Komando (1985)

Arnie ve své asi nejprofláknutější roli. Jednoduchá zápletka, spousta akce, Arnie po zuby ozbrojený sám proti celé populaci malého ostrova, spousta vystřelených kulek, hozených granátů, odpálených min, vystřelených raket a jedna vržená trubka :-). Devadesátková klasika, kterou už každý viděl stokrát, ale nikdy mu nebude vadit podívat se po stoprvé. Film mě i dnes zaujme jak akcí, tak i vtipem. Ještě, že pára došla jen Bennetovi:-).

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Banda teenagerů jako vystřižených z Beverly Hills se setkává s vetřelci, jedním vetřelcopredátorem a jedním predátorem v malém americkém prdelákově. Lidské postavy jsou bez výrazu (to mi ale nevadí, kvůli lidem na ten film nekoukám). Mimozemští hrdinové jsou zpracovaní povedeně, vetřelci rozsekají, rozsápou a rozkoušou vše co jim přijde pod ruku, bez ohledu na věk nebo pohlaví, což kvituji s povděkem, predátor jako osamělý lovec jim na stopě se snaží vše maskovat až do doby, kdy vetřelci vyskočí z kanálů do ulic a celkem slušně si je tam podává. Body plus za to, že konečně sejmul i pár lidí. Blondýnka rozkrojená vejpůl a připíchnutá ke zdi hvězdicí je, bohužel, jedna z mála zajímavých scén. Finále vygraduje ve chvíli, kdy partička přeživších lidí odlétá vrtulníkem z města, zatímco navzájem probodlý predátor s predalienem a ostatními přeživšími lidmi hledí na v povzdálí dopadající bombičku. Pro nezaujaté diváky solidní akční kousek bez nutnosti zapojení mozku, pro fanoušky zabijáků z vesmíru další (ještě větší) zklamáníl. Opět tři hvězdy za A a P v jednom filmu, nikoli za zpracování.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Po kultovních sériích s vetřelci a predátorem bylo asi jen otázkou času, kdy se tito dva zabijáci potkají i na filmovém plátně. Zvlášť potom, co už v Predátorovi 2 z roku 1990 scénáristi postavili na oltář s trofejemi v kosmické lodi hlavu vetřelce. Asi jako každý velký fanoušek těchto monster jsem film s napětím očekával. A taky asi jako většina z nich jsem byl po shlédnutí zklamaný. Počáteční zápletka, kdy si predátoři nálakají lidi jako materiál ke zrození vetřelců na antarktidu slušná, ale potom už šeď a průměr. Záběry z pyramidy velmi temné a ponuré, takže není ani z jednoho mimozenšťana pořádně nic vidět. Zřejmě se někomu něchtělo se příliš babrat s maskováním a efekty, což se u takového filmu neodpouští. Predátor to tam sice slušně kiluje, ale to, že lidší hrdinové ve filmu hrají prim mi přišlo zhýralé. Scéna, kdy predátor udělá ženské štít z alienovy lebky a kopí z jeho ocasu a vezme jí s sebou mě bodla do srdce (tak, jak to měl udělat predátor s ní). Sečteno podtrženo, z osazenstva filmu o souboji predátora a vetřelců vyvázla na živu jen jedna horolezkyňe bez jakéhokoliv výcviku, a to je to, co jsem vidět nechtěl. 3 hvězdy za nápad, nikoli za zpracování.

Predátor 2 (1990)

Pan dredatý se zase jednou vydal pro pár trofejí a tentokrát to odneslo Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů. Nepřítomnost Arnieho mi ani nevadila, Danny Glover není typický akční hrdina, ale s rolí se porval dobře i s trochou svého osobitého humoru. Opět výborné efekty, predátor navíc oproti jedničce dostal do výbavy síť, kopí a disk, který nemá chybu a tímto náčiním rozsekává, krájí a vykosťuje jak členy gangů tak i policisty. Společně s alienem je predátor můj nejoblíbenější vesmírný zabiják, takže i dvojce dávám plný počet

Predátor (1987)

Arnie v jednom ze svých nejlepších (ne-li možná v tom nejlepším) filmů. Skupinka ostřílených a tvrďáckých vojáků se vydává pod falešnou záminkou do džungle, aby zachránili zajaté americké agenty. Až po sem je to klasická zápletka a nic co by divák od Arniho nečekal. Po snadném vystřílení žoldáckého tábora se ovšem skupinka setkává s jiným tvrďákem, s tím vůbec nejtvrdším. Dva a půl metru vysoký frajer s dredama v kovové masce a spoustou skvělých zbraní si podává jednoho člena jednotky za druhým a pokaždé jinak hustým způsobem. Výborné efekty, střih, precizní hudba. Každou vteřinu strávenou s vojáky v džungli mi i po letech běhá mráz po zádech. A závěrečná bitka Arniho s predátorem je jak jinak výborná a stupňuje celkový dojem z filmu. Pětihvězdičková klasika.

Vetřelci (1986)

Většinou se mi nestává, že by se mi dvojky líbily více nč původní díly, ale tady tomu tak bylo. Konečně film se skvělým vesmírným monstrem cílený čistě na akci a brutální řež. Tvrďácká skupina vojáků společně s Ripleyovou se vydává zjistit co se stalo s kolonisty na vzdálené planetě a dostanou při tom těžce na prdel. Akční scény jsou vychytané, napětí a strach se dají krájet, vojáci opatrně kráčí chodbami a v tom z otvoru ve ventilaci vyskočí alien a udělá Vám kusadlem díru do hlavy. Skvělé, perfektní, bezkonkurenční.

Vetřelec (1979)

Pro mě už dnes naprostá kultovka. Když se i dnes po letech a asi 100 shlédnutích podívám znovu na vetřelce (myšleno první díl), vždycky mě zamrazí při scéně, kdy se pokoušejí Kanovi sejmout chobotničku z obličeje. I po letech pořád síla, brrrr. Sigourney si tímhle zadělala na to, že už bude na vždy pro všechny poručík Ripleyová.

Predátoři (2010)

Po bezkonkurenční jedničce a velmi důstojné dvojce se opět na filmová plátna vrátil tenhle legendární lovec, aby zase zmasakroval pár lidí. Jako velký fanoušek mimozemských monster jsem byl dlouho v očekávání, ale ouha. Hned první záběry mě vyvedly z míry. Adrien Brody je jistě kvalitní herec, ale vyměnit piano za automatickou zbraň mi přišlo dost ujeté a za celý film jsem si na něj v téhle akční roli nezvyknul. Nápad se dvěma rasami predátorů dobrý, ale jen krátký souboj mezi nimi, kdy ten menší dostal hned na držku mě nenadchnul. Scény totálně vykradené z jedničky a ani pomatený Fishburne můj dojem z filmu nezachránil. 3*** za predátory.

Poslední plavky (2008)

Od Čtvrtníčka bych očekával, že se propůjčí pro něco duchaplnějšího než tenhle blivajz. Už od prvních minut jsem věděl, že budu mít problém to doukoukat, ale když už jsem zaplatil lístek do kina, tak jsem vydžel. Vlastně lístky dva, byl jsem na filmu na prvním rande s přítelkou. Za to, že mě díky tomu filmu neposlala do pr.... dávám jednu hvězdu.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Mírné zklamání. Po té, co mě režisér nalákal výbornou akční scénou hned na začátku filmu (mimochem nejlepší z celého filmu společně se slow motion scénou v kuchyni), mi už nedal pocítit podobné pocity radosti a blaha v jeho průběhu. Velký důraz je kladen na dějovou linii a hraní jako takové, ale zrovna u X menů, bych čekal trochu více akce. Wolverin je až druhořadá postava po Mystique, Magnetovi a profesorovi. Ale rozhodně to byl lepší počin než např. sólový Wolverin, který mě vyloženě nebavil. Za úvodní skvělou scénu a za scénu v kuchyni dávám 3,5