• Krátkometrážní

Alenka v říši divů (2010)

Narozdil od Karlika me tento film i bavil (hlavne se v nem tolik nezpivalo!) ale co Burton udelal z puvodni predlohy? Vmestnal postavy do skatulek hodny/zly (navic v kategorii zly zbyly jenom 3 postavy...) vsechno napasoval na ten nejjednodussi mozny pribeh, pridal spoustu cukru a potravinarskeho barviva a vyslal do obehu pro poteseni davu... ne, neni to ten napady a morbiditou hyrici Burton, ale...nektere postavy byly stejne uzasne - treba tydlidyn s tydlidukem...a libilo se mi propojeni "alenky z rise snu" a "alenky za zrcadlem" ... a herci byli take skveli

Avatar (2009)

Kdyz jsem na film sla, byla jsem presvedcena, ze to bude barevna slatanina plna uzasnych efektu ala jakakoliv velkostrilecka, plna neuveritelnych monster ala vetsina filmu zabyvajicich se "jinymi svety", plna srdcervoucich okamziku ala tragicke sladaky...a taky jsem byla presvedcena, ze zustanu imunni a nereknu to-ale musim, ten film byl nadherny...NADHERNY! ... tentokrat zvitezily emoce nad rozumem

Binární bedna (2010) (studentský film)

Skvely film, ktery "nema vyznam" pro nematematiky (viz komentar uz.noby), avsak lide znali se kralovsky pobavi:)

Bohemian Rhapsody (2018)

Film o Freddiem přímo svádí k prvoplánovým scénám z gay klubů, k pitvání se v osamělosti maskované za honosné večírky nebo k srdceryvnému pozorování Freddieho umírání. Ale film Bohemian Rhapsody nabízí sofistikovanou podívanou. Všechna tahle témata jsou ve filmu pouze naznačena, ale jádro leží někde úplně jinde: v síle hudby skupiny Queen. Ostatní členové nejsou jen do počtu, naopak, skupina Queen je vykreslena jako kreativní parta čtyř rozdílných osobností, kde každý má své místo v soukolí. A závěrečný koncert je jedním slovem strhující. Tohle není plakání nad předčasnou smrtí genia, tohle není kýčovité zaujetí ve Freddieho sexualitě. Tohle je pocta rockové hudbě. Pocta nejlepší skupině všech dob. A moct se nechat unést sílou koncertu ve Wembley, to je sen každého fanouška Queen. Ale vy, narozdíl od přímých účastníků, v tu chvíli znáte Freddieho osud. Takže husí kůže a hluboké pohnutí zaručeno.

Brooklyn (2015)

Velmi prijemne civilni komorni drama. Zadne melodramaticke vybuchy a necekane zvraty, takze je vse naprosto uveritelne. Pata hvezda za mile herecke vykony a prijemne herecke obsazeni (zadni prvoplanovi krasavci a krasavice, jak byva zvykem, spise takovi lide odvedle)

Černé zrcadlo - Joan je hrozná (2023) (epizoda)

nebavilo me to... a nedavalo to smysl. A vysledne rozuzleni bylo jen recyklaci jinych BM dilu... za me fakt smutny uvod tak dlouho ocekavane serie

Čtyři pokoje (1995)

Proc, proc nehral Steve Buscemi, ale Tim Roth? Ten clovek mi naprosto nesedl, jeho prehravany skleb mi vubec nepomohl odhalit jeho momentalni motivace a uz po 5 minutach filmu jsem se podvedomne pokousela ho z obrazu nejak vyignorovat. Hrat tam Steve Buscemi, dokazu si predstavit, ze by to bylo na 4*.

Díra u Hanušovic (2014)

Další, další, další....další český film o hovně. O stále stejně trapných zoufalcích v podání stále stejných herců. Film, jakých Hřebejk a další produkují mraky. Tenhle se ale narozdíl od všech těch dalších filmů nesnaží tvářit, že je o něčem, že přináší zásadní sdělení nebo nečekanou pointu. Absence jakéhokoliv naředění oné hutné syrovosti považuju za velmi příjemné. Nebýt toho hrozného komoleného nářečí, které vůbec do dané oblasti nespadá a v podání pražských herců působí jak pěst na ucho, mohly to být 4*.

Domek z karet (2013) (seriál)

Co do politickych klicek super, atmosfera, hudba, super...ale to, ze uz od druheho dilu se zacina daleko vic resit kdo s kym spi, me proste nebavi... jen cekam, kdy postavy zacnou resit sve vnitrni boje ve stylu "vis Franku, nekdy si rikam, jake by to asi bylo mit deti"... nevim, asi jsem od toho serialu cekala, ze bude min "hloupe hollywoodsky" ... jeste nejsem ani v polovine a uz ted si nejsem jista, jestli se mi vubec chce na dalsi dily koukat...