Most špiónů (2015)

Nebýt to podle skutečné události, tak bych si asi řekl, že jde o americkou agitku :D Každopádně zajímavý námět, skvělé dialogy a kvalitně natočený snímek. Hanksův obličej vypadá, jako by nosil svou vlastní masku, ale pořád je to pan herec. Výborný byl v roli staršího sovětského špiona Mark Rylance. Přestože se film snaží ukázat drsný Berlín v kruté době a nehostinném počasí, nějak to na mě stejně nepůsobilo věrohodně - sice tmavé, ale málo temné a syrové... A ještě k délce stopáže - na dnešní dobu už celkem běžných 2 hodiny a 21 minut, které se sice ani v nejmenším netáhnou, ale dalo se díky dostatku času dostávat víc do detailů a vtáhnout tak diváka ještě trošku hlouběji do děje.

Najednou jsme rodina (2018)

Až na ten USAhappyendjaksviň závěr to bylo výrazně lepší, než jsem čekal. Jasně, dalo by se jít víc do hloubky a určitě je to všechno mnohem složitější, ale to už by bylo jen drama bez komedie...

Osm hrozných (2015)

Tarantinova onanie sama nad sebou - tříhodinový takřka director's cut s extrémně dlouhými záběry. První polovinu filmu se všechno dost vleče a asi po hodině jsem měl pocit, že si snad zdřímnu, ale najednou se to rozjede a po skončení filmu jsem si uvědomil, že byl vlastně skvělý a že jeho režisér je prostě geniální bastard. Co se herců týká: skvělý výkon Jennifer Jason Leigh a hodně mě bavil Walton Goggins, elegentní Tim Roth, Samuel L. Jackson nezklamal a Kurta Russella jsem skoro nepoznal, koho bych vyměnil klidně i za figurínu z obchodu s oblečením je Channing Tatum - herecký výkon i vzhled by byly stejné... A rozhodně nesmím zapomenout na hudbu, která se mi v Tarantinových filmech vždy líbí, ale tentokrát to byla opravdu symfonie pro ušní bubínky složená Morriconem, hraná Českým národním symfonickým orchestrem a ještě natáčená v Abbey Road studios.

Pojedeme k moři (2014)

První půl hodiny jsem si říkal, že film natočený dítětem na zrcadlovku je zajímavý, neotřelý a originální nápad. Později už tolik ne a po hodině už mi lezl krkem. Celou dobu se vlastně nic neděje. Rádoby překvapivý zvrat byl vcelku uhádnutelný, neustálý komentář otravný.. Zkoušet se to musí, ale tohle se nepovedlo.

Po životě (2019) (seriál)

Jak by řekl klasik: You'll laugh, you'll cry, it will change your life. Je to krásně vtipně melancholické a asi jediné, co se mi tak úplně nelíbilo bylo posledních 5 minut Amerického happy endu, který tam prostě neseděl (už jen proto, že celý seriál je Britský až na půdu).

Přání smrti (2018)

Ač se film snaží se tvářit jinak, je to nakonec zase klasický devadesátkový akčňák s Brucem, který se mstí. A tím nemyslím, že je to špatně, jen jsem cítil určitou rozpolcenost a nejistotu v tom, že se tvůrci pokoušeli o nový přístup a tím udělali první část filmu zbytečně dlouhou a v dalších fázích se vždy, když měli možnost, v půlce jakoby zalekli neprověřených postupů a sklouzli ke klasice. Film má pár povedených akčních scén, pár povedených vtipů, ale celkově jsem cítil ještě dost nevyužitého potenciálu. Celkově mě to nenadchlo, ani neurazilo, jsem rád, že jsem to viděl a znovu na to nemusím...

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Musím říct, že jsem byl celkem zklamán. Pokud jdu do kina na film s nejvyšším počtem nominací na Oskara, tak jsou moje očekávání dost vysoko a kdybych si nedal na hodnocení den odstup, možná bych ještě jednu hvězdičku ubral. Ano, samozřejmě vím, jak náročné si Iñárritu celé natáčení vymyslel, ale - upřímně - až na pár krásných záběrů přirody jsem z toho jako divák žádnou přidanou hodnotu necítil. A ano - DiCaprio si Oskara opravdu zaslouží a to podle mě hned za několik jeho předešlých filmů, ale tady kromě obrovského utrpení a obětování se pro roli nic tak převratného nepředvedl. Naopak výborný mi přišel Tom Hardy v roli záporáka. A malé plus má u mě kamera za několik opravdu zajímavě pojatých záběrů.

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Z tohohle filmu jsem trošku rozpačitý - po shlédnutí prvního traileru jsem si říkal, že na to snad ani nepůjdu do kina, po prvních ohlasech jsem zadoufal, že by to mohlo být dobrý a tak jsem vyrazil. Koupě lístku určitě nelituju, ale Star wars už je v tomhle filmu opravdu jen značka, ze které se Disney stačí vyždímat co se dá (důkazem budiž merch, který je snad už úplně na všech možných i nemožných výrobcích). Ale zpět k filmu - často jsem četl, že je to "nejtemnější" z hvězdoválečných filmů a to je pravda, bohužel ale ne až tolik atmosférou, jako obrazem. Jedná se zřejmě o nový trend, že i v moderním multikině v super 4K rozlišení koukáte na film za bžilion a přitom máte problém rozeznávat kontury obličeje herců na plátně. A co se těch herců týká - hlavní dvojice mi bohužel zrovna dvakrát nevyhovovala. Věčně "drsný" nafouknutý obličej Felicity Jones mě vyloženě iritoval a Diego Luna sice hrát umí, ale charisma nikde. Radši bych dál víc prostoru Madsu Mikkelsenovi nebo Benu Mendelsohnovi. Zajímavý mi přišel nápad s "oživením" některých postav pomocí CGI, jen admirála Tarkina neměli nechat mluvit a ukázat ho jen na chvilku. Celkově jsem se nenudil, ale film hodnotím jako průměr.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Dost zklamání. A to jsem nečekal nic extra... Uspěchaný střih, divná kamera, vtipy jsou hrozně nucený a dialogy nudný. A přitom stačilo jen trošku - herci i prachy na to byly.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Šel jsem do kina defakto bez očekávání, jen jsem doufal, že se tý ptákovině aspoň zasměju. A to se stalo - smál jsem se opravdu často a nahlas. Stačilo jen zapomenout na to, že někdo neumí hrát, děj a vůbec celý film a série je naprosto absurdní, vypnout většinu mozku a nechat se bavit. Musím přiznat, že celkem závidím tvůrcům takovou práci - máte obrovský rozpočet a můžete si evidentně dělat, co se vám zlíbí a lidi na to chodí - už po osmé!