lemonova

Slovensko
Poirotova platonická sekretárka

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 12.7.2020  18:45

Jedna z epizód, ktorá nie je len zábavná, ale aj nefalšovane dojímavá. A ako bonus opitý Sheldon, to sa neomrzí :))

• 7.7.2020  10:12

Tretí Indy ma bavil najviac, vrátane hlášok, deja aj hereckého obsadenia. Navyše mal tento príbeh okrem napätia a srandy aj zaujímavý myšlienkový presah, ktorý mi utkvel v pamäti: prečo hľadáš Ježišov kalich? Robíš to pre jeho slávu, či pre tú svoju?

• 4.7.2020  18:34
    Kominského metoda (TV seriál) (2018)

Na dnešné pomery zľahka nekorektný seriál o starých "dedkoch a babkách", v ktorom sa dohromady nič nedeje. Geniálny! :))

• 1.7.2020  19:45
    Pasažéři (2016)

Tomuto príbehu by stačila polhodina a v tom vidím zásadný problém.. ak by to bol jeden diel z Black Mirror, šla by som veľmi rada s hodnotením vyššie..

• 28.6.2020  17:06

Ani neviem, kde začať.. celý film mi prišiel ako jedna karikatúra: od hereckých postáv, cez ich stvárnenie až po scenár. K filmom s hudobnou tematikou bývam podstatne kritickejšia, to priznávam. Ale tu som nevedela nájsť nič, čo by mi dávalo zmysel, akoby tvorcovia ťahali z čarovného klobúka: raz vytiahli romancu, inokedy absurdnú grotesku, aby z toho vzniklo napokon niečo absolútne nesúrodé. Dve hviezdičky za to, že som bola schopná dopozerať to do konca.

• 26.6.2020  21:13

Pre mňa veľké prekvapenie. Natočiť biblický príbeh tak, aby obsahoval všetko podstatné a bol navyše zábavný? Tomuto hovorím zázrak ;) Príbeh výborne funguje, nie je ani banálny, ani príliš výchovný, naopak je dobrodružný, fantastický, milo prerozprávaný pre malé deti a zároveň nenudil ani mňa. V porovnaní s najšpičkovejšími rozprávkami súčasnosti mu možno niečo chýba, ale za tú guráž, s akou sa podarilo tvorcom prerozprávať tak náročný biblický text, dávam plný počet.

• 25.6.2020  21:12
    Frčíme (2020)

Trochu mi tie súčasné trendy napchané do súčasných rozprávok začínajú vadiť.. S tým asi nič nenarobím. Inak sa mi však tento dobrodružný príbeh celkom páčil - najmä jeho záver, v ktorom bol nejeden fajnový nápad. Taktiež oceňujem každú rozprávku bez romantickej zápletky, ktoré jednoducho v rozprávkovom žánri nemusím. A ten koniec dojal. Úprimne. V prípade Pixaru som však zvyknutá na parádnejšie zážitky.

• 24.6.2020  20:15

Hoci mám C.S.Lewisa celkom načítaného, jeho Letopisy Narnie som zatiaľ nečítala. Takže neviem, či to, čo chcem vytknúť filmu, vytýkam viac predlohe, alebo za to môžu filmári. Až do istej scény šlo totiž o krásnu fantasy rozprávku so zaujímavo vykresleným svetom. A potom prišla scéna, ktorá ma zamrazila. Z hľadiska kresťanskej alegórie mala síce svoju logiku, ale jej spracovanie bolo tak brutálne, že nedokážem pochopiť, ako sa mohla stať súčasťou príbehu určeného deťom. Preto nemôžem ísť s hodnotením vyššie.

• 24.6.2020  18:38
    matka! (2017)

Natočené možno pôsobivo, ale tá alegória sa veľmi nepodarila.. takže za mňa skôr priemer.

• 21.6.2020  08:17
    Hříšnice - Jamie (série) (2020)

Tretia séria predstavovala pre mňa prepad dolu. Nedokázala som pochopiť utrpenie hlavnej postavy, pripadalo mi umelo vykonštruované a nezmyselné. Ostatným hrdinom sa skutočne stalo niečo príšerné a traumatické, on sa však sám rozhodol, že bude v sebe pestovať obeť. To, ako neustále tlačil na svoje okolie, ma iba viac a viac utvrdzovalo v jeho sebestrednosti. Srátka nestal sa pre mňa hrdinom tak ako predtým napríklad Cora. Premena Matta Bomera v poslednej časti však bola pre mňa veľmi presvedčivá, a za niekoľko silných momentov nejdem nižšie.

• 9.6.2020  23:55

Sheldonovo "ahoy" je rozkošné :DD

• 8.6.2020  18:00

Scéna v aute s Jazdou Valkýr alias Beyonce je jednou z mojich best of :D :D

• 8.6.2020  10:17
    Iron Man 3 (2013)

Už som si myslela, že pre mňa svitá na lepšie marvelovské časy. Za prvú polovicu filmu by som pokojne dala aj 5*. Rozohralo sa v nej niekoľko zaujímavých nápadov, najviac sa mi pozdával ten mandarínovský motív. V druhej polovici sa však postupne začal môj sen o dobrom marvelovskom filme rútiť a záver bolo pre mňa už scenáristické inferno. Za to, ako ma to však v prvej časti bavilo, dávam lepší priemer :)

• 6.6.2020  17:04

Posledná minúta s frustrovaným Flashom je za milión hviezdičiek :)))

• 5.6.2020  13:36

Za túto epizódu si Sheldon zaslúži 100 bodov. :))

• 4.6.2020  09:02
    Avengers (2012)

To, čo marvelovkám skutočne chýba, je poriadny príbeh. Osudy hlavných hrdinov idú ako cez kopirák, iba je každý oblečený do iného habitu. Spojiť ich príbeh do spoločnej akcie sa síce tvári sofistikovane, ale scenáristicky to zas toľko zabrať nedalo. Oceňujem aspoň, že tento film ponúka o čosi viac napätia, ale inak je to opäť taká detská záležitosť.

• 31.5.2020  11:15

Taliani sa vedia ohromne chvastať. A čuduj sa svete, v ich prípade mi je to naozaj sympatické, pretože oni sú vo svojom nadšení tak presvedčiví a úprimní, že im to zhltnete aj s navijákom. Taliansko je tiež jednou z najfascinujúcejších európskych krajín, je totiž výkladnou skriňou našej histórie so všetkými možnými architektonickými vplyvmi od antiky cez Byzantskú ríšu, stredovek, renesanciu až po súčasnosť. Kto ho má rád ako ja, ten si v tomto dokumente príde na svoje.

• 24.5.2020  15:09
    Dobrý doktor (TV seriál) (2017)

Možno budem príliš kritická, ale toto mi príde ako podpriemerný seriál s postavami podľa šablóny, odfláknutým naivným scenárom a asi najhoršou hudbou, akú som za posledné roky počula. Chápem, že ak by som mala 16, možno by ma zaujal. Nechápem však to všeobecne vysoké hodnotenie.. kam sa podeli nápady? Asi sa v súčasnosti točí priveľa.

• 20.5.2020  23:19
    Duna (1984)

Začalo to tou zvláštnou verneovsko postapokalyptickou scénografiou, ktorej štylizácia mi k žánru Sci Fi ako takému vôbec nesedí. To, čo u Davida Lyncha môže fungovať inde, tu nefungovalo vôbec: odosobnené postavy, ktoré sa viac rozprávajú sami so sebou než medzi sebou, úplná absencia bežného života a bežných postáv, bez ktorých je tento príbeh úplne umelý a nezmyselný spôsobili absolútnu absenciu akéhokoľvek stotožnenia sa a prežívania s hrdinami a pocit neuveriteľnej únavy z filmu.

• 20.5.2020  12:06
    Giri / Haji (TV seriál) (2019)

Myslím, že seriál utrpel nejednoznačnosťou, akou cestou sa má vlastne uberať. Je to škoda, lebo v závere tak u mňa prevládali skôr rozpačité pocity. Tiež postava hlavného hrdinu ma neupútala ani herecky, ani jeho osobným príbehom. Najzaujímavejšou postavou pre mňa zostáva Rodney v skvelom stvárnení Willa Sharpea, ktorý prežíva svoju veľkú drámu aj s pre mňa nečakaným vyústením a taktiež Yuto.

• 11.5.2020  15:24

Ten závod ma ohromne bavil..

• 10.5.2020  13:28

Tie inscenácie sú dnes už trochu úsmevné, ale napriek tomu sa v tomto prípade jedná o krásnu rozprávku s výbornými hercami a sympatickým hlavným hrdinom. Musím povedať, že tie slovenské rozprávkové inscenácie ma už ako malú bavili oveľa viac než české - mali väčší šmrnc a väčšinou lepší príbeh. Jozef Holec aj Zdena Grúberová boli vynikajúci, ale najviac ma bavil Ľubomír Paulovič, ktorý si zahral preňho netypickú kladnú rolu a bolo radosť naň pozerať.

• 5.5.2020  21:47
    The Mandalorian (TV seriál) (2019)

Tak toto sa podarilo! Mne tá atmosféra vrátane perfektnej hudby pripomína sci-fi western a nečakane to absolútne zapadá do celej Star Wars línie. Skvelé:)

• 5.5.2020  20:32

A predsa marvelovka, ktorá zaujala. Hoci by sa mi žiadalo všetkého viac: najmä sme sa málo dozvedeli o minulosti aj súčasnom svete Wakandy, čo je škoda, pretože bola výtvarne zmáknutá perfektne. Hlavní hrdinovia boli sympatickí, potešil ma aj Martin Freeman. Aj jeho mohlo byť viac :))

• 1.5.2020  16:09

Ďalšia marvelovka a asi to s nimi už definitívne balím. Z úcty k Benedictovi dávam dve hviezdičky a uznávam, že občas to bolo vtipné aj zámerne.

• 26.4.2020  21:46
    Broadchurch (TV seriál) (2013)

Broadchurch čisto ako detektívka neobstojí, ale ako dobrá dráma určite áno. A dokonca bol príbeh stále napínavejší a napínavejší, predposledné dve časti mali veľmi slušné tempo. Páčilo sa mi, ako sa vyvinula línia dotknutej rodiny. A ešte sa mi páčila tá ľudskosť, čo z toho vyčnievala stále viac. Chladných temných drám bez svetla na konci tunela mám už akosi dosť.. :)

• 23.4.2020  00:32

Kto ešte chce odporevadiť doktorku Nowitzki? :)))

• 16.4.2020  19:49
    Devs - Epizoda 8 (E08) (epizoda) (2020)

Ten nápad sa mi veľmi páčil. Atmosféra to však vyhrala nad príbehom a príbeh má u mňa vždy prednosť.

• 13.4.2020  17:54

Milé, uletené. Ohromne som im fandila :))

• 13.4.2020  15:22

Načančaná nuda..