Tři metry nad nebem (2010)

Ach.. aký chico magnífico! Na tohto drsňáka na motorke bych dokázala čumeť celé hodiny.. výborná romantika so skvelou hudbou a k tomu trochu adrenalínu - perfecto!

Radši umřít (1985)

Neskutočne uletená komédia, plná neotrelých vtípkov a bizarných situácií. Toto čisté šialenstvo, na čele s krásne nemotorným Johnom, nemusí vyhovovať každému, ovšem u mňa to bol zásah do čierneho.

Řekni cokoliv... (1989)

Romantika jak sa patrí! Krásne im to fungovalo, bola z nich cítiť zamilovanosť a mne sa z nich prebudili motýlky v brušku. Okrem toho, že bol Cusack zase neodolateľný, bol aj celkom zábavný, takže som sa s ním vôbec nenudila. Potešil aj sympoš Mahoney, ktorého si tiež vždy rada pozriem.

Cesta Natty Gannové (1985)

Nádherné cestovateľské dobrodružstvo odvážnej holčiny, ktorá sa vydáva hľadať svojho otca. Veľmi dojemný a napínavý príbeh, v ktorom okrem sympatickej dievčiny cestuje aj krásny vĺčko a šikovný fešáčisko. Cusack nám zase predviedol, že to s ústami vie a z jeho očí bolo na pár okamžikov cítiť aj rozpaky, čo bolo celkom milé. Celý film má výbornú atmosféru a je v ňom vela silných momentov, pre ktoré sa ho určite oplatí vidieť.

Stáhni mě do pekla (2009)

Vtipné, nechutné a strašidelné.. takéto horory ja možem!

Výkřik ve tmě (1988)

Príbeh je založený na smutnej tragédii, od ktorej sa odvíjajú ďalšie dramatické momenty, zasahujúce smútiaciu rodinu. Je smutné, že rodič, ktorý stratil svoje dieťa, musí dokazovať niekoľko rokov svoju nevinu a čeliť útokom médií a pohoršenému davu ľudí. Emočne ma to veľmi silno zasiahlo, pretože aj ja som matka a naviac to Meryl zvládla nádherne zahrať. Občas síce pôsobila nelogicky chladne a vyrovnane, čo jej vačšina zazlieva, mne to ovšem až tak moc neprekážalo. Skôr by sa to mohlo obísť bez tých kresťanských rečí, ktoré chŕlil jej zdrvený manžel. Aj keď som kresťanka, bolo to trochu príliš... Netreba sa však toho bát. Len si to smelo pozrite, už len preto, že Meryl to v krátkych čiernych vlasoch neskutočne sekne.

Sedmero krkavců (2015)

Človeka až zahreje pri srdci, keď vidí tak nádherné spracovanie klasickej rozprávky. Funguje tu naprosto všetko – napätie, romantika, dramatickosť, ale aj množstvo humoru, ktorým sa v tomto príbehu veru nešetrí. Herci sa naplno predviedli a dokázali tomu dodať maximálnu skutočnosť. Konečne rozprávka, ktorou sa môžme hrdo pýšiť!

Určitě, možná (2008)

Takto si predstavujem romantickú komédiu. Krásne dojemný príbeh, ktorý vám vyvolá úsmev na tvári i motýlky v brušku. Ženy sú pôvabné a Ryan je chrumkavučkejší, než kôrka na čerstvo upečenom chlebíku z Lidlu. Slasť pre oči i dušu.