12 let v řetězech (2013)

Výborný příběh, výborné herecké výkony, kvalitní obsazení, v jednu chvíli mrazení v zátylku, po té slza deroucí se do oka, po chvíli bytostná nenávist vůči tyranským otrokářům. Asi takhle na mě ve zkratce působil tenhte dramatický počin v řekl bych dost fantasy a akčně naladěném roce 2014.

300: Vzestup říše (2014)

Po výborné jedničce jsem se jako malý těšil na plánované pokračování a byl jsem spokojen. Bitvy na vodě mi sice nepřišly až tak atraktivní jako původní přesilovková řež na souši, taky jsem čekal, že se Sparťani včele s královnou zapojí do akce dříve. A tolikrát omílaný hlavní hrdina... I toho jsem přijal s respektem. Každý nemůže být Buttler. Sečteno podtrženo, hodina a 3/4 kvalitní podívané s hektolitry krve konzistence kečupu mi vykouzlilo úsměv na rtech.

Godzilla (2014)

Jsem velký fanoušek všeho monstrózního, takže s tímhle filmem jsem chybu neudělal. Zajímavá zápletka a už v prvních minutách napínavá akce v jaderné elektrárně. Vylíhnutí MUTO a po té obří ještěrka na scéně, která si přišla udělat pořádek v hierarchii druhů. Efekty super (Ti co opět čekali Godzillu v podobě T-rexe byli asi zklamaní, ale mě se původní japonská ještěrka zalíbila na první pohled). Až na trošku kýčovitý konec, kdy jsem čekal, že jí za "záchranu" města po té, co ho celé zdemolovala, dají na krk věnec a podrbou jí za uchem, to byl pro mne přijemný IMAXový zážitek. Jen v pokračování už bych uvítal míň přáteský přístup, resp. více podupaných prťavých lidských červů. 4 hvězdy.

Transformers: Zánik (2014)

Na robůtky jsem se vyloženě těšil a vyrazit do IMAXu bylo tedy jasnou volbou. Většinou jdu do kina s velkým očekáváním, kterého se buďto nedočkám ani zbla, nebo dočkám jen částečně. No tohle není případ čtvrtých Transformers. Michael Bay a jeho robotí parta v čele s Optimem mě na dvě a půl hodiny přikovali do sedadla a s otevřenou pusou jsem hltal každý záběr. Když jsem si už myslel, že se akce nemůže více vystupňovat, přišel další adrenalinový šok. Optimus jako vždycky frajer a tvrďák, skvělí záporáci ať už lidští nebo mechaničtí (myslím tím především Lockdowna, který je výborný), pro mě skvělý nápad s dinoboty, Mark nezklamal, na jeho dcerku se koukalo pěkně a Stanley Tucci fantastický.