• Thriller

Modrý kód (2017) (seriál)

Veľmi zaujímavé, po dlhej dobe sa stretávame s niečím, čo si myslím, že môže konkurovať aj zahraničným seriálom z uvedeného prostredia. Predovšetkým tu ide o akýsi mix posledného amer. seriálu - tiež z prostredia urgentného príjmu The Night Shift, ale nájdeme tam aj niečo zo slávneho Emergency, Notruf California ... :) Je až neuveriteľné s koľkými zaujímavými hereckými postavami ( a pre mňa osobne podaktorí nie tak "opozeraní" ) sa stretávame na 1 mieste, každá herecká postava však má niečo jedinečné, zaujímavé a dobre zahrané . V prvom rade obdivujem koľká robota za tým musela byť, interiér s množstvom zdr. technického zabezpečenia, tie maličké detaily , na ktoré sa nezabudlo ( pri dávkovačoch dezif roztokov, mydiel..), správy , naznač nemocničný informačný systém, precízne odovzdávanie anamnézy pacientov RZP posádkami , či (konečne ! ) defibrilovanie len defibrilovateľného rytmu ,technika KPCR, diagnostikovanie ( síce niekedy až výnimočne komplexné a rýchle ) , čo je pre mňa znamením, že tam bol aj odborný garant. Páči sa mi, že dialógy nie sú monotónne a počas celého dielu sa nenudíte, má to spád a čím viac ľudí z môjho okolia to začína sledovať a pochvaľuje si. Jedine čo možno vyčítam je , že nie vždy v závere pasuje uvedená hudobná zahraničná skladba, rozhodne tu sa oplatilo hľadať z viacerých možností. Chápem to asi tak, že tento seriál skôr zaujme len určitú skupinu divákov o čom svedčia aj uvedené hodnotenia , pre mňa ale super :) Dúfam len, že to bude mať naďalej dobrý spád.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Napriek kvalitnému hereckému obsadeniu ( a zišlo sa ich tam pomerne dosť) tento film " padá dole vodou " už od začiatku pre jeho veľmi slabý e "bezduchý" scenár, ktorý nič nezachráni. Takže je zbytočné , že vidíme takých hercov ako Johnny Depp, Ewan McGregor či Paul Bettany v zaujímavej komediálnej pozícii ( na Deppa sme zvyknutí viacej ), keď sa to tam doslova rúti strhmlav dole hlavou :) Škoda peňazí, už nikdy viacej nechcem vidieť :)

Mrakodrap (2018)

Tento film si treba užiť v 3D forme a nad ničím iným nepremýšľať, zaujímavé prevedenie mrakodrapu, technické vymoženosti, na druhej strane zvláštne praktiky ( polepte si lepiacou páskou ruky a šplhajte sa... zdvihnutie sa na úzkej doske rovno na nohy s dieťaťom na chrbáte ..). Typické americké klišé.

Na nože (2019)

Pre mňa veľmi príjemné prekvapenie , výborné spracovaná detektívka , hviezdne obsadenie, scenéria, hudba, niečo na štýl Agatha Christie . Daniel Craig vo veľmi zaujímavej postave- detektív, spočiatku vyzerajúci ako nestranný pozorovateľ so svojským miestami až humornými prejavom, celkovo zaujímavé spracovanie, už od začiatku prechádzate úlomkami , ktoré napokon pekne splynú do kompletného príbehu a už keď si myslíte, že to máte vyriešené ... nie je to tak :) Pre mňa zaujímavý počin .

Největší showman (2017)

Veľmi kvalitne spracovaný muzikál s výborným hereckým obsadením, prostredím, hudba, piesne, tanec, choreografia. Hugh Jackman opätovne nesklamal ( Les Miserables, moderátor Oscarov - predviedol spevácke zdatnosti), nestráca iskru, šarm, tentokrát spev štúdiových nahrávok ( narozdiel od Les Miserables) čo pridáva na kvalite, veľmi dobre konkurujú Michelle Williams, Zac Efron, Zendaya. Pokiaľ ste si obľúbili muzikály typu Les Miserables, Moulin Rouge, LaLA Land, nebudete určite sklamaní, priam nadšení. Hned od úvodu filmu Vás doslova do deja vtiahne prvá skladba , podaktoré piesne si budete pohmkávať, či spievať aj po skončení tohoto filmu ( Never Enough, This is me, Show..). Jediným sklamaním snáď bolo, že som zistila, že švédska herečka Rebecca Ferguson ( Mission Impossible 5, Snowman) tak krásnu pieseň v divadle nespievala ona, ale pre mňa neznáma speváčka , prečo?? Za mňa zaslúžene 5 hviezdičiek ! Zaslúžil by si aj nominácie na Oscarov :)

Nikdy není pozdě (2015)

Veľmi dobrá práca Meryl Streep. Nemyslím si , že by to bola jej najhoršia rola, naopak hrať túto úlohu dalo námahu a opäť obstála, páči sa mi aj Mamie , jej skutočná dcéra, ktorú mnohí skôr poznajú zo seriálu ( Doktorka Emily ) , a Rick Springfileld ( slávny hudobník, skladateľ, a isto si ho niektorí pamätajú ešte zo seriálu High Tide ). Celkovo ma film aj pobavil, poučil, dá sa povedať, že nám ukázal z 1 z príbehov a momentov nešťastnej lásky, sklamania, rodiny . Spev na veľmi dobrej úrovni, a tie gitarové spojenia Meryl a Ricka boli dokonalé :)

Paddington 2 (2017)

Na moje prekvapenie veľmi príjemný, oddychový, miestami aj poučný film pre malých, veľkých, na veku naozaj nezáleží. Dokonca lepšie ako 1.film. Súvislý dej, ktorý sa pekne rozbieha, v ďalšej netradičnej úlohe Hugh Grant , ktorý to zvládol. Časté úsmevné momenty. Film určený len tak pre oddych, nie pre náročné publikum .

Padesát odstínů šedi (2015)

Film, ktorý už teraz zarába pekný balík peňazí a dlho aj bude.. :) Film, na ktorom kinosály praskali doslova vo švíkoch, film, kvôli ktorému viaceré obchodné komplexy museli popridávať plno predstavení, aby sa každému ušlo... nie je to tak dávno, že tak veľká reklama, trailer a knižná predloha urobila svoje a perfektná kampaň naplnila kinosály :) Film, ktorého soundtrack mi naplno hrá v aute . Kto nevidel, nie je in? Každý si o tom myslíme svoje, ale kto neuvidel, nemôže hodnotiť. Mňa samotnú film príjemne pobavil, výborné herecké duo a je dobre, že stavili na ešte neokukaných hercov, ktorým sa len teraz budú ponuky hrnúť a určite ich v najbližšej sezóne ešte uvidíme v zaujímavých projektoch. Knižné predlohy vypredané a neustále v dotlačení, čo viacej povedať? Film má schovatú dobrú myšlienku, každý si tam niečo nájde a celkom slušne spracované. Neurazil, pobavil a som zvedavá, že bude natočený aj druhý diel, lebo už sa povráva, že bude problém s hl.hercom, alebo len ďalšia reklama ...?

Rande naslepo (2017)

Celkom príjemný a oddychový film, ktorý príjemne pobaví, zaujme, aj zasmúti . Páči sa mi to zameranie na hotelierstvo, pekné spracovanie, niektoré herecké postavy najmä vo vedľajších úlohách nadchli :)

Reminiscence (2021)

Prekvapenie. Po zhliadnutí traileru som sa rozhodla , že napriek niektorým slabším recenziám dám tomuto filmu šancu, a to nielen z dôvodu hereckej dvojice , ktorá ma nikdy nesklamala (Rebecca Ferguson, Hugh Jackman) , ale aj pre samotný námet a prostredie,  v ktorom je to situované.   A nesklamalo ma to. Naopak príjemne prekvapil.   Film celkovo prebieha v temnom prostredí, v inom slova zmysle , pozeráme sa na "dystopický " príbeh. Dej prebieha vo viacerých lokalitách USA - New Orleans, Miami, avšak toto prostredie je dávno nie je tým, čo bývalo., budúcnosť.  V celej krajine sa viacmenej pozeráme na klimatické zmeny? , nakoľko všetko je viacmenej zatopené,  vládne tu chudoba, nepokoje, demonštrácie, na druhej strane tu máme oblasť sucha - miesto pre vyššiu spoločnosť - barónov, ktorý sa pred zatopením bránia vybudovaním priehrad . A v tejto spoločnosti existuje možnosť vrátiť sa do spomienok a nostalgicky rozjímať nad dobou, časom, spomienkami, ktoré zažili v minulosti . A tu práve začína ten príbeh, keď do danej firmy , ktorá umožňuje tieto spomienky vyvolať, a ktorej šéfuje Nick ( Hugh Jackman), príde Mae (Rebecca Ferguson)  s požiadavkou o vyvolanie spomienok  a celé sa to zamotá, viacmenej sa rozmotáva postupne detektívny príbeh. so scifi tématioku. Scenéria miestami úchvatná, najmä ten oceán, hudba  podmanivá. Pre mňa zaujímavý kúsok, minutáž tak akurát. Taký mix Inception, Showmann..