a Země, která není pro starý hardcorovější, ale i tak je Fargo velice nápaditý a promyšlený film. Zvlášť stojí za pochvalu provázanost hereckých výkonů a scénářem předepsaných postav, Stormaremu a Buscemimu pouliční gangsteří náramně sedí a W. H. Macy je taky naivní looser k pohledání. 8/10 ()

Reklama

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Fargo je mi blízké už pro tu hnusně studenou zimu, která z toho filmu na vás prostě padá. Ty sněhové pláně..., jako bych se díval z okna. Jako bych se díval z okna a vyhlížel automobil, který by si prorážel cestu v hlučné vánici na sotva viditelné cestě. Rozdíl mezi realitou a Fargem je ta, že mi tady scházejí zavraždění lidé, převrácená auta a krvavé stopy ve sněhu po nějaké utíkající oběti. Jo jo, Fargo, to město vzdálené, ta tragédie zapomenutá. Rád bych prozradil konec celé detektivky, ale musel bych být stejně idiotský jako ti dva hlavní protagonisté v roli nájemných únosců. ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Joel Coen, Ethan Coen .. Byl takovej srandovní… Už samotný, fikcí obalený scénář, kombinující lidskou touhu po penězích s lidskou naivitou a hloupostí je extra povedený. Zbytek dotváří pozvolná, ale přesná režie v poklidném tempu s důrazem na chladnou atmosféru, danou nejen počasím. Zdůraznit mrazivou krutost i v těch nejmenších drobnostech, to jim jde moc dobře. Herecky pak drží snímek celé osazenstvo, zvláště můj oblíbený představitel bezelstných/amorálních hlupáčků William H. Macy, který byl rozhodně vhodnější kandidát na Oscara za vedlejší roli. _ Tohle je ta pravá země, která není pro starý!! Je pro fajnšmekry!! _ Coeni No. 1. _ 95%. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

S Fargom mám problém. Obsahuje tucet nezabudnuteľných scén, skvelé postavy a jeden z najlepších soundtrackov Cartera Burwella, ale je natoľko zahľadené do svojej karikaturičnosti, až stráca kontakt s realitou. A tým stráca určitú vážnosť, ktorá preň mala byť kľúčová, a stáva sa iba originálnou filmovou kuriozitkou. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (62)

  • V roce 2006 byl film uložen do Knihovny kongresu USA jako „kulturně, historicky či esteticky významný“. (Varan)
  • Obrazy kachen, které jsou krátce vidět v domě Gundersonových, jsou malby bratrů Hautmannových, o kterých je ve filmu zmínka jako o konkurentech Norma (John Carroll Lynch) pro výběr motivu na poštovní známky. Jejich malby se skutečně často objevují na poštovních známkách v Americe. (Witta)
  • Slovo „fuck“ a jeho odvozeniny ve filmu zazní 75x, nejčastěji v podání Carla (Steve Buscemi). (Witta)

Související novinky

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

Noir Film Festival 2021: Filmy bez předsudků

18.08.2021

Noir bez předsudků bude stěžejním tématem 9. ročníku Noir Film Festivalu, který se letos stěhuje na nové místo – hrad Český Šternberk, v jehož pěti interiérových sálech a na hradním nádvoří bude od… (více)

Coeni míří na Netflix

Coeni míří na Netflix

11.08.2017

Streamovací služba Netflix láká čím dál tím známější režiséry. Po Carym Fukunagovi (Bestie bez vlasti) tam zavítali i David Ayer (Bright) nebo Martin Scorsese (The Irishman), a teď je tu další velký… (více)

Coeni píší internetový thriller

Coeni píší internetový thriller

15.10.2016

Bratři Coenovi jsou oscarovými scenáristy a režiséry a většinu času tráví vlastními projekty. Sem tam ale napíší film i někomu jinému a v posledních letech dali dohromady třeba Nezlomného nebo Most… (více)

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

Letní kino MeetFactory startuje 1. června

26.05.2016

Letní kino patří k prázdninovým měsícům stejně neodmyslitelně jako slunce nebo koupání a teplé letní večery přímo vybízejí k tomu, užít si nějakou tu filmovou laskominu pod širým nebem a s… (více)

Reklama

Reklama