Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Drama
  • Horor
  • Krimi
  • Komedie

Poslední recenze (436)

plakát

Project Wolf Hunting (2022) 

Tohle je fakt nářez jako prase! Umírám blahem. Co jsem to kurva viděl? Větší GORE šílenost ve stylu akčního filmu neexistuje (naposled The Night Comes For Us). Tohle překračuje všechno! Pulzující snímek od začátku do konce, kde se s nikým nešetří a každých pět minut chcípne minimálně šest lidí, ale jakým způsobem, to snad není ani možný! Tohle byl vždycky můj sen a moje oblíbená Korea ho právě naplnila. Žádný CGI sračky, všechno krásně prakticky přesvědčivé a špičkově nasnímané. Nejdřív to vypadá jako klasické klišé o přepadení lodi a osvobození nebezpečných vězňů, ale o tom snímek ve skutečnosti vůbec není. Nekompromisní lidské monstrum se právě probudilo a přišlo peklo pro všechny, kdo se mu postaví do cesty - je mu u prdele jestli je někdo fízl nebo vězeň, pro tohohle týpka je důležitej pořádnej bazének krve a humusu. A že si jich podá! Snímek dokonce nepostrádá i pár zajímavých twistů, jak v průběhu, tak hlavně na konci, kde i nabádá na případné pokračování - a já říkám: Dej to sem, Hong-seon Kime, ukázal ses jako frajer a příště to klidně ještě víc přežeň, použij celou svojí zvrácenou mysl a přenes jí znovu na plátno! Jasných pět! Několik dalších zhlédnutí už je automatická povinnost.

plakát

Kodaňský kovboj (2022) (seriál) 

Copenhagen Cowboy je vynikající audiovizuální porno pro všechny otvory na těle, ale jinak se jedná o Refnův slabší počin. První dva díly hodně dají připomínat na The Neon Demon, třetí a čtvrtý zase na Only God Forgives a poslední dva jsou Refnův experiment o něco unikátně mysteriózního a z diváckého hlediska kontroverzního. To, že Refn nikdy nepřekoná svůj masterpiece Drive vím už dlouho a proto každej jeho další snímek či seriál beru trochu s rezervačním očekáváním. Takže to, co jsem dostal mi stačí, protože se furt jedná o něco, co mi zůstane ještě nějakou dobu v paměti. Absence násilí je oproti Too Old To Die Young bohužel vyšší a všechno se většinou koná z estetických záběru, které nejdou popsat slovy, ale i přesto je to sakra unikátní představa o úmrtí některých postav (i tak počin nepostrádá pár šťavnatých úmrtí z reálnějšího pohledu, dekapitace těla motorovkou, lovec v lese, přestřelka na ulici, pasák v bordelu). Hideo Kojima cameo na konci super, vzájemná inspirace na nový Death Stranding 2 je tam vidět a tohle byla taková předehra k tomu, co se ještě chystá Kojima a Refn spolu vytvořit za propojené universum, což nejspíše z diváckého hlediska nebude možné, protože CC klesne na hodnocení šíleně dolů, ale fuck my thoughts, DS1 byl flop a stejně bude DS2, takže o pokračování zmíněného CCowboye během 3 let není nouze (proč by jinak mluvil o Giantech, že?). Silné čtyři hvězdy.

plakát

4 gauneři (2022) 

Timo Tjahjanto je můj top 3 režisér a dokázal to potvrdit skoro všemi filmy, co doposud natočil. Ale tohle byl trošičku větší krok vedle. Diskuzi o žanru komedie rovnou přeskočím, protože to nemá ani cenu komentovat tenhle cringe (což jsou pro mě vesměs skoro všechny komedie). Timo jednoduše udrží kontrolu jenom nad akcí, jinak v ostatních aspektech nezvládá skoro vůbec nic. Zbytečné CGI výbuchy, když mohlo v klidu dojít na řezničinu ve stylu jeho delikátního počinu The Night Comes For Us - jediné, co se ptám je, proč? Nechal se Timo snad uchlácholit netflixem pro rodinou komedii nebo už to není ten mladý nelítostný filmař přes brutální akci se spoustu gore? Kdo ví... Každopádně doufám, že tahle chyba už se nebude opakovat a tenhle "krok-vedle" mu odpustím se zavřenými oči. Film bych pojmenoval spíš The Big One, protože jedinej hlavní protagonista, kterej stojí za zmínku, je Abimana Aryasatya, kterej si střihl svoji významnou roli Fatiha v již zmiňovaném TNCFU, zbytek skupinky se tvoří z absolutních ne-herců, kterým sem nevěřil skoro vůbec nic (jenom snad to, že jsou to klauni). I přes všechen hate, co jsem tu napsal, budu snímek brát jako takovou pod-až-průměrnou jednohubku, kterou Timo NENATOČIL, ale úplně někdo jinej. Snímek má pár významných momentů, ale vcelku to tvoří tak 30% stopáže... a to je sakra málo! PS: Co se ještě týče gore, pár scének tam je, ale jinak je to CG blood all over the place a ještě tak hnusně vypadající ve stylu levných Čínských akčnáku, ach jo. Příště pořádně Timo! Slabší tři hvězdy.

Poslední hodnocení (1 988)

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda) (E03)

30.01.2023

Babylon (2022)

28.01.2023

The Last of Us - Nakažení (2023) (epizoda) (E02)

25.01.2023

Sick (2023)

25.01.2023

Hunt (2022)

22.01.2023

Johnny English znovu zasahuje (2018)

20.01.2023

Johnny English se vrací (2011)

20.01.2023

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda) (E01)

16.01.2023

V/H/S/99 (2022)

15.01.2023

Reklama

Poslední deníček (14)

Recenze - The Last of Us Remake

Ano, skutečně se jedná o Remake, nikoli o Remástr, jak většina hráčů říká. Zopakovat si úžasnou srdcervoucí výpravu Joela a Ellie, je jednoduše největší uspokojení tenhle rok. Je vidět, že celá hra je od základu předělána na něco EYE CANDY looking. A gameplay? Úžasný! Výborně naprogramované AI - občasné zapocení určitě neminulo, jelikož jejich flank, attack atd... na grounded obtížnost, je fakt výzva jako prase. Tam kde byl "originál" vypiplený do jediného detailu na svoji dobu (2013), tak remake přináší ještě o mnohem lepší vypiplenost už snad do úplný euforie. Cena? No těch 1699 v normálním obchodě je už tak docela přepálenost (přece se jenom jedná o něco již vydaného), jenže PS Store to má dokonce na 2200, to už jednoduše wow. Upřímně to měli udělat správně jako tvůrci remake první mafie a nastolit cenu na 1000 kč rovných, to bych poznamenal jako jediné mínus. Jinak žádné úpravy v příběhu nejsou, vše je kompletně při starém. Tvůrcům se určitě po příšerném druhém díle nechtělo dělat zatím třetí díl, tak se rozhodli aspoň předělat tenhle naprostý masterpiece a to rozhodně oceňuji. Jestli můžu doporučit? Určitě za výše zmíněnou cenu ne! Počkat na winter sale a koupit za levnějš.

Hodnocení: 9/10

+ Hratelnost

+ Srdcervoucí příběh

+ Grafika je vyloženě evoluční 

+ Postavy 

 

- Cena

 

Kratší recenze z důvodu spoilerů, tohle bych byl rád, aby si každý zkusil sám. I přestože spoustu lidí příběh určitě bude znát, spoustu také nemusí. Naprostá jednička v kvalitě.

Recenze - The Last of Us Remake