Cesta (2009)

Uff, tak toto bol slušný nášup. Depresívne, atmosferické, so skvelými hereckými výkonmi Mortensena a Duvalla a veľmi priemerným výkonom toho chlapca. Zvrátenosť spoločnosti a cesta za nejasnou nádejou, že niekde niečo možno bude, niekde možno budú dobrý ľudia či niekde možno bude len teplejšie.

Appaloosa (2008)

Pohodový, komornejšie natočený western. Ed Harris a Viggo Mortensen su skvelá dvojka. Veľa vtipných hlášok a dobré natočené akčné scény a takisto zopár neočakávaných zvratov. Na druhej strane je tých prestrelok málo, Jeremy Irons nedostal dosť priestoru a tak je jeho postava ako hlavného záporáka dosť nevýrazna, Ďalším drobným mínusom je dĺžka filmu, ktorá je pre nedostatok akčných scén dosť zreteľna. V konečnom dôsleku ide teda o čistý priemer v rámci žánru.

Strážci - Watchmen (2009)

Jediné čo je na tomto filme dobré, je jeho vizuálne spracovania a triky. Zvyšok nestojí ani za deravý groš. Otrasná hudba, nezaujímave postavy, otrasné dialogy. Celkovo je to absolútna nuda a nebyť toho konca, tak pôjde o pekne drahý odpad. Tento film je zhruba o 120 minut dlhši ako by mal byť vzhľadom na dej. A to už je teda niečo.

Válka světů (2005)

Logika mínus, dej mínus, akcia skoro žiadna, efekty ušli ale tie by nemali byž jediné lákadlo filmu. Celkové mi to prišlo ako riadny výstrel vedľa. Rozťahané, zdĺhave s príšernými dialogmi a celkovo nudné. A koniec? Najväčší klinec v rakve. Strašné sklamanie. Jednié plus: Dakota Fanning a čiastočne Cruise, plus spomínané efekty.

Kazatel (2011)

Krásne bečko ktoré nemá tendenciu sa tváriť ako niečo lepšie. Podľ komentárov podomnou som čakal nejaký prepadák a dostal som svieži brainwash. Dejovo je to otrepané, logika moc nesedí ale výprava je výborna, herci su dobre obsadení (aj keď veľa toho na hranie nemajú) Soundtrack je v pohode aj keď chvíľami ta monumentálnosť liezla na nervy. Od tohto filmu som proste dostal presne to čo som aj čakal.

Království prstenu (2004) (TV film)

Pre mňa osobne jedno z najlepších fantasy posledných rokov. V konečnom dôsledku dávanm dole hviezdu len za TV spracovanie a výpravu ktorá je bohužiaľ do oči bijúcy priemer.

Modrá Electra Glide (1973)

Vyborna výprava a herecké výkony, scenéria nadherná a prostredie veľmi vhodné. So scenárom to už také dobre nie je. Film pôsobi po úvodnom výbornom dojme naťahane a zbytočne ukecane. Skvelé finále ale prišlo mi to len tak narýchlo zbúchane a po skončení filmu som rozmýšľal o čom ten film bol a čo nam chcel režiesr vlastne povedať? Vychádza mi z toho že nič podstatné. Pochválil by som však v tomto filme výbornu hudbu.

Jsem číslo čtyři (2011)

Zúfalo nudné počas zhruba prvej hodiny, zábavne a rýchle počas poslednej polhodiny. Potencial to malo ale bohužiaľ zasadenie príbehu na strednu školu a hodinové drístanie o ničom plus opis prvej lásky je horší zabiják filmu ako potetovaní špicatozubý nepriateľ. Škoda.

Mechanik zabiják (2011)

V pohode. Dejovo je to síce riadne dementné a nedopečené ale hlavna dvojka je sympatická. Akcia nie je nič preborné ale v pohode sa to dá pozriež bez nejakych výkyvov k nude.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Značne nadhodnotený seriál. Má sice slušný nápad a zopár silných momentov plus skvelu atmosféru, ale na druhej strane je strašne riedky dej s množstvom vaty a scien kde proste herci nemajú čo hrať a je to vidieť. Uvidime čo príde v druhej sérii. EDIT: Druhá séria je šialená nuda, kde sa za dvanasť dielov absolutne nič nestane. Toľko nelogických kravín nemohol napísať jeden človek. Dialogy su ďaleko horšie ako v prvej sérii a ani tam to nebolo bohviečo aj keď to nebolo take očividné. Slabé dve hviezdy, EDIT 2: Tretia séria mala výborny rozbeh, celkom sa držala aj s uvedením hlavného záporaka a jeho kráľovstva ale potom sa tam prestalo čokoľvek diať a to nič sa ťahalo polovicu série až do riadne dementého finále.EDIT 3: Niekedy počas štvtej série(krátko po odchode z väznice) som to vzdal. Už som vážne nevydržal nudu a nevyrovnanosť daného seriálu. Dobrý nápad utopený v neschopnosti napísať pre seriál poriadný scénar.