Zalknutí (2008)

Četla jsem knihu, viděla film, obojí je super. Někteří zde fundovaní se mnou nebudou souhlasit už z principu, to mě ale fakt nevadí. Vy, kteří máte rádi filmy a nedíváte se na ně proto, abyste je mohli pěkně zkritizovat, ale prostě proto, že vás baví a těší vás se na ně dívat, budete tímto filmem příjemně potěšeni, pobaveni a užijete si to. Sam je skvělej, Anjelika výborná, ostatní též a Palahniukově knížce film nic nedluží. Je to super, mrkněte na to, uvolněte se, nežerte u dívání nic velkýho, co by se nedalo polknout a když tak pořádně žvýkejte a hlavně se bavte.

Prometheus (2012)

Tak mě napadlo, že dám pětihvězdu tomu, o kterém vím, že ho ještě chci vidět. No a tady to skončí a já si to můžu pustit ještě a ještě, není to sexy? A je to logický, že jo. Prostě to tak mám, jak se mi něco líbí, nemůžu s tím přestat. Každopádně, na Vetřelce nečekejte, funět vám za krk nebude, to ještě zdaleka nee. Stejně je to zvláštní, jak v tom Hulivůdu natočí filmy nejdřív o tom, jak to vlastně dopadlo a pak teprve o tom, jak to vlastně všechno začalo. Bezva loď. Bezva režie, Ridley, myslím, že se známe už nějaký pátek , asi každý má své dny, ale tohle se ti zase povedlo.

Hudson Hawk (1991)

Nejlepší praštěný film ever, s praštěnými hláškami, malinko zvrhlou italskou manželskou dvojkou, divným Andělíčkem Strážníčkem, kterého hraje David Caruso, divným Coburnem, Čokoládou, divným siláckým tuponěm, divným kafem a spoustou jinejch divnejch věcí, da Vinciho sforzou počínaje a vstřikováním vzadu konče. Nesmíte to brát tak vážně a Bruska je fakt super, no a co, že za to dostal malinu. Nebo právě proto.

Žena v kleci (2013)

Pane Bože! Jednou jsem si ze zoufalství "vyndala" kousek ulomeného zubu kombinačkama. Věřte, není to nejlepší způsob, jak zakončit večer. No ale představa pětileté absence pořádné sprchy, ibáče, kvalitního toaleťáku, vložek, mojí peřinky, o duševní potravě nemluvě, z toho se mi vážně chce zvracet daleko víc. No, takže, milí a vážení diváci, tohle je moc moc napínavý kousek a obzvláště konec je velmi dobře vygradován. Jasně, že v Americe by to udělali jinak, ale myslím, že by to nebylo ono.

Mapy ke hvězdám (2014)

Nejlepší je, když dáte magorovi za pět. Vážně: je to odporné! Všichni zúčastnění, jak tady stojíte, ležíte, sedíte, smrdíte, hysterčíte, říkáte hnusné a nechutné zvrácenosti a chováte se jako největší oslizlá špína, máte pětku! A už chybí jen ten Kaligula a lvi!

Čas zabíjet (1996)

Luxusní právnický thriller. Když se dnes díváte na McConaugheyho, vidíte chlápka, prvotřídního herce, který na sobě pracuje a doslova bere jednu vyšší metu za druhou. Ale tenkrát to byl neznámý pěkný blond týpek. Výborný Matthewe, výborný. Závěrečný obhájcův projev mi způsobil mrazení. Skvělé herecké obsazení a výborná režie. Zatímco Batmani se mi pod taktovkou Joela moc nelíbili, tohle se mi líbilo moc.

Whiplash (2014)

Moc pěkný,náramně jsem se bavila. Poznala jsem pár magorů profesorů, nikdo z nich však za mé éry nedosahoval tak výborných výsledků, jako tady ten šílenec. Každopádně, jeden se na obzoru teď vyrýsoval, má podobné metody, nemůžu ho ale prozradit. Je to hvězda ve svém oboru a jen doufám, že se jeho žáci nevybourají, nebo neoběsí a dají to. Vřele doporučuji vidět, užijte si to, bubenický mazec!

Trosečník (2000)

Co si asi tak vezmete s sebou na pustý, neobydlený ostrov uprostřed oceánu? No, určitě ne pilu, kladivo, nabíječku a záložní zdroj. Budete rádi za starou brusli, kterou byste normálně okamžitě vyhodili do kontejneru. Takže jako trosečník máte pár, neřku-li desítek, let, úplně jiné priority. Ale, protože nejste úplný ignorant, pesimista a jste loajální vůči firmě, pečlivě střežíte zásilku - nééé drog!, co si myslíte! - v naději, že až se někomu zadaří vás zachránit, doručíte ji. No a protože záchrana nikde, hloubáte samozřejmě, mezi dunami, vlnami, palmami, monzuny, lovem, malárií a jinými trosečnickými kratochvílemi a ubíhajícími roky, jak se zachránit sami. Výborně, tak to jsem vždycky potřebovala vidět, aby mi bylo líp.

Hvězdný prach (2007)

Vůbec nechápu, jak někdo tuhle pohádku může mít nerad. Vždyť už jen ten kapitán je tak naprosto nečekaně jinej, překvápko na entou, mazec, fakt bombič. A to nemluvím o naprosto luxusní Michel Pfeiffer. Když jsem to viděla poprvé, Mark Strong byl pro mě nepomalovaným plátnem a moc moc se mi v roli zlotřilého dvanáctého?, to je jedno, bratra líbil. Už tehdy jsem se do něj zamilovala. A Claire Danes? Krásně září, nádherná hvězda, jak vyšitá.

Interstellar (2014)

Uf, ale tohle byla fuška. Nebudu vyčerpávat dlouhýma komentama, jako někteří zaručeně fundovaní dvojvězdičkáři, co by to z fleku natočili lépe a radostněji. Výborný film, skvělí herci, parádičky ve vesmíru a takové ty serepetičky kolem. PS: jo a úplně best ever multifunkční roboti.