VERA

VERA


3 body

Můj deníček

 • 17.6.2015 v 21:56

  Pohádková 3

  Dneska jsem si uvědomila, že pro pohádky má číslo tři jakousi magickou hodnotu. Zamyslete se přeci nad tím v kolika pohádkách se objevují Tři sudičky, tři zakleté princezny, tři úkoly, které musí udatný hoch splnit, aby získal princeznu, tři hádanky, které musí uhodnout od princezny Veroniky Kubařové, tři kouzelná pírka, které třikrát vrátí třem lidem život, tři sestřičky, které společně až je přijdou tři stateční mládenci zachránit, tři bratři princezny Večernice, který má shodou okolností tři sestry, Svěrákovi Tři bratři, tři hlavy, které má drak s nímž tak udatně bojuje princ Bajaja, tři temné noci, tři princové Trávníček a Bartoška, tři přání zlaté rybky, tři nápadníci krásných princezen, občas i nějaký ten milostný trojúhelník a na tomto seznamu samozřejmě nesmí chybět legenda Tři oříšky pro Popelku. 

  Může za oblíbenost tohoto čísla snad fakt, že má schopnost zkomplikovat a především zdramatizovat zápletku, ale zároveň ji nechat natolik zajímavou a svižnou, že zaujme i nejmenšího diváka? Možná. Přeci jen vkládá do pohádek takovou zvláštní magii, něco kouzelného, co ukazuje i hrdinovy slabé stránky, nekonečnou odvahu a schopnost se nikdy nevzdat. Jaká je to jenom škoda, že postupem času to krásné a nevinné (prosím, žádné dvojsmysly) číslo, nahradí pro většinu mladých jiné tzv. magické číslo - 69.

 • 18.4.2015 v 20:21

  Vera se začíná psát Deníček....

  Milý deníčku,

   

  přestože jsem si vždycky tak nějak myslela, že nejsem úplné virtuální pako, teď jsem trošku znejistěla. Pomohlo k tomu zjištění, že si tu vážně můžu psát deníček. Ano, trvalo mi to tak dlouho, ale na moji obranu nikdy jsem po něm nějak ani nepátrala. Tedy spíše nezkoumala, co se pod tou ikonkou v menu vlastně skrývá. Teď, když jsem na to konečně přišla, jsem usoudila, že by nebylo úplně špatné začít ho i využívat. Nebojte, všechno co sem napíšu - pokud to vůbec plánuje někdo číst - nebudou pouze "podivnosti od patnáctky". Slibuju. To musí znít zvláštně vzhledem k tomuto článku,ale pochopte, že jsem se se svým novým deníčkem musela nějak seznámit. Deníčku, těší mě. Budeš svědkem mých názorů, špatných teorií i pouhých úvahách o filmem a vlastně nejen o nich. Pokud se tedy opravdu někdo rozhodně tě číst, můžu s klidným svědomím prohlásit, že jsem ho varovala. Stejně tak tu úlohu nezávidím tobě, ty je budeš muset číst všechny a potom s nimi žít. Budu se na tebe snažit brát ohled. 

   

  S láskou,

  Vera

   

  Vera se začíná psát Deníček....