Letuška (2020) (seriál)

Nejak som nemala to srdce dať menej, už len kvôli Kaley (ktorej je to srdečne jedno :)) Dosť nadsadzujem, ale v podstate je to celkom svižná záležitosť s fakt skvelou hudbou a dobrými hlavnými postavami (hoci agenti FBI tam ani nemuseli byť..) Čo mi prekážalo najviac, bolo to melodramatické tlačenie na pílu, ktoré sa týkalo Cassandrinej minulosti - mala som pocit, že sa tým iba nadstavuje čas. Nebyť tejto vaty, mali by epizódy väčší švih. Takže reálne 3, ale pocitovo 4* :))

Hugo a jeho velký objev (2011)

Film, ktorý je vlastne dosť ťažké zaradiť: nečakajte ani rozprávku, ani dobrodružstvo - najmä nie v zmysle, ktorý si pod týmito pojmami bežne predstavíme. Ten príbeh je vlastne veľmi jednoduchý, dal by sa vyrozprávať za desať minút, ale je tiež veľmi dojímavý a má svoj zvláštny pôvab. Je poctou filmu ako takému, ale je aj veľmi ľudským príbehom o hľadaní lásky a zmyslu života. A Jude Law pre mňa osobne v jednej zo svojich najkrajších filmových rolí.. :)

Letuška - V nouzové situaci (2020) (epizoda)

Takú luxusnú znelku som dááávno nepočula a nevidela. Musím sa priznať, že jedna hviezdička ide hudbe, tá sa fakt podarila. Navyše je ohromne fajn vidieť po dlhej dobe Kaley Cuoco, ešte aj v celkom dobrej role. Viem, že to nie je práve ma Oscara, ale prižmurujem očko, lebo moje sympatie z Big Bang Theory asi nikdy nevyprchajú :)) Ostatné veci vnímam tak pol na pol: scenár a réžia sú niekedy vtipné a vynaliezavé a inokedy trošku látajú vzduchoprázdno. Každopádne som celkom zvedavá, ako to dopadne. :)

Mělas to vědět (2020) (seriál)

Nicole akoby začala hrať až posledných päť minúť. Dovtedy som tej jej umelej tvári a umelému výrazu nedokázala veriť. Žiaľ, tento rozpačitý dojem mám z celej minisérie. Úplne stačilo natočiť film, pretože medzi prvou a poslednou časťou sa dohromady nič neudialo a čo sa týka dialógov, ktoré vyplnili toto prázdno, nebolo tiež veľmi o čo stáť. Takže jedna hviezda je za tých posledných päť minút.

Jeho temné esence (2019) (seriál)

Vlastne som nikdy nevidela nič, čo by bolo viac protikresťanské, ako tento seriál. Nemôžem ho zhodnotiť, pretože z hľadiska filmového nie je natočený najhoršie, ale tá zášť voči môjmu náboženstvu bije do očí strašne prvoplánovo. Zaujímalo by ma, či za tým stojí osobná skúsenosť alebo naopak neznalosť. Autor pracuje iba s určitými vonkajšími znakmi predovšetkým kňazského stavu a ten paušalizuje ako niečo obludné. Zjavne o hlbokej spiritualite nikdy neuvažoval. Nevyčítam mu to, ale nedokážem takto postavený príbeh stráviť. Otázka viery sa nedá zjednodušiť na matematickú kalkuláciu dobrých a zlých skutkov, ktoré pripočítame jednej alebo druhej skupine ľudí. A čo sa týka vedy, niekoho privedie k ateizmu a niekoho k ešte hlbšej viere. Ja viem len to, že ak by som bola spisovateľom alebo režisérom, nikdy by som takto nenávistne neprezentovala ateistov ako skazu ľudstva.

Dopis pro krále (2020) (seriál)

Nešetrilo sa na výprave, lokalitách, kostýmoch.. a napriek tomu to tvorcovia na plnej čiare trestuhodne zbabrali. Tak parádny materiál mali v rukách.. a musím sa čestne priznať, že už mi tá korektnosť začína liezť hore krkom.. nuž, to je asi skôr môj problém, to nech si posúdi každý sám. Veľmi by som si želala, aby tento príbeh natočil niekto, kto to má v hlave lepšie zrovnané.

Koruna - Série 4 (2020) (série)

Málokedy neviem, čo napísať. Ale štvrtá séria ma tak nadchla, že doslova neviem, kde začať. Každopádne "The Crown" je kvalitatívne asi najvyrovnanejší seriál, aký som kedy videla, dokonca mám pocit, že ide stále jemne hore. To, akú prácu si dali tvorcovia s výberom castingu, mi doslova vyrazilo dych. Samozrejme Gillian Anderson je bez debaty, ale mňa osobne absolútne dostala Emma Corrin - chvíľami som mala pocit, že vidím skutočnú Lady Di. Navyše sa mi páči, že seriál si zachováva istý nadhľad, človeku nepredkladá jednoduché závery. Anekdotický štýl rozprávania prispieva tiež k tomu, že sa nezamotá do jedinej oblasti života, ale hľadí na dejinné udalosti z perspektívy. Keby si tvorcovia vybrali len životnú líniu Diany a Charlesa, určite by boli schopní natočiť famózny seriál, ale to by už nebolo "The Crown". Myslím, že zámerom nie je pretriasať všetky rodinné vzťahy do detailu, ale pokúsiť sa priblížiť kráľovnin svet na pozadí dejín Británie. A to sa darí naozaj monumentálnym spôsobom. Bravo!

Sběratel polibků (1997)

Ono by to bolo aj celkom fajn. Ale naši hrdinovia akoby sa správali tak, aby mali čím vyplniť čas. Vyšli z toho ako riadni babráci, povedzme si úprimne. Byť scenáristom, trošku si sypem popol na hlavu, lebo tento materiál mohol dopadnúť aj lepšie.

Star Trek: Discovery - Nedokonalí světci (2019) (epizoda)

Fúha.. tak toto bolo už aj na mňa priveľa. Definitívne to s Discovery balím.. Škoda. Prvá séria sa tvárila, že sa vyberie trochu iným smerom.