• Krátkometrážní

Casper a strašidelné Vánoce (2000) odpad!

"Vánoční" film letošního adventu číslo 9 je taková neskutečná nechutnost, že se na to nedá koukat. Po 5 minutách jsem to musel vypnout, protože jsem pomalu začal cítit, jak mi umírají mozkové buňky a vypalují se mi vzorničky. Nekoukat, nikdy!!!!

Christmas in South Park (2000)

Začal nám prosinec, vánoční nálada se probouzí a moje každoroční sledování vánočních filmů je tady! Začal jsem teda krásně. South Park je ten seriál, u které jsem vždycky viděl nějaký díl, ale nikdy né celou sérii epizodu po epizodě celou. Kompilace se vždycky podaří, ať jsou jakékoliv. Tady vsadili na kombinaci klasické epizody s příběhem a jedné, ve které se pouze zpívá. Nevím proč, ale obě epizody mi nepřipadají tak zábavné, jako jsem od South Parku zvyklí. Nic méně, furt je to super a sice jsem neviděl ten bonus v podobě dokumentu o tvůrcích, ale dokážu dost dobře představit, jak může vypadat. Dneska za 4 hvězdy

Nejlepší vánoční dárek (2000) (TV film)

Letošnímu adventnímu filmu číslo 5 rozhodně není žádná pecka, ale roztomilé tvářičky mladého Spencera Breslina (který je v poslední době, po právu, zastiňován svojí velice nadanou sestrou Abigall) a Brendy Song (dříve Disney Channel hvězdička, dnes "ta asijská holka ze Social Network") tomu dávají jistou dávku roztomilosti. Celková dějová linie je natolik hloupá, že dokonce tito dva ne-příliš nadaní herci to alespoň trochu osvěžují. Santa není nejhorší a dva "elfové" "vtipně" "hláškují" ;-D

Pokémon 3 (2000)

Viděno několikrát, teď zrovna znovu a musím si dát za pravdu já sám, že to je bomba! Epický dabing, skvělá animace (skvělá tak, jak skvělou považuji i animaci seriálu) a velice hezký příběh, který možná menší diváky donutí k slzám. U tohoto opravdu nechápu absurdně nízké hodnocení. Jako, jestli si stěžujete na to, že nechápete děj a nevíte, co to jsou Pokémoni, tak proč ku*va koukáte na film a ne na seriál. A když film, tak proč třetí v řadě?!? Tohle opravdu nechápu. Jaký de*il může kouká na třetí film v sérii, bez znalostí předešlých dvou nebo podkladového materiálu a stěžovat si na to, že něco nechápe?!? Já a Pokémoni se máme rádi už od dětství a zrovna nedávno jsem dohrál nejnovější hru. Pokud si někdo stěžuje na to, že neexistují kvalitní filmy, založené na videohrách, tak ať si pustí například tuto Pokémon sérii. Ale začněte prosím od prvního dílu, a když se vám nebude líbit, tak se nekoukejte dál. Prosím!!!

Tygrův příběh (2000)

Tohle mě vrátilo do dětských let. Velice milý a líbivý snímek pro celou rodinu, což je mezi Medvídek Pů filmů docela výjimka. Začátek je moc hezky a chytře udělaný. Kdyby to ale mělo o deset minut navíc, tak by to asi už měnilo můj pohled na film, protože tohle je cílená jednohubka, kterou zaměstnáte svoje dítko mezitím, co budete žehlit, a ani vy se rozhodně nebude nudit :-)

Život a dobrodružství Santa Clause (2000)

Vánoční film č. 21 je skvělý způsob, jak se děti můžou dozvědět něco o Santovi. Animace je taková "stará" a dneska už sice nemá šanci, ale má to tu atmosféru ;-)

Co se stalo o Vánocích (1999)

Vánoční film letošního adventu číslo 14 je krásná kompilace příběhů, které se točí kolem MIckeyho a jeho bandy. Příjemná animace a roztomilé příběhy vám vykouzlí na tváři úsměv a navodí vánoční atmosféru :-) Tudíž, přesně to, co si od vánočního filmu slibujeme.

Pelíšky (1999)

Poslední. Poslední a 24. vánoční film letošního "maratonu". A opravdovou pecku jsem si nechal na konec, obi. Jedna hláška za druhou. Herci předvádí úžasnou práci. Na tomto filmu se opravdu nedá nic vytknout. Je to jednoduše klasika nejklasičtější a každý, kdo jí u nás neviděl, tak by se měl opravdu stydět :D

Pocahontas 2: Cesta domů (1998)

Nedá se odepřít jistá originalita v podobě toho, že tu nejlepší písničku si nechají až k titulkům a tím způsobem donutí diváka se na ně koukat :D Musí se to ocenit, protože víc toho na ocenění nebude. Pocahontas 2 má tu výhodu, že její předchůdce není nějaká super bomba. I přesto tu je horší animace, méně logické chování postav a méně zapamatovatelné písničky. Ale i tak, skrze svoji lásku k Disney, tomu dám slabé 3 hvězdičky, ale takhle hodný už příště asi nebudu ;-)

Jedovatý břečťan 3: Pokušení (1997)

O malý kousek lepší než druhý díl. Asi o tak velký kousek, jako kolik nosí Jaime Pressly ve filmu oblečení. Ale opravdu, casting Jaime byla ta nejlepší možná volba, protože ze všech Ivy je rozhodně nejvíc sexy. A také se tu ze všech nejvíce obnažuje. O to je zase chudší děj, jehož rozsah se skrouhnul na minimum v podobě toho, že se celý děj odehrává v jednom baráku. Musí se ale uznat, že v poměrně velkém ;-) Nejlepší část je opravdu pro ty, jako jsem já, co si chtějí dát všechny díly za sebou (což, prosím, nedělejte), protože úplně na konci filmu SPOILER Jaime zemře stejným způsobem, jako Drew v prvním díle, kde jí hlavní postava drží za řetízek na krku, ten praskne a záporná postava spadne. V prvním díle z balkónu, ve třetím ze schodů. KONEC SPOILERU Nicméně, jedná se o brak největšího kalibru, který se natočil jenom kvůli Jaime, která byla (a bohužel, stále je) natolik hloupá a vlezla do takhle špatného filmu. Ale tohle je její první film, takže jsem ochotný jí to odpustit ;-)