• Krátkometrážní

Ultraviolet (2006)

Mega kravina, ale ve velice přitažlivém kabátku ;-) Ne, opravdu je to hodně debilní. Co se jedná o samotný plot, tak je to jedna velká tragédie. Dialogy jsou možná jedny z nejhorších, co jsem kdy v jakém filmu viděl. Ale ten vizuál...ach... jak je tohle pro mě přitažlivé. Celá ta architektura, barevné spektrum a kostýmy jsou prostě nádhera. Ale rozumím, že se to někomu nemusí líbit. Super je také hudba a choreografie bojových scén. Mila je pořádně vostrá a rozhodně bych se sní nechtěl pohádat. Tohle je rozhodně film, který nemusí sednout každému, ale já jsem se bavil a rád jsem si nechal na hodinu a půl vypláchnout mozek ;-D

Union J - Carry You (2013) (hudební videoklip)

Aha, tak on to nebyl humorný prvek filmu :D Ale fakt, já jsem si upřímně myslel, že to je vtipná parodie na všechny ty dnešní boy bandy, a ono asi ne :D

Vánoce bez Santy (2006) (TV film)

Adventní film letoška číslo 3 není taková hrůza, jak by se zdálo. John Goodman byla skvělá castingová volba pro Santa Clause a hezky to interpretuje kultovní animák. Ten jsem sice neviděl celý, ale co jsem viděl kousky a různé "Top 10 must see holiday movies" seznamy, tak jsem si jeho kultovnost nějak odvodil. Není to nejlepší film ve vesmíru, ale je to na Youtube a rozhodně se jedná o "kid friendly" film, který děti pobaví a nese sebou i ponaučení. Moje svědomí mi ale nedá, a nemůžu vám to doporučit. Ono je prostě tolik jiných vánočních filmů, které si můžete pustit místo tohoto, že bych se mu i přesto vyhnul ;-)

Vánoce naruby (2004)

Taková ta klasická americká vánoční komedie. To jsou Vánoce naruby, můj 4. film letošní sezóny. Co ho ale vyzdvihuje nad ostatní klasické americké vánoční komedie je scénář Chrise Columbuse. On to prostě umí. On prostě umí rozesmát celou rodinu v jednom momentu a rozplakat v druhém. Jamie Lee Curtisová "parodující" svoje akční filmy ve scéně, kde se schovává uvnitř baráku před davem, který křičí "Dejte nám Frostyho!" a volá svému manželovi o pomoc je naprosto geniální. Na konci se vám bude chtít plakat z radosti postaršího páru. Problém je v tom, že ten film o ničem není. Pár chce oslavit rok bez vánoc, na poslední chvíly jim řekne dcera, že se na vánoce vrátí a celé město jim na poslední chvíly pomůže. The End. Nevim, nevim. Ale jako jo. Jde to. Rozhodně to není trapný (až na scénu Tima Allena s botoxem v čele) a je to takové milé, vánoční. Přesně to, co na vánoce chcete

Vánoce v Conway (2013) (TV film)

Vánoce v Conway, jakožto 3. vánoční film letošní sezóny, je krásný, dojemný lidský příběh... natočený za málo peněz, amatérsky a tak klišoidně jak to jen jde. Mary-Louise Parker. Jediná věc, která vás možná na tom celém zaujme. V originálním znění ovšem, protože její český dabing je teda otřesný. Jinak to tak nějak hezky plyne. Tak nějak pomalu hezky plyne. Tak nějak to neskutečně pomalu hezky plyne, že neuvěříte tomu, že to má jenom hodinu a půl. Nicméně, alespoň je tam hezký vztah mezi manželem a jeho nemocnou ženou. Tam vidim publikum, které tento film může udeřit přímo do čer(ve)ného. Postarší ženy, žehlící prostírání na vánoční tabuli. Myslim, že tehdy nastává ideální situace na sledování tohoto filmu. Jelikož se v této situaci nenacházím, nemá to pro mě zjevně "to kouzlo vánoc". Buďme rádi za to, že rodinka ještě k tomu nemá skupinku mluvících zlatých retrívrů nebo se na konci neobjeví Santa, aby Duncanovi pogratuloval za nejkrásnější vánoční dárek a potom nepopřál divákům "Štastné vánoce!" za zvuků tradičních amerických koled.

Vánoce v Harlemu (2013)

Jakožto kulisa pro cokoliv to není špatné, ale když si všimnete toho, o čem se tam vůbec baví a jak strašně, tak to budete chtít vypnout. Písničky ale ujdou a má to hodinku a půl. Za to jsou moje dvě hvězdičky ;-)

Vánoční koleda (2009)

Letošní adventní vánoční film číslo 6 byl v době jeho vydání velká bomba! A to hlavně po grafické stránce. Tehdy (ehm, před 6 lety) tohle byla budoucnost a nejvyspělejší technologie. Příběh je naprosto klasický bez jakéhokoliv zajímavého twistu. Celé to je, alespoň na můj vkus, dost drsné. Od toho, jak postavičky vypadají a pohybují se, po velice děsivé a strašidelné vyobrazení ducha číslo 2 a 3, z kterých se vám budou děti menšího věku několik nocí počůrávat. Starší děti, rozhodně, ale bál bych se na to vzít třeba 5-ti leté dítě ;-)

Vánoční skřítek (2003)

Letošní film adventu číslo 8 se hodně snaží, ale mě prostě nepřesvědčí. Všichni ho vychvalují a říkají, jaká to je moderní vánoční klasika. Ale není. Jednoduchý příběh, Will Ferrell hraje stejnou postavu už asi po-sté a místy se to snaží mít poselství, což je opravdu k smíchu. Humor mi povětšinou nesedl, ale Zooey Deschanel a Bob Newhart jsou super, jako vždy ;-)

Vánoční zázrak (2007)

Vánoční film č. 22 jsem si vyhlídnul už dávno, a to kvůli mé milované Saoirse Ronan. Ta je tu velice okrajově, což je zklamání. Ale celkově je herecké obsazení poměrně silné, takže to tolik nevadí. Má to dojemné chvíle a scény, které vás zahřejí u srdce :-)

Velká šestka (2014)

Normálně bych dal ***, ale za toho Baymaxe :-) Příběh je hodně naivní a není na něm nic zvláštního. Postavy jsou infantilní a stejně tak humor. To nejlepší na celém filmu je grafické zpracování, které je opravdu špičkové, barevné a šíří z něho pozitivita. Má to moc hezkou hudbu a písničky jsou super, hlavně ta při závěrečných titulkách. Nevím, jestli si to toho Oscara zasloužilo, protože jsem zatím neměl možnost shlédnou ostatní nominované, ale myslím, že taková Kniha života je ještě lepší než tohle, a ta nebyla ani nominovaná. Ale stejně to je rozhodně zábava pro špunty i rodiče.