Peterssen

Petr Nehasil

okres Praha

<< předchozí 1 2
    • 14.4.2019  23:39

Až na ten USAhappyendjaksviň závěr to bylo výrazně lepší, než jsem čekal. Jasně, dalo by se jít víc do hloubky a určitě je to všechno mnohem složitější, ale to už by bylo jen drama bez komedie...

• 13.4.2019  18:45

Film je dobře natočený, ale až moc těžko se věří, jak perfektní zkušený plánovač a jeho sehraný tým najednou můžou dělat tolik školáckých chyb. Ale kdo ví, co udělá hromada peněz...

• 8.3.2019  23:19
    Toman (2018)

Na celým filmu jsou nejlepší závěrečné titulky. Příběh zajímavý, ale jeho vyprávění nudné, rozvláčné, plné postav, ve kterých se nevyznám a nevytvořím si k nim žádný vztah. Nekonečný proud slov dokáže přerušit jen neustálý zapalování nebo típání cigaret, dýmek a doutníků (fakt by mě zajímalo, kolikrát celkem).

• 7.3.2019  10:21

První půlka se dala zkrátit tak na 20 minut, ta druhá už byla akční a vtipná jak se patří. Chvílemi člověk cítí, že se jedná "jen" o další Marvelovku natočenou podle lehce ohmataného receptu, ale stejně to pořád funguje. Výkon Brie Larson mi přišel trošku prkenný, ale naštěstí celkově působí sympaticky. Zato Samuel L. Jackson a Ben Mendelsohn (jako Talos) byli super! K hudbě, ač soundtrack celkově výborný, mám jen výtku v tom, že ne všechny songy jsou správně napasované na dynamiku děje, což by měl být už standard.

• 27.2.2019  21:14

Na to, že film má přes 2h se člověk o kapele nic moc nedozví, celý její vývoj je tak trošku z vlaku, aby se tam vešly všechny písně, které všichni tak milujeme. Ale když budu chtít vidět a slyšet Wembley, pustím si originál - na co revival, byť povedený? Taky mě mrzí, že se tvůrci podřídili přístupnosti PG13 a vše je tak dost opatrné, škoda... Ale pořád je to pěkný film s dobrými hereckými výkony, který člověka zaujme a zahraje na city. I když Malek, ač Fredieho nastudoval poctivě, mu prostě není podobný - on byl mačobuzna, ne pakoskřítek :D

• 22.2.2019  20:45

Rozhodně lepší než většina hraných Spider-manů. Je to až na výjimky svižný, akční a zábavný.

• 18.2.2019  21:02
    Creed II (2018)

Posbírali ručníky z Rockyho 2-4 a vyždímali z nich tenhle předvídatelnej na city hrající kus, kde jeden syn trénující pod jiným synem CGI-boxuje se synem, kterého trénuje táta, který tomu prvnímu synovi zabil tátu...

• 7.3.2018  10:12

Ač se film snaží se tvářit jinak, je to nakonec zase klasický devadesátkový akčňák s Brucem, který se mstí. A tím nemyslím, že je to špatně, jen jsem cítil určitou rozpolcenost a nejistotu v tom, že se tvůrci pokoušeli o nový přístup a tím udělali první část filmu zbytečně dlouhou a v dalších fázích se vždy, když měli možnost, v půlce jakoby zalekli neprověřených postupů a sklouzli ke klasice. Film má pár povedených akčních scén, pár povedených vtipů, ale celkově jsem cítil ještě dost nevyužitého potenciálu. Celkově mě to nenadchlo, ani neurazilo, jsem rád, že jsem to viděl a znovu na to nemusím...

• 14.12.2017  01:04

Nuda, záchvěv toho, že se něco bude dít, nuda a pak zklamání a celkový nepochopení, o čem to vlastně mělo být... Tolik zdlouhavých a ubrečených scén nebylo ani za celých 6 prvních filmů. Temná strana je k smíchu v obou případech Sithských zástupců a každých deset minut jsem měl pocit scény vykradené z jiného filmu. Za mě rozhodně nejlepší byl del Toro, který se objevil jen jako doplněk... A přitom bylo znát, že stačilo málo a mohl to být super film :(

• 25.10.2017  22:00

Tak tohle se vážně povedlo. Je to barevný, akční, vtipný, se super muzikou a dobrými herci, má to spád, je to svým způsobem originální a je to obrovská zábava. Jasně, někdo může namítat, že děj je moc jednoduchý a přímočarý, ale co – já se ani chvilku nenudil a o to přece u takovýho filmu jde 

• 21.9.2017  06:34

Pořád je to dobrý a pořád je to zábavný, ale postrádá to eleganci, šarm a originalitu jedničky. Na druhou stranu asi málokdo čekal, že by první film šlo ještě vylepšit nebo překonat. Možná se dalo aspoň půl hodiny osekat a udržet aspoň příjemný spád, který byl hlavně v poslední čtvrtině výborný. Kdyby to šlo, dám 4.5, protože mě to vážně bavilo, ale na plný počet to prostě nestačí.

• 12.7.2017  21:22

Dvě a půl hodiny, během kterých se nic nestalo. Vždy, když to podle záběrů a hudby vypadalo, že se něco stane, tak to zase vyprchalo... Veškeré akce je asi 5 minut a opičí dialogy to vážně nespasí. Vtipný opičák byl zbytečně vynucená postava. Celkově o ničem.

• 13.4.2017  09:07

Šel jsem do kina defakto bez očekávání, jen jsem doufal, že se tý ptákovině aspoň zasměju. A to se stalo - smál jsem se opravdu často a nahlas. Stačilo jen zapomenout na to, že někdo neumí hrát, děj a vůbec celý film a série je naprosto absurdní, vypnout většinu mozku a nechat se bavit. Musím přiznat, že celkem závidím tvůrcům takovou práci - máte obrovský rozpočet a můžete si evidentně dělat, co se vám zlíbí a lidi na to chodí - už po osmé!

• 5.1.2017  11:02

Z tohohle filmu jsem trošku rozpačitý - po shlédnutí prvního traileru jsem si říkal, že na to snad ani nepůjdu do kina, po prvních ohlasech jsem zadoufal, že by to mohlo být dobrý a tak jsem vyrazil. Koupě lístku určitě nelituju, ale Star wars už je v tomhle filmu opravdu jen značka, ze které se Disney stačí vyždímat co se dá (důkazem budiž merch, který je snad už úplně na všech možných i nemožných výrobcích). Ale zpět k filmu - často jsem četl, že je to "nejtemnější" z hvězdoválečných filmů a to je pravda, bohužel ale ne až tolik atmosférou, jako obrazem. Jedná se zřejmě o nový trend, že i v moderním multikině v super 4K rozlišení koukáte na film za bžilion a přitom máte problém rozeznávat kontury obličeje herců na plátně. A co se těch herců týká - hlavní dvojice mi bohužel zrovna dvakrát nevyhovovala. Věčně "drsný" nafouknutý obličej Felicity Jones mě vyloženě iritoval a Diego Luna sice hrát umí, ale charisma nikde. Radši bych dál víc prostoru Madsu Mikkelsenovi nebo Benu Mendelsohnovi. Zajímavý mi přišel nápad s "oživením" některých postav pomocí CGI, jen admirála Tarkina neměli nechat mluvit a ukázat ho jen na chvilku. Celkově jsem se nenudil, ale film hodnotím jako průměr.

• 6.12.2016  11:15

Nebýt toho, že jsem se při některých scénách vážně nasmál a ze film nemá dvě hodiny, dal bych odpad. Je to škoda, protože peníze evidentně měli, jen po sobě asi scenárista nečetl dialogy, střihač se nepodíval, co napáchal atp...

• 23.3.2016  22:25

Tak tohle se FAKT nepovedlo. Celou cestu z kina jsem si probíral v hlavě jednotlivý aspekty filmu a snažil se najít jeden, co se poved. Pořád hledám a nic, NIC! Herecký výkony? Affleckův badass nas*aný výraz připomínal dítě, který nechce jíst brokolici. Cavill je zas klaďas až na půdu, kterej působí až komicky, když přijde na romantický scény. Kamera? Věčně zaostřeno jinam, než je potřeba. Postavy nasvícený z boku, takže dokonale vidíte ucho, ale obličej je ve tmě. Jo a tma? Ta tam je pořádná - je to tak tmavý, že často nevidíte co se děje, ale přitom to nepůsobí temně. Hudba místo aby podtrhovala děj, tak překážela. Struktura děje nesmyslná a zmatená - neustále přeskakuje tu do minulosti, tu mimo realitu, tady na jinou dějovou linku, kterou ale zásadně nevysvětluje, protože proč taky...? A když už tohle všechno selže, tak si člověk řekne, že je to velkej drahej film a bude to aspoň pořádná sci-fi akční řežba. Ale neee - CGI efekty na úrovni Krotitelů duchů a na choreografii bitek asi nesehnali choreografa, takže místo toho kamera ve chvilce vrcholnýho snažení prostě sjede záběrem do zdi nebo do země. Mám pocit, že snad někdo v půlce natáčení řekl "stop, balíme a za týden to musí být v kinech". Jinak si takový selhání fakt nedovedu vysvětlit. Vlastně ani nevím, za co dávám ty dvě hvězdy - asi protože Batman a Superman žejo...

• 14.2.2016  21:56
    Deadpool (2016)

Hned úvodní titulky vám napoví, že tohle nebude úplně běžný zážitek. Neotřelý a vulgární humor, který bohužel chvílemi neví, kam vlastně míří a občas je až moc pubertální. Každopádně těžko hledat delší nudný úsek - začátek nasadí vysoké tempo a v něm se +/- drží celý film. A ač se to nezdá, tak je to celkem romantický film, čili ideální na Valentýna :D

• 24.1.2016  17:30
    Stážista (2015)

Taková pohodová lehká nenáročná pohádka pro dospělé. Vysoká koncentrace optimismu může pro někoho být až nepříjemná, ale pokud se chcete po nedělním obědě natáhnout a nechat se pohladit po duši - je to určitě dobrá volba. De Niro jako postarší charizmatický gentleman s obrovskou chutí do života je skvělý, i když někdy až neuvěřitelný (ale jak jsem zmiňoval, osobnosti ani děj nemají v tomto filmu být složité).

• 24.1.2016  16:51

Musím říct, že jsem byl celkem zklamán. Pokud jdu do kina na film s nejvyšším počtem nominací na Oskara, tak jsou moje očekávání dost vysoko a kdybych si nedal na hodnocení den odstup, možná bych ještě jednu hvězdičku ubral. Ano, samozřejmě vím, jak náročné si Iñárritu celé natáčení vymyslel, ale - upřímně - až na pár krásných záběrů přirody jsem z toho jako divák žádnou přidanou hodnotu necítil. A ano - DiCaprio si Oskara opravdu zaslouží a to podle mě hned za několik jeho předešlých filmů, ale tady kromě obrovského utrpení a obětování se pro roli nic tak převratného nepředvedl. Naopak výborný mi přišel Tom Hardy v roli záporáka. A malé plus má u mě kamera za několik opravdu zajímavě pojatých záběrů.

• 23.1.2016  22:01

Jakožto ekonomický nevzdělanec jsem měl co dělat, abych stíhal chápat o co přesně jde. Naštěstí je film natolik zajímavý a celý jede v takovém tempu, že jsem neměl problém se na ty dvě hodiny k obrazovce přilepit. Naprosto skvěly Christian Bale a výborní Steve Carell a Brad Pitt (Gosling jediný z plakátu nestál za moc). I přesto, že jsem se u sledování bavil, nakonec jsem měl zase jednou pocit, že lidstvo je vážně nepoučitelné a to byl zřejmě záměr.

• 20.1.2016  23:21

Nebýt to podle skutečné události, tak bych si asi řekl, že jde o americkou agitku :D Každopádně zajímavý námět, skvělé dialogy a kvalitně natočený snímek. Hanksův obličej vypadá, jako by nosil svou vlastní masku, ale pořád je to pan herec. Výborný byl v roli staršího sovětského špiona Mark Rylance. Přestože se film snaží ukázat drsný Berlín v kruté době a nehostinném počasí, nějak to na mě stejně nepůsobilo věrohodně - sice tmavé, ale málo temné a syrové... A ještě k délce stopáže - na dnešní dobu už celkem běžných 2 hodiny a 21 minut, které se sice ani v nejmenším netáhnou, ale dalo se díky dostatku času dostávat víc do detailů a vtáhnout tak diváka ještě trošku hlouběji do děje.

• 18.1.2016  22:39

Výborná tragikomedie se zajímavým nápadem. Hodně se mi líbilo, jak si vyhráli s kamerou a hlavně se světlem. Celý film podkresluje krásná hudba, která navozuje tu správnou atmosféru. Jediná škoda, že z celého spektra možností, které se z úvodu nabízely se příběh vydal pouze po jedné linii a ta občas tíhla ke klišé.

• 17.1.2016  23:04

Vzhledem k hypu kolem tohohle filmu jsem měl dost vysoká očekávání, ale i přesto si u mě stojí vysoce nadprůměrně. Za zmínku určitě stojí výborná kamera a herecký výkon Del Tora. Bohužel pozadí postav zůstává z velké části nevysvětleno, takže jsem občas netušil, kdo má v ději jakou úlohu. Každopádně To není žádná bezduchá střílečka, ale ani vleklá detektivka. Má to náboj, napětí, překvapení... A velice zajímavý "soundtrack" nebo spíš zvukové pozadí (hudba bych tomu úplně neříkal, ale účel to plní dobře).

• 17.1.2016  22:52
    Spectre (2015)

Je mi sice sympatické, že se tvůrci snaží zase trošku navrátit k bondovce - krásný Aston Martin (ale ještě krásnější a libozvučnější záporácký Jaguar), vychytané hodinky... Ale jako film je to proti Skyfall dost propad. Děj má sice celkem spád, ale bohužel vše se odehrává jen velice povrchně - každý incident je vyřešen tak snadno, jako by Craig jen projel kolem ve vlaku a hotovo a asi právě proto mě film vůbec nepohltil, necítil jsem napětí a vše bylo víceméně dopředu jasné. Škoda - šlo to udělat mnohem líp.

• 9.1.2016  20:55
    Creed (2015)

Průměrné a předvídatelné pokračování ságy o Rockym. Sly tentokrát sám neboxuje, ale možná právě o to víc se mi ve filmu líbil. Bohužel každá zápletka a konflikt se ve filmu vyřeší skoro hned a bez zádrhelu, což filmu moc neprospívá a konec je ještě umělejší a přehnaně pozitivní, než v Rockym IV. Každopádně po zhlédnutí jsem díky několika odkazům na ně, měl hned chuť zkouknout první dva filmy. Jo a (hlavně v ringu a kolem něj) povedená kamera.

• 9.1.2016  20:40

Tarantinova onanie sama nad sebou - tříhodinový takřka director's cut s extrémně dlouhými záběry. První polovinu filmu se všechno dost vleče a asi po hodině jsem měl pocit, že si snad zdřímnu, ale najednou se to rozjede a po skončení filmu jsem si uvědomil, že byl vlastně skvělý a že jeho režisér je prostě geniální bastard. Co se herců týká: skvělý výkon Jennifer Jason Leigh a hodně mě bavil Walton Goggins, elegentní Tim Roth, Samuel L. Jackson nezklamal a Kurta Russella jsem skoro nepoznal, koho bych vyměnil klidně i za figurínu z obchodu s oblečením je Channing Tatum - herecký výkon i vzhled by byly stejné... A rozhodně nesmím zapomenout na hudbu, která se mi v Tarantinových filmech vždy líbí, ale tentokrát to byla opravdu symfonie pro ušní bubínky složená Morriconem, hraná Českým národním symfonickým orchestrem a ještě natáčená v Abbey Road studios.

• 21.12.2015  21:02
    Malý princ (2015)

Na tenhle film se mi do kina upřímně moc nechtělo, ale nakonec jsem rád, že jsem se nechal přesvědčit. Při první cca polovině filmu jsem se opravdu rozplýval nad dokonalým prolnutím dvou světů vykreslených dvěma skvěle provedenými způsoby animace. Bohužel druhá část už za mě tak skvělá nebyla - škoda. Jo a rozhodně nechápu, co v kině dělala ta spousta dětí - podle mě to totiž pro ně zrovna moc není...

• 21.12.2015  20:49

Nejsou a už asi nikdy to nebudou Star wars, jako Epizoda V. Ale na druhou stranu je probuzená síla pro mě podařenější, než nová trilogie. Například zmizely nesmyslně nablýskané lodě a vždy perfektně nalíčené postavy. Film je natočen s velikou úctou k původním dílům a chvílemi se přelije až do nostalgie. S novými postavami jsem se až na záporáka Kylo Rena (Adam Driver) celkem sžil. Zajímavé je i rozvedení děje kolem stormtrooperů. Celkově dost povedené, ale na plný počet to není.

• 19.11.2015  10:07

Je sice pravda, že se ve filmu vlastně skoro nic neděje, ale mě se prostě líbil. Atmosféra opravdu dokáže vtáhnout do děje a Johny Depp, jakkoli se dá spekulovat o příčetnosti maskérů, je dokonale slizkým a děsivým čistokrevným zloduchem, kterému ale i přesto trošku fandíte. Mrzí mě, že víc prostoru nedostal Corey Stoll – volný čas by se ve filmu určitě našel. Naopak zklamáním pro mě byl Benedict Cumberbatch, který působil dost nevýrazně. Za mě určitě stojí za to si na film zajít, jen od něj nesmíte čekat příliš.

• 11.8.2015  17:26
    Bojovník (2015)

Celý film táhne výkon Jakea Gyllenhaala, naopak Rachel McAdams by ve filmu mohla být ještě kratší chvíli, Forest Whitaker byl stabilně nadprůměrný. Příběh celkem klišé, ale nikoho neurazí. Rozhodně mi chyběla dějová linka zabývající se blíže vyšetřováním událostí z charitativního večírku. Co bych pochválil jako nezvyklý a velice působivý prvek byly záběry z pohledu první osoby uprostřed záplavy úderů. Ještě jednou sláva Gyllenhaalovi!

<< předchozí 1 2