Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Nedivím se, že tento počin drží v první místo v žebříčku kvality. Dle mého názoru opravdu asi nejlepší film všech dob. Je zaměřen na přátelství, naději a sny. Spojení Morgana Freemana a Tima Robbinse bylo jedním z nejlepších rozhodnutí režiséra Franka Darabonta. Skvěle se doplňují. Byl jsem opravdu ohromen, vřele doporučuji všem filmovým opozdilcům.

Trosečník (2000)

Tento film se mi líbil. Byl jsem unešen skvělým výkonem Toma Hankse v hlavní roli, kdy i přes malé množství slov dokázal gestikulací a jeho charismatem probudit emoci i v tom nezarytějším divákovi. Snímek bych zařadil mezi perly světové kinematografie.

Gran Torino (2008)

Mám rád Clinta Eastwooda. Tohle byl jediný důvod k tomu, aby zhlédnul tento film. Můžu objektivně říci, že svou práci odvedl fantasticky. Z pozice starého zachmuřeného amerického starce neustoupil až do svého konce. Prolínání satiry, černého humoru, komických i dramatických situací způsobilo mé opětovné sledování tohoto filmu. Rád se k němu vracím.

Nedotknutelní (2011)

Úžasný film, skvělé výkony hlavních aktérů, zejména Omar Sy v roli Drisse a pan Cluzet v roli Phillipa je velký jako obvykle. Líbí se mi také dobrý výběr lokalit podporujících přirozenost a vášnivost. Můžeme zde také zpozorovat reprezentaci sociálních rozdílů ve Francii. Efektivnost a pravdivost potvrzuje také to, že film je založen na skutečném příběhu.