Prezident Blaník (2018)

Na film se dá nahlížet 2 pohledy. První: Je to trapná česká šílenost, kterou člověk, který nezná domácí politiku vůbec nepochopí = odpad. Druhý pohled: Naše politika a panáčci, kteří se v ní nacházejí jsou "neuvěřitelní" a to vše bohužel zapadá do konceptu tohoto filmu. Tento počin ukázal kam jsme to za ty roky jako národ dopracovali, koho jsme volili a hlavně koho jsme tam dosadili. Takže poslední co nám zbývá je si z toho dělat srandu. Kancelář Blaník si zasloužil 5*, film na stejné motivy 3* + 1* za krátký časový úsek, se kterým se pro natáčení počítalo.

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Dvě hlavní postavy totálně nekompatibilní se světem, dohromady tvořící zajímavý tým, který si prožije dost absurdností. Seriálová jednohubka (doporučuji vidět v jednom kuse), která je plná šíleností, které vás někdy donutí se pousmát, ale převážně vám nedovolí zavřít ústa údivem s jedinou myšlenkou, a to je "WTF". Střih a muzika ve stylu seriálu "Preacher" tomu dodává tempo, a většinu času nenudí. Vřele doporučuji

V jako Vendeta (2005)

Nečetl jsem comics, takže nemohu porovnávat s předlohou, ale každý dobrý film s "Orwelovským" nádechem (2+2=5) má u mě velké plusové body. Akční futuristický počin o revoluci při silné totalitě, co víc si přát. Překvapivě po několikátém zhlédnutí preferuji spíše klidnější střed filmu, kde nejsou tak akční scény a více si užívám vyprávění příběhu (asi stárnu). Film Vám uteče jako voda a pokud máte tento žánr rádi, tak vřele doporučuji... "Lidé by se neměli bát vlastní vlády, ale vláda lidu".

Gangy z Birminghamu - Série 2 (2014) (série)

Plány jsou větší, šíleností bohužel méně, ale o to je rozmach "peaky foken blinders" silnější. Nové postavy, které rozvířili ještě víc vodu (Sakra, skoro jsem Toma Hardyho bez masky nepoznal). Druhá série rozhodně neubrala na kvalitě a stojí za to!

Gangy z Birminghamu - Série 1 (2013) (série)

Bože ta angličtina... Už jsem zapomněl, jak krásně to těm Britům zní. Stylová, skvěle obsazená gangsterka, která mě přenesla do doby, kdy jsem hrával Mafii 1. "Gangy New Yorku" si zasloužili 5* a tohle je jejich seriálová verze, není na co čekat!

Taková moderní rodinka (2009) (seriál)

Pohodový seriál, který vám dokáže zvednout náladu. Dvacetiminutovka plná vtípků, zajímavých příběhů, prostě počin, který si můžete pustit kdykoliv a kdekoliv. Pokud jste fanda oddechovek, jako je TBBT, nebo HIMYM, tak si tuhle šílenou skupinu lidí (rodinku) zamilujete. 4 hvězdy + 1 za Ed O'Neilla (Al Bunda)

Rick a Morty (2013) (seriál)

Mix šíleností, nadávek, rodinných trablů, vtipů, ale někdy dokonce příběh založený na hlubší myšlence ("nechtěj vědět co si o tobě myslí tvůj mazlíček", "buď rád, že tě všichni nemilují, byl bys na roztrhání"...). To vše seriál Rick and Morty nabízí. Vysokoškolský život mi vypálil všechny mozkové buňky, ale dle mého názoru je Rick and Morty kvalitně ujetý seriál, který musíte vidět. Pokud rádi vypnete mozek, tak je to seriál pro Vás.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Film se skvělým hereckým obsazením, který nedokázal vytěžit svůj velký potenciál. Orwellovsky pojatý příběh o zavádění technologií do reálného života. To zní skvěle ne?! Film si držel stoupající tendenci, ale v tom nejlepším naskočila "konečná"... titulky a černo. Radši prostříhal začátek, a věnovat stopáž dobře rozjetému "konci". Nezachránila to ani Ema, pro mě průměr.

Učitelka (2016)

Jakožto mladé, nepřemýšlející tele mám svůj názor na všechno, a proto si takhle představuji komunismus. Skvěle natočená Slovensko/česká hříčka, která mi opravdu připomínala film "Dvanáct rozhněvaných mužů". Slušné dětské herecké výkony a silný příběh, který vás donutí zapřemýšlet nad tím, jak to tu u nás dříve vypadalo. Nejsem velký zastánce naší kinematografie, ale tento počin řadím mezi ty kvalitnější.