John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Nečakane zábavne, krásne spravené. Dejovo nijako úchvatne ale neprekvapivé. Po hudobnej a trikovej stránke skvelá práca. Nič som nečakal a bavil som sa výborne.

Bitevní loď (2012)

Ach jaj. Kedy sa režiséri naučia že akcia je len jedna zložka filmu a je potrebné ju niečim doplniť? Neplatí to vždy, niekedy akcia stačí ale na to aby fungoval takýto film potrebujete mať tu akciu maximálne premakanú a hercov, ktorí takýto film utiahnu. Battleship nemá ani jedno. Akcia tam je ale zo šialene natiahnutých 131 minút zaberá veľmi malú časť, Kistch je príšerný herec a do tejto role sa nehodí, Decker je pekná ale herectvo sa jej vyhlo, Neeson je tam príliš krátko na to aby urobil valný dojem, nedajbože ťahal film, A tak nám ostáva banda vyslúžilych námorníkov v dôchodkovom veku a múzeum Missouri na to aby zachránili svet, Plusom filmu je zaverečná akcia, hudba ( AC/DC a Creedence Cleerwater) a celkom slušné transformer efekty. Mínusy: Herci (paradoxne tu najmenej vadí Rihanna) akcia počas filmu, stupídny dej a riešenie situácii a logika konania.

Tři mušketýři (2011)

Najhoršie na tomto filme je to, že v rukách schopného režiséra to mohlo fungovať. Časy Event Horizont sú dávno preč a asi už nikto nečaká že sa vrátia. S touto myšlienkou som si púšťal tento film a očakával zábavny nonsens v štýle Resident Evil alebo niečoho podobného. Už vzducholode v ukážkach boli dostatočnou indíciou k tomu, že dej nebude mať veľa spoločného s knihou. Ale kašľat na to, Bohužiaľ očakavania sa nenaplnili. Vo filme je zopár zaujímavyých scén, postavy hláškuju ale to je tak všetko. Zvyšok je desná nuda. Akčné scény su zle spracované a chýba im náboj. Najväčším kameňom úrazu sú herci, Netuším kde ich vyhrabal. V najhoršom výbere vedie kráľovna Anna, Dartagnan a Ľudovít. Ich predstavitelia sú príšerný a spolu s idiotskými dialogmi takmer nepozerateľný. Dúfam že Andersonov ďalši počin nebude takýto prúser.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Tento seriál vysoko predčí všetky moje očakávania. Natočený podľa skvelej knižnej predlohy nám poskytuje nečiernobiely príbeh plný intríg, odvahy, zbabelosti a hlavne zrady na všetkych frontoch. Postavy sa chovajú často neočakávane a prekvapivo. Nádherna atmosféra vynikajúci hudobný doprovod v spolupráci so skvelými výkonmi neopozeraných hercov sa miesi s prepracovaným a zložitým príbehom, dávajuc jeden z nalepších fantasy tejto doby a filmovej tvorby celkovo.EDIT: Po dopozernaí celého seriálu sťahujem hodnotenie dole. O dosť. To čo predviedli tvorcovia nielen v poslednej sérii ale aj v predošlých dvoch je za trest. Stále ide o nadpriemerný seriál ale len do určitej časti. Potom to ide do priemeru až nebotyčnej stupidity.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Spin-off trpiaci silno zostupnou tendeciou rastu kvality. Prva polovica prvej série je taký pomalší rozbeh. Potom pride viac menej vrchol seriálu a od polovice druhej série ide o viditeľné zhoršovanie kvality. Zmena nastane na prelome 3 a 4 série kde je zopár dobrých dielov ale celkovo je 4ta séria veľmi slabá a až v piatej dostáva seriál nový náboj s príchodom Picarda do hlavnej ulohy, ale už sa to nemôže rovnať prvej sérii.

Až na krev (2007)

Po stránke filmárskej a hereckej je to skvelé. Ale neuveriteľne rozťahané a pôsobi to nudne.

Matrix (1999)

Najlepší diel série. Skvelá akcia, dej a efekty. Vynikajúci soundtrack. V kine to bol neopisateľný zážitok.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

O triedu (aj dve) slabšie ako trojka. Profesionalita nahradená.... čím? Po poslednej časti som sa tešil na skevlú akčnú jazdu profesionalného týmu na čele s Tomom Cruisom. A nič. Dobre, akcia tam bola. A boli aj rôzne hi-tech hračky. Ale bolo toho málo. Respektíve to ako málo vyzeralo. Hlavný kameň úrazu su traja somári okolo Hunta. Ak si človek spomenie na tu novú agentku z predošlého dielu (síce ju rýchlo zabili ale aj tak preukazovala profesionálny prístup) tak neverí vlastným očiam čo za nemehla si IMF drží vo svojích radoch. Úroveň profesionality je na úrovni štátnej polície. Ďalší kameň úrazu je záporak ktorý dostal minimum priestoru. A nakoniec radobyvtipné dialogy a snaha parodovať nezabudnuteľné scény z predošlých dielov. Epilóg je už len klinec do rakvy. Film sa dá v pohode pozrieť ak sa odosobníte od toho, že toto nie je pokračovanie MI ale len nejaká akčná komédia. Druhý raz to vidieť nechcem, čo sa mi pri prvej a tretej časti nestalo

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Pozrel som si prvú seriu a nie je to zlé. Ale aby ma to priklincovalo do stoličky? (čo som čakal podľa hodnotení a po prečitaní obsahu) Tak to určite nie. Pritom si nie som celkom istý čo mi vadí. Dejovo je to dobré, výkonmi tiež. A aj napriek tomu to pôsobí strašne rozťahane a nezaujímavo, všetky informáci su podávane spôsobom "len tak mimochodom" Som zvedavý na ďalšiu sériu ale aby som bol z toho nejako vzrušený a nemohol dovtedy spať - tak to určite nie. EDIT: Po siedmom diele druhej série pridávam hviezdičku. Druhá séria je totiž minimálne o polovicu lepšia ako prvá. Dojem rozťahanosti sa zmenšil, aj keď úplne nezmizol. Dejovo je to lepšie a hlavne o dosť lepšie výkony predstaviteľov hlavných postáv.