Rapl (2016) (seriál)

Pár dílů jsem zkouknul a nemohu přímo říci, že je to odpad. Tvůrci se snaží udělat seriál zajímavým. Hrají si s ponurou atmosférou a závažnost případů myslí vážně. Mě to ale bohužel nechytlo a nemá cenu se přemáhat.

Requiem za sen (2000)

Nestárnoucí film, ve kterém je dokonale zachycena lidská závislost na drogách. Snímek je pro mě vyjímečný tím, jak je natočený. Moc se mi líbily ty krátké scénky, ve kterých během pár sekund ubalí jointa, zapálí jej a na závěr se ukáže rozšíření zorničky. Něco takového jsem doposud u jiného filmu neviděl a když vezmu v potaz ten skvělý soundtrack, herecké obsazení, to všechno dohromady velmi dobře zafungovalo a vznikl z toho skvělý zážitek.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tak tohle se povedlo. Jsem rád, že Leonardo letos dostal oscara, protože za mě si ho určitě zasloužil. Při sledování Zmrtvýchvstání jsem sice nechápal, jak mohl přežít napadení grizzlym a následnou dlouhou tůru, kdy se plazil a belhal v zuboženém stavu, ale od začátku jsem mu držel palce a bylo mi jasné, že jako hlavní hrdina nezemře hned na začátku filmu a dobelhá se ke své pomstě. Revenant je jeden z filmů, kdy člověk nemůže předvídat co se v následující scéně stane a proto si udrží divákovu pozornost. Byl jsem nadšený z kamery. Film je natočený naprosto jinak, než jsem byl doposud zvyklý. Panoramatické záběry jsou naprosto úžasné. Ještě nikdy jsem neviděl natočenou bitvu v tak dlouhých záběrech. Nedokázal jsem pochopit, že na jeden záběr se filmařům podařilo natočit tak dlouhé a autentické krveprolití. Za mě 90%.

Rivalové (2013)

Nedávno jsem se bavil s kamarádem o filmech a když se mi zmínil o Rivalech, řekl mi jen.. ''moc ti závidím, že jsi ten film ještě neviděl, užij si ho''. Jestli čtete můj komentář, řeknu Vám to stejně. Užijte si jej! Je to opravdu velmi vydařený film, plný adrenalinu, který mě namotivoval do práce. Nejsem moc na závodění, ale tento film není jen o závodění. Je to reálný příběh rivalů, kteří své životy zasvětili své vášni.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Rolničky kam se podíváš je pro mě vánoční komedií, která poukazuje na nezdravě konzumní společnost. Na druhou stranu je tato komedie celkem zábavná a taky tu hraje Arnold.. Za mě 50%

Rolničky, kam se podíváš 2 (2014)

Na předchozí Rolničky to sice nenavazuje a Arnold tam nehraje, mě to ale při sledování vůbec nevadilo. Byla to prima vánoční podívaná a rád si to třeba zase o dalších vánocích pustím.

Román pro muže (2010)

Dvě hvězdičky dávám za mého oblíbeného herce Miroslava Donutila, který perfektně zahrál roli politika Cyrila. Nevím co víc k tomuto snímku napsat. Přišel jsem, viděl jsem, na vše krom hodnot Cyrila zapomněl jsem. Souhlasím s tím, že by měl člověk usilovat o to, aby celý život nemusel jíst chemické polévky.

Rub a líc (2013) (pořad)

Zaujal mě díl o českých miliardářích. Je zde popsáno jak přesně dosáhli bohatství lidé, jako Karel Janeček, nebo Andrej Babiš. Kdo se zajímá o finance, tak si zde určitě přijde na své.

Rychlé peníze - prodej drog (2012)

Velmi zajímavý dokument, který diváka přímo vybízí k nelegální činnosti. Pozitivní formou jsem se dozvěděl o veškerých kladech i záporech prodeje drog. Doporučuji skouknout.

RYTMUS sídliskový sen (2015)

Celkem pěkně udělaný sestřih Paťova života. Na kontrafaktech jsem vyrůstal, takže jsem se musel podívat na tento dlouho očekávaný počin. Neočekával jsem od toho nic, jen dobře udělaný marketing okolo filmu a ten se také povedl. Film vydělal peníze, lidé mají rádi reálné příbehy a je jedno jestli jde o bulvár, televizní noviny, nebo tento film. Cením si Rytma jako umělce a podnikatele, který dokázal získat fanoušky několika generací. To se každému nepovede a proto, že nejsem hater dávám dvě hvězdy čistě z respektu.